На ясла или не...?

  • 6 336
  • 161
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 001
При нас съществуваше вариант свекърва ми да дойде при нас в Германия да гледа детето, защото исках да се връщам на работа. Пратихме я на ясла, ходи с голямо удоволствие и все пита за приятелчетата си като е вкъщи дори. С баба си й е много скучно, освен да отидат до магазина или площадката, нищо друго не правят, но пък щеше да я научи поне на турските сериали.

# 31
  • София
  • Мнения: 23 091
Пробвахме да пуснем дъщеря ми на ясла, когато беше на 1 г и 8 м, боледуваше  наистина много, за 2 месеца без да преувеличавам беше точно 3 дни на ясла. После си наехме детегледачка - беше много добро решение за нас, дедето научи много неща, много е общителна и като започна детската градина всички бяха изненадани, че почти не е ходила на ясла. Ако имаше баба или дядо, които да я гледат щях да я оставя без да се замислям. Определено смятам, че при възможност е по-добре децата да не посещават ясла.

# 32
  • Мнения: 39
. Ако си си "наумила", то ще я пуснеш, но на бебе не му трябва социализация сред чужди хора и чужди деца 

Не съм съгласна с това изречение. Цял живот ние хората трябва да се адаптира ме към чужда обстановка с чужди хора с всякакви хора. Мисля ,че колкото по малко е детето толкова няма да му е трудно да се справи със свикването към чужда среда. След тава ще разбира много повече и ще захитрее няма да иска да ходи и тн.
Цитат
Далече ли живее бабата? Ти кога ще я виждаш ако тя я гледа?
Тя ще дойде да живее при нас за тази една година , понеже са от друг град.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 15:50 от AnMary

# 33
  • Мнения: 1 870
Далече ли живее бабата? Ти кога ще я виждаш ако тя я гледа?
   

Тя ще дойде да живее при нас за тази една година , понеже са от друг град.
[/quote]

С това трябваше да започнеш. Сега съм двойно повече ПРОТИВ.

# 34
  • Мнения: 122
Аз съм за яслата. Дори съм учудена, че има толкова мнения против. И двете ми деца тръгнаха на 1 г. и 3-4 месеца, на държавна ясла. Много бързо се адаптираха, научиха толкова неща. Не са боледували повече от връстниците си, гледани в къщи. Не ми се ще детето да прекарва времето си по цял ден с баба.

# 35
  • Мнения: 731
Аз съм за детска градина и твърдо против ясла. Не може дете до 3 години да бъде обслужвано от чужди хора. Отразява се на всяко дете по някакъв начин. Неоспоримо е, че е стрес, който не е полезен за възрастта. Ако има кой да гледа детето вкъщи, е добре да му бъде позволено. Яслата е крайна мярка за нуждаещите се майки!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Вече и аз съм върло против. Свекърва вкъщи не ти трябва, колкото и да е добронамерена.

# 37
  • Мнения: 39
И аз си мисля , че може да се окажа чужда в собствения си дом. Тя е много подредена жена , а аз върша нещата когато мога и не с цената на почивката ми и някак ще се чувствам длъжна да съм като нея . Дъщеря ми и на 1, 5 г , сами си я гледаме и не е боледувала от близо година изобщо,  даже сополи не е имала. Знам , че ако тръгне на ясла няма да е така  , но с мъжът ми работим на смени и се очаква да се нагодим някак в тези случаи. Надявам се и да свикне на яслата , защото не е страхливо дете , а ако не свикне вече имам вариант. 
Хем полезно предложение , хем.не чак толкова.

# 38
  • Мнения: 715
Разбира се, ти си знаеш. Ако само това те дразни, че е чистофайница... Това може да се обсъди с нея. На мен честно казано никак не би ми пречило някоя баба чистофайка да чисти вместо мен, но това съм аз 😂 Вече ако ти рови в нещата или се опитва да ви се налага, не е добра идея. Предполагам че е добронамерена, но все пак пътят към ада е осеян с добри намерения. Ти си знаеш, но не я отрязвай рязко, остави си вратичка.

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Ясно стана вече - не е въпросът в яслата и социализацията, а в това бабата да не идва. Спокойно си го кажи, нормално е младото семейство да иска да е самостоятелно.

# 40
  • Мнения: 39
Ясно стана вече - не е въпросът в яслата и социализацията, а в това бабата да не идва. Спокойно си го кажи, нормално е младото семейство да иска да е самостоятелно.
[/quote]
Просто не си ги представям така нещата , улеснение е  , но няма да си струва усилията на всички. Поне засега мисля така. Благодаря на всички за мненията още веднъж !

# 41
  • Мнения: 423
При мен нещата протекоха така - върнах се на работа след първата година, а до 1.9 г. детето го гледаше свекърва ми. Приеха го в ясла през май и тръгна септември. Основните мотиви да тръгне на ясла, е трудният последващ прием в градини в София, ако не е бил на ясла, и възрастта на свекърите. Да, в огромна помощ са ми и желание да гледат не липсва, но ако нещо недай си Боже се случи, дори най-малкото, целият баланс в ежедневието отива на кино. С доста ревност от тяхна страна протече адаптацията, пък и продължават доста да го гледат, заради вирусното време. За мен отбягването на болестите не гради имунитет. Трябва да се изболедуват, но без да се допускат усложнения, така че - при всяко разболяване си го гледам няколко дена у дома да укрепне, после баба и дядо поемат докато и последният сопол се махне. Чакаме с нетърпение пролетта, когато ги извеждат навън и почне изобщо да разбира повече. Освен това, се учат едно от друго - желанието да ползва сам гърне или да се храни сам дойде непосредствено след яслата. На 2 г. е сега детето. Успех в решението.

Допълвам: Бабата и дядото гледат у дома си. Хич не си представям всеки Божи ден у нас. Обикновено като се случи, се държат като на гости, което не ми облекчава живота като се прибера от работа 😂

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 10:06 от spooky

# 42
  • Мнения: 1 307
Далече ли живее бабата? Ти кога ще я виждаш ако тя я гледа?
   

Тя ще дойде да живее при нас за тази една година , понеже са от друг град.

С това трябваше да започнеш. Сега съм двойно повече ПРОТИВ.
[/quote]

Дори не бих разсъждавала върху този вариант.

Каквито и да са ви отношения, колкото и да е мила и добронамерена бабата, това би била стъпка , за която ще се разкайвате.
Ще наруши връзката с детето, ще навреди още по-мощно на съпружеската двойка.
Често майките пропускат факта, че имат И съпруг, освен дете, ала и това е връзка върху която трябва да се работи.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 10:58 от Serendipity*

# 43
  • Мнения: 25 838
Темата ми е интересна, но като стигнах до това, че бабата ще се мести при тях и съм пас. На ясла, пък каквото стане!

# 44
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
Аз съм за детска градина и твърдо против ясла. Не може дете до 3 години да бъде обслужвано от чужди хора. Отразява се на всяко дете по някакъв начин. Неоспоримо е, че е стрес, който не е полезен за възрастта. Ако има кой да гледа детето вкъщи, е добре да му бъде позволено. Яслата е крайна мярка за нуждаещите се майки!
Съжалявам, но няма как да се съглася. В повечето европейски държави, майчинството е 16 или 20 седмици, след като майката ползва допълнително отпуск (платен/неплатен), в повечето случаи успява да си остане в къщи до 6м, след което се връща на работа. Детето на 6месеца тръгва на ясла. Странно, но факт, тези деца са перфектно обслужени, боледуват много малко (или не боледуват) и нямат някакви сериозни отклонения или пък да са дълбоко стресирани. Това, че яслата е крайна мярка е повече от абсурдно.

Общи условия

Активация на акаунт