На море в Гърция 2020 - I

  • 53 388
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 805
Да, гледайте и допълните текстове. Със сигурност има някои банки, които се опитват да се изхитрят при спазване на новите регламенти.

# 31
  • Немция
  • Мнения: 6 874
Красиви и чудновати медузи! В Гърция не сме засичали засега, но и ние рядко сме ходили дотам.

И като стана дума за медузи, тази "красавица" е от август 2012 на плажа Кастри на вилната зона на Никити:
Скрит текст:
Тази се оказа, че може да се яде. Joy

Ето текста >
Скрит текст:
Spiegeleiquallen sind die einzigen Quallen im Mittelmeer, die man essen kann. Ihre Nesseln enthalten ein relativ harmloses Gift, das man durch Tiefgefrieren zerstören kann. Nach dem Kälteschock schneidet man die Tentakel ab, filetiert die knorpelig, gallertige Masse des Schirmes, würzt alles – und hat einen interessanten Salat.
В груб превод>
Единствените медузи в Средиземноморието, които са ядливи. Техните пипала съдържат сравнително безобидна отрова, която се разрушава при замразяване. След студов шок пипалата се изрязват, основното тяло на медузата се нарязва на филета, подправя се и имате една интересна  салата.

За другия път да си знаете. Joy

# 32
  • Мнения: 459
Здравейте, да ви попитам за пътя от София до Врахос, тежък ли е с тези 60 тунела. Ще пътуваме с деца и се чудя кога ще е най-добре часово да тръгнем. Ако може да ви препоръчате къде да спрем за почивка.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 902
Благодаря за темата Simple Smile
Медузи съм виждала само веднъж отдавна,срещу Евия..гадни кафяви и на стада..

# 34
  • София
  • Мнения: 4 493
Явно аз съм от късметлиите - не съм засичала медузи по гръцко

# 35
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Здравейте момичета,
Тази година сме решили да почиваме на Сарти или Никити, имаме дете на 3 год. и ще почиваме края на Август. Тъй като никога не сме посещавали този район моля за помощ. Ако имате координати или да ме насочите къ места които бихме могли да резервираме. Предпочитаме стая + кухненски бокс за да може да се приготя и храна. Нещо от сорта на апратменти.
Благодаря предварително.

# 36
  • Мнения: 459
Били сме в Никити в Dafni studios, кухненски бокс и спалня, беше чисто, но малко тясно. На брега на морето са, но плажната ивица е тясна и ходихме на други места на плаж.

# 37
  • Мнения: 790
Здравейте, да ви попитам за пътя от София до Врахос, тежък ли е с тези 60 тунела. Ще пътуваме с деца и се чудя кога ще е най-добре часово да тръгнем. Ако може да ви препоръчате къде да спрем за почивка.
Пътят е хубав, но самото пътуване поне за нас беше отегчително и прекалено монотонно. Няма къде да се спира за почивка.

# 38
  • Мнения: 459
Здравейте, да ви попитам за пътя от София до Врахос, тежък ли е с тези 60 тунела. Ще пътуваме с деца и се чудя кога ще е най-добре часово да тръгнем. Ако може да ви препоръчате къде да спрем за почивка.
Пътят е хубав, но самото пътуване поне за нас беше отегчително и прекалено монотонно. Няма къде да се спира за почивка.
Благодаря ти

# 39
  • София
  • Мнения: 13 137
Здравейте, да ви попитам за пътя от София до Врахос, тежък ли е с тези 60 тунела. Ще пътуваме с деца и се чудя кога ще е най-добре часово да тръгнем. Ако може да ви препоръчате къде да спрем за почивка.
Пътят е хубав, но самото пътуване поне за нас беше отегчително и прекалено монотонно. Няма къде да се спира за почивка.
Ако е почивка на самата магистрала, почти единственото място е Олимпус плаза веднага след Солун. Има бензиностанция и търговска част. После са само отбивки с тоалетни. Обаче с минимално отклонение може да се спре в Гревена или Мецово. На нас Мецово ни е любимо. Хем е приятно като градче, хем се хапва много вкусно. В Гревена сме се отбивали само веднъж, търсейки банкомат. По-голям град е от Мецово и някак ми се стори по-обикновен, но пък е известен с гъбените си ястия.

За децата - достатъчно е да ги накарате да броят тунелите и ще си имат занимавка през цялото време. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 459
Мерси 😊

# 41
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Параход, благодаря за темата!

Чудех се дали да препоръчам броенето на тунелите и докато се чудя, Таня го предложи Simple Smile
Ние обикновено тръгваме от Сф след 2-3 през нощта и децата спят през повечето време, дори и сега, като големи.
На връщане - броят тунели, играем на думи, спирали сме да обядваме в Мецово.

За медузите - и ние сме виждали само на Олимпийската ривиера, веднъж.

Ние сме си наумили Симос на Елафонисос - с палатките, за първата седмица на юли. Дано всичко да е наред, да мога да си взема точно тогава отпуска, а и големият да си вземе навреме изпитите Simple Smile

# 42
  • Мнения: 11 069
Здравейте, да ви попитам за пътя от София до Врахос, тежък ли е с тези 60 тунела. Ще пътуваме с деца и се чудя кога ще е най-добре часово да тръгнем. Ако може да ви препоръчате къде да спрем за почивка.
Вече си получила достатъчно отговори, но все пак да дам и аз моите 2 ст. Пътят след Кресненското дефиле е изцяло магистрала и тунелите са много приятни (широки, добре осветени и т.н.), а не е и натоварен като трафик. Олимпус Плаза наистина е единственото заведение на самата магистрала, там можете да спрете за кафе сутринта, ако сте тръгнали рано през нощта, както много хора предпочитат.
След това - Мецово или Янина за разтъпкване и обяд, което е около 2 часа преди крайната цел.

# 43
  • Мнения: 805
Аз да попитам ,след като придобих някаква бегла представа за Пелопонес, сега малко инфо за части от южна Евия? Какво ви е мнението за селца в района Каристос( напр. Mpouros, Aetos)  или района на Мармари  ( селцата около него) или района на Panagia ( малко по-северно)?
Благодаря предварително.

# 44
  • Мнения: 459
Много благодаря, момичета 😊

Общи условия

Активация на акаунт