Отговори
# 15
  • Мнения: 955
Гутен морген! Едвам ви изчетох. Ненаписахте се Joy
Много яко заглавие, благодаря за труда Дриймче и пиши след прегледа.
С много хубави новини завършихме миналата тема, честито на всички момичета за хубавите новини, желая такива и на нас, на които тепърва ни предстоят.
Wigzi, аз така преди 2 седмици излизам от баня и я виждам отстрани на гърдата, ама яяяярко червена. Прилоша ми! Ама после я нямаше или поне не беше червена, така че след баня май изглежда по зле положението отколкото е Blush
Някой беше питал за течение, та и аз имам. Уж всичко е чисто. Утре ще питам аг-то, но като цяло спря да ме притеснява толкова.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Здравейте, мамчета Wink
Имам ужасно главоболие днес 😖
Не знам от кръвно ли е, какво е? По цялата глава е болката, но най-вече отзад на тила и отстрани на слепоочието.
В началните месеци също ми се беше случило и личната ми каза да не пия никакви лекарства, само много вода.
Някоя беше писала, че е имала главоболие. С какво го излекува?

# 17
  • Мнения: 168
И аз се записвам ☺️ много приятна темичка отново !  🎀
Аз вчера подпитах АГ за раждането и той само каза че има време ще си говорим на дълго и на широко. Та повече не съм го занимавала с това.
Да попитам някоя от вас има ли проблем с разширени вени или предразположеност към такива? Аз съм предразположена и съм в търсене на някакви чорапи но док каза да не са баш от медицинските че още ми е много рано.

# 18
  • Мнения: 955
Лимонче, вода да, но ако не се търпи, вземи 1 парацетамол.

# 19
  • Мнения: X
От началото на втория триместър ме боли глава. Преди всекидневно, сега по-рядко. Но задължително първото нещо, което следя като ме заболи глава е кръвното. При мен не е от него. Чувала съм, че мястото, където е мозъкът е много тясно, с разни каналчета, та ако не се хидратира достатъчно, мозъкът се "свива на микрониво" (тъй като се състои основно от вода) и се притиска, което води точно до главоболие. Лимонче, премери си кръвното! Ако нямаш вкъщи апаратче, мисля че във всяка аптека може да се провери безплатно. И ако се окаже, че не е от него, пий поне два литра вода. Сега заради бременността нуждите ни са повече - заради обема на кръвта, заради бебето, натовареността на бъбреците и др. В краен случай може и парацетамол, както те е посъветвала Кайлин.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 12:07 от Анонимен

# 20
  • Мнения: 3 944
Лимонче, пий вода с лимони Simple Smile Ако е нетърпимо, както казаха - парацетамол.

# 21
  • Мнения: 298
Честита ни нова тема! Заглавието е страхотно.
Dream Благодаря за положения труд и успех на прегледа днес!

Мога да се впиша и аз сред будуващите нощем. Даже много често успявам да заспа към 3-4 часа, а до тогава минимум 5 пъти ставам до WC.

Напоследък ме мъчат болки в кръста (от тежестта явно или се разширявам може би). Много ми е дискомфортно особено, когато се наведа на мивката за да си мия лице, зъби..

Аз често страдам от главоболие и по принцип. Мисля, че имам мигрена, защото симптомите много наподобяват на това. Обикновено се появява от стрес, умора, глад или недоспиване.
Не веднъж ми е минавало само след като си подремна в тъмна стая за около половин един час.
Разходка на открито също ми се отразява добре.
Понякога се дължи и на ниското ми кръвно. Често когато ми е ниско усещам освен главоболие и раздразнителност... с две думи криво ми е.

Lemons ако не е от кръвното, пробвай да подремнеш , ако си легнала късно снощи.
Или пробвай с разходка на открито, ако е удачно времето. Излез и поеми морски въздух (ох, колко ми липсва Варна ).

# 22
  • Мнения: 727
Мен винаги ме боли глава, ако не съм пила достатъчно вода. И преди да забременея беше така. Веднага минава като си наваксам.
Момичета от София кажете някой хубав ресторант. С вкусна храна, коктейли, приятна обстановка, приятна музика и да не се пуши. Другата седмица съм рожденичка и си търся място за "празнуване". Stuck Out Tongue Winking Eye

# 23
  • Мнения: 584
Лимонче, аз съм човек с мигрена и това което описваш ми звучи малко като при нея - болката е съсредоточена в едната част на главата, пулсиращо слепоочие, а понякога има и болка отзад в тила + тази в слепоочието. При мен се получава когато не съм спала удобно и сякаш ми идва от врата, та опитай да се го раздвижиш малко като внимаваш да бъде бавно за да не ти се завие свят (и в Ютюб има клипчета, така че провери и там за идеи за раздвижването). Много ми помага и това да си легна на страната на която ме боли главата, но без възглавница. Дано ти мине бързо бързо и да не се завръща!

Дрийм, благодаря за поредната страхотна темичка! А заглавието е върхът!!! 😝 Чакаме те да разкажеш как е минал прегледът и дано си по-добре след проблемите с натравянето, които си имала вчера.

Момичета, чудесни новини ни споделяте от вашите ФМ! Наистина времето сякаш лети, колко бързо преполовяваме бременността си 🤗🥰🤗

# 24
  • Мнения: 188
Записвам се и аз в темичката много сте бързи 😁Аз сега ставам та за успиване да не говорим 😁
Ние сме най-активните гледам другите още са на 3та тема 😂
Моя преглед е утре и вече нямам търпение да знам последно 💙 ли чакам 😂😂😂 или ще си остане девойка 😁😁😁

# 25
  • Мнения: 921
Привет момичета. Мина и моя преглед. Всичко наред слава богу. Преди прегледа кръвното беше малко високо 130/80, после след прегледа 110/70...
Сега взимам от аптеката и там тестваме и ми го дава 140/90 - пълен шок. А неразположения нямам 🤔
Иначе бебчо си беше забил главата в таза и с лице надолу и голяма мъка докато застане така, че да я огледаме хаха.
И сега с това кръвно се чудя - откъде ми дойде на главата и тея апаратчета как дават различни стойности.
Някоя има ли завишено кръвно?

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 13:31 от dream123

# 26
  • София
  • Мнения: 2 424
Дрийм, може ли да си била притеснена за прегледа и за това да е било малко по-високо?
Моето е ниско, свикнала съм. Обаче преди операцията така съм била (явно) протеснена, че предупреждавах анестезиоложката, че съм с ниско, а тя ми се смее - може, ама в момента е 160!

Иначе онзи ден си поставих личния рекорд - 42/82.

И аз съм от тези с водата - без нея боли глава, с нея минава.

Вашата (наша, но все пак съм в термин юли) тема е най-жива и мнооого полезна и приятна!

# 27
  • София
  • Мнения: 441
Момичета, мен преди няколко вечери много ме болеше главата, чак нетърпимо. Реших си проблема с една нагрявка. Сестра ми ми беше подарила една бутилка, пълниш топла вода в нея и я слагаш на челото ( в този случай ). Веднага ми помогна.



Дрийм, може би наистина си се притеснила. Но за всеки случай си следи кръвното няколко дни. Чувала съм, че някой мами почват да вдигат кръвно след 20г.с. Дано при теб не е така 🥰

get_real, аз съм от тези с кръвно 80/40, никак не е приятно Sad

# 28
  • Мнения: 921
Че бях притеснена то е ясно... Ама после в аптеката с различни апаратчета мерихме и все някакви високи стойности даваше. Защото исках да си взема апарат да си меря уж всяка седмица. И сега ще съм нон стоп притеснена хах
Иначе се радвам, че ви харесва темичката. Преди всичко целта й е да ни носи спокойствие, усмивки и полезни съвети 💗Приела съм си я много насърце 🍀

# 29
  • София
  • Мнения: 441
Хареса ли апарат? И аз трябва да си взема задължително и само се чудя. За сега използвам един на съседката, ама тя е възрастна жена и й трябва, а и ставам нахална вече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт