На море в Гърция 2020 - I

  • 53 578
  • 766
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 39 006
Тук май никой не се цели в големите АИ комплекси. Естествено, те няма да могат да се запълнят това лято. Затова нямат изгода да наемат персонал, който да поддържа хигиената по изискванията за Ковид.

# 706
  • Мнения: 5 064
Аз с неудоволствие забелязвам, че на доста места са се вдигнали цените на самостоятелните къщи/вили. Искам нещо с двор, цялата къща да е за нас, барбекю. Тези, които ми харесват, май започват от 150 евро нагоре, минали години спокойно сме намирали за 70-80 на нощувка. Искам да има независим двор с барбекю за вечерите, евентуално хамак или удобни градински мебели, защото няма да се храним на ресторант и ще прекарваме вечерите там.

В Северна Евия има бюджетни подобни места, едното имаше разкошен голям двор с бадемова гора. Видимо за последно са реновирани преди 10на години и топестеливо, но пък имат добри отзиви и излеждат чистички и прилични. Покрай Сивота също намерих една вила за около 100 евро на вечер, част от вилен комплекс, басейнът се дели с останалите посетители, но част от двора е заграден само тая вила. Също ми изглежда прилично безопасно.

Аз се включвам да попитам дали имате идеи за подобен тип настаняване? И сещате ли се за приятни места, около които да търся,желанието ми е да са на не повече от 6 часа път от България, без острови, с приятни, ненаселени каменисти плажове. За момента съм се спряла на Пелион, Евия (да, остров е, но има достъп и по суша, ако има проблем с фериботите), и Парга/Сивота. На север от Игуменица има ли приятни места? Лефкада я мисля също, но май ми идва далече и над бюджета, при условие че държа на самостоятелна вила с двор.

# 707
  • Мнения: 5 104
Вероятно въпросните хотели са уведомили агенциите/крайните клиенти. Тук повечето май наистина сме в малки хотелчета. Аз тази година съм и в airbnb и вече си писах с домакинята ни. Тя е оптимист, твърди, че има резервации за края на юли и август, пък да видим.

Вчера (май беше вчера), като обявиха мерките за спасяване на сезона у нас се посмях едно хубаво. Безплатни щели да са шезлонгите и чадърите. Сигурно за сметка на това ще имат задължителна консумация от някаква определена сума. Следя с интерес англоезичните сайтове в Гърция за новини като тази за двустранното споразумение. Надявам се до месец да го имаме.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 3 969
Той , peterky2002 , може да ги пуска такива, за да се преориентираме към Варна Laughing

Това пък що за глупост е , никой ли не ви е казал , че местните мразят туристите , както кореняците софиянци ( и варненците де ) мразят пришълците  Sad  Роден съм и живея на 15 мин. пеша от морето и вече направих 2 засега само слънчеви бани  Simple Smile
 И аз имам ваучери за 2 провалени резервации .
Много говорене без кръчмар , ЗАСЕГА границите са затворени , ЗАСЕГА до 14 ЮЛИ ВСИЧКИ бг. и чуждестрани граждани са под 14 дневна ЗАДЪЛЖИТЕЛНА карантина при влизане в страната , ЗАСЕГА хотелите и заведенията са затворени и не е ясно кой ще отвори  Sad  Макрон днес е казал , че още не е ясно дали летните почивки ще са възможни ?

Последна редакция: ср, 06 май 2020, 12:21 от peterky2002

# 709
  • София
  • Мнения: 15 281
И аз мисля, че малките семейни хотели ще отворят.

Освен това - 3000 хотела за цяла Гърция не са чак толкова стряскащо много. В едно Банско, примерно, са над 300.

Последна редакция: ср, 06 май 2020, 17:59 от Vivi

# 710
  • Мнения: 11 241
На север от Игуменица има ли приятни места?
Не, там е блатисто и доста западнало. Има разкошен плаж в самия северен край на Игуменица - лагуната Дрепано, но на самия него няма настаняване, освен къмпинг.
Можеш обаче да видиш на юг от Амудия и Луца, към Превеза. Там може да излязат находки откъм цена и изолация, тъй като регионът не е много развит (и не всички плажове са добри).

# 711
  • Мнения: 12 205
Копнато от темата за ковид19 https://bgtourism.bg/070520200-greece-beach-santorini/?fbclid=Iw … tfAiR5eA-v3QWFcEU
😥 няма какво да кажа. Това не го искам.

# 712
  • Мнения: 225
То не е задължително! Вие и аз не го искаме, но има доста малоумни тревопасни, които ще му се зарадват.

# 713
  • Мнения: 11 241
Гърция преговаря с няколко държави за зелен коридор за презгранични пътувания, но България не е между тях.
https://www.ekathimerini.com/252430/article/ekathimerini/news/gr … qFQKj5dm3UMqzjPEg

# 714
  • Варна
  • Мнения: 3 969
общо хотелите в Гърция са около 10 000 , така че 3 000 хич не е малко.Изявлението беше във вторник от шефа на българо - гръцка бизнес организация , но какво в действителност ще стане е рано , ще видим. Все пак всички се надяваме , че малките семейни хотели  ще оцелеят и ще отворят Simple Smile

# 715
  • София
  • Мнения: 14 831
Гърция преговаря с няколко държави за зелен коридор за презгранични пътувания, но България не е между тях.
https://www.ekathimerini.com/252430/article/ekathimerini/news/gr … qFQKj5dm3UMqzjPEg
За съжаление, явно изпаднахме от списъка с добре справящите си държави. Дано това се промени. 
Ако не отпадне задължителната карантина, няма шанс за море в чужбина, поне за нас.

# 716
  • Мнения: 1 157
общо хотелите в Гърция са около 10 000 , така че 3 000 хич не е малко.Изявлението беше във вторник от шефа на българо - гръцка бизнес организация , но какво в действителност ще стане е рано , ще видим. Все пак всички се надяваме , че малките семейни хотели  ще оцелеят и ще отворят Simple Smile
Същият в Референдум във вторник обясняваше, че се обсъжда между Гърция и България да отпадне варианта за карантина при туристически пътувания и как от страна и на двете държави имало желание да се постигне такова споразумение.

# 717
  • Мнения: 5 104
За мен е странен този подбор на държави и по-скоро е някакво начало за гърците. Туристи от Австралия, Сингапур и Нова Зеландия? Колко да са като процент на годишна база от общото? Но съм съгласна, че се отдалечаваме от морето с тези ръстове в последно време, макар и голяма част да са "вносни" болни от Нидерландия. Дано все пак се случи нещо и пием Митос/Алфа по бреговете на Йонийско и Егейско море Simple Smile

# 718
  • Варна
  • Мнения: 3 969
засега задължителната карантина е до 14 юли , а след това има още много лято.  Simple Smile А то не е ясно и дали ще е до тогава.Все пак днес има заседание на НС и не се знае какво ще измудрят .

# 719
  • софия
  • Мнения: 25 842
В Австралия и Нова Зенландия има доста наследници на изселили се гърци, които всяка година се връщат за ваканция.

Общи условия

Активация на акаунт