Не искам бебета- нормално ли е?

  • 6 232
  • 224
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 488
Обаче авторката сигурно е в някаква много харна фирма, с много хубава среда и сигурно епични тимбилдинги, та толкова си пази позицията. Аз пък съм се нагледала на ситуации, в които съвсем отдадени хора по фирмите или прегарят, или финансирането свършва и излитат с шут навън.

И да, разбира се, че е по-досадно да си цял ден с бебе, отколкото да командваш в офиса, но в крайна сметка това е толкова ограничен аспект от живота...
Не знам, покрай мен не помръдват 10 плюс години , стяват все по-богати  и успешни, ценят ги, че  са без деца и винаги налични.

# 196
  • Мнения: 3 179
Не мисля, че авторката наистина не иска дете. Ако беше така просто нямаше да има темата и щеше да направила така, че да не може да забременее. Също така присъствието на мъж, който иска дете също е съмнително. Ако не исках дете, не бих била с някой който иска.
Според мен я е страх от промяната, от време, което счита за загубено, от непознатото, от отговорността и т.н.

# 197
  • Мнения: 20 435
По-досадно от тиймбилдинги и разни престорени корпоративни радости, здраве му кажи. Изпърдяна работа.
Предпочитам гадното дете на съседите. То поне е забавно в дразнещата си невъзможност.
Допълвам се, има гадни деца.
Като ми кажат "ама то детенце", какво детенце, има живи дяволчета. Да си ги вземат у тях като ги кефят.

# 198
  • Мнения: 19 016
И аз много мразех тийм билинги, особено нагласените игри и т.н.

# 199
  • Варна
  • Мнения: 838
Не е срещнала бащата. Клише, но е абсолютната истина.

# 200
  • Мнения: X
А според мен я е страх, че мъж, дето няма (ясно защо) матка и яйчници, й обяснява 'ти само го роди, аз ще го гледам'. Не знам на коя нормална, отговорна жена няма да й се свие и откаже всичко при такъв, хм, ентусиазъм, докаран от голи приказки, и то на нейния гръб. Няма значение, че уж е нейният мъж.

# 201
  • Мнения: 15 356
Не е срещнала бащата. Клише, но е абсолютната истина.
И според мен .И аз не се прехласвам по чужди деца,но моето си го искам.

# 202
  • Варна
  • Мнения: 838
"Няма значение, че уж е нейният мъж."
Да де, но не е точният мъж.

# 203
  • Мнения: X
А според мен я е страх, че мъж, дето няма (ясно защо) матка и яйчници, й обяснява 'ти само го роди, аз ще го гледам'. Не знам на коя нормална, отговорна жена няма да й се свие и откаже всичко при такъв, хм, ентусиазъм, докаран от голи приказки, и то на нейния гръб. Няма значение, че уж е нейният мъж.

Ее ама то угодия няма. Като не участва мъжът в гледането е лош, че оставя майката сама да се мъчи. Този пък изявява желание за гледане , пак е лош. Защо да са голи приказки, човекът е изявил позиция, че иска дете и е готов да го гледа? Авторката е тази с голите приказки.

# 204
  • Мнения: 3 179
И аз ги мразя. Също и вечеринките с някой гаден шеф. Цял ден те е навиквал, пък после сте на почерпка за сближаване на колектива.
Евентуално бих я оправдава ако развиваше собствен бизнес, защото тогава е трудно да отсъстваш. Но да си някъде, където утре може да те махнат заради някой връзкар и да милееш като за родно...

# 205
  • Мнения: 6 188
Ами като я вижда на какъв акъл е, Гал, какво да каже? Сбогом най-добре, ама ... мазохист някакъв.

# 206
  • София
  • Мнения: 35 332
Абе, не е съмсем честна, айде моля ви се.

# 207
  • Мнения: 10 948
Лошото е, че са си изгубили 5 години от живота. Човекът можеше да има вече дете, а авторката да е още по-голям шеф, защото нямаше да си губи ценното време в излишни размисли.

# 208
  • Мнения: 626
И утре като я изхвърлят от фирмата?

# 209
  • Мнения: X
Ее ама то угодия няма. Като не участва мъжът в гледането е лош, че оставя майката сама да се мъчи. Този пък изявява желание за гледане , пак е лош. Защо да са голи приказки, човекът е изявил позиция, че иска дете и е готов да го гледа? Авторката е тази с голите приказки.
Виж какво, явно ще почваме за 193829483ти път темата, обаче на мъжа не му е работа да философства 'ти само роди, аз ще го гледам'. На мъжа работата му е да осигури спокойното раждане и отглеждане на детето, което пък в днешно време става с пари.
Жената говори за кариерата си. На мъжа кариерата къде е?
Между другото, знаеш ли колко е неприятно да си жена, да те повишат, да вкарваш повечето пари в домакинството, да ходиш в командировки 2/3 от месеца и да не можеш да разчиташ на иначе добродушното си гадже да ти даде и левче, щото за него ще остане по-малко? Е, аз знам. И затова не съм родила от него.

Общи условия

Активация на акаунт