мандарини с оранжева кора и отвътре

  • 1 472
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
здравейте,
днес купих няколко мандарини. бяха доста по-едрички от нормалните. като ги обелих ми направи впечатление, че кората им отвътре вместо бяла е доста оранжева. до сега не съм виждал такива мандарини - с оранжева кора отвътре. самите плодове пък от своя страна вместо да са нормално оранжеви са търмооранжеви. на всичко отгоре и вкусът им е някакси по специфичен.

някой да се срещал подобни мандарини или започвам да се вманиачавам?

# 1
  • София
  • Мнения: 966
Да, взимала съм такива и вкуса им е като на химикал, ужасни мандарини.

# 2
  • Мнения: 4 007
Защото не са мандарини. Има куп различни видове оранжеви цитрусови плодове - клементини, сацуми, тангерини и т.н. В България мнозинството не знае, че има такива неща, затова за да не плашат бабите - всичко се кръщава мандарина. Миналия ден купих дребни портокалчета, които бяха кръстени мандарини в била... Не е за паника, не ви тровят, издишайте.

# 3
  • Мнения: 5 820
В неделя обелих една мандарина доста големичка и ми направи впечатление, че вътрешната страна на кората беше доста в оранжев цвят дори до червен цвят. Външната страна на плода беше в нормален вид. Малко ми беше страх да я ям. Вкусът беше сладък и доста вкусна. Нямаше вкус на химикали. В един вестник прочетох, че в цитрусовите плодове инжектират бои, захар или нещо подобно на захар, а отгоре им слагат парафин, за да лъщят.

# 4
  • Мнения: 25
В неделя обелих една мандарина доста големичка и ми направи впечатление, че вътрешната страна на кората беше доста в оранжев цвят дори до червен цвят. Външната страна на плода беше в нормален вид. Малко ми беше страх да я ям. Вкусът беше сладък и доста вкусна. Нямаше вкус на химикали. В един вестник прочетох, че в цитрусовите плодове инжектират бои, захар или нещо подобно на захар, а отгоре им слагат парафин, за да лъщят.

то и аз затова попитах, де! но изглежда, че това не са точно мандарини, а някакъв друг вид цитрусов плод, подобен на портокал и мандарина.

# 5
  • Мнения: X
Всички цитруси са обработени с препарати,изредени са на етикета,който е на кашона им. Аз не ги консумирам освен био лимоните от Лидъл.

# 6
  • София
  • Мнения: 601
Точно такива в момента са на промоция в Била. Внос от Турция. Пишеше какъв сорт са, но не обърнах внимание. Действително кората е оранжева от вътре и вкусът е различен. Според мен сортът е такъв. Имаше реклама в магазина, че този сорт е с тънки кори, много сладки и почти без семки.

# 7
  • Мнения: 5 820
Точно такива в момента са на промоция в Била. Внос от Турция. Пишеше какъв сорт са, но не обърнах внимание. Действително кората е оранжева от вътре и вкусът е различен. Според мен сортът е такъв. Имаше реклама в магазина, че този сорт е с тънки кори, много сладки и почти без семки.

    Наистина този сорт мандарини са с тънка кора, почти няма семки и са доста сладки.

    Чудя се напоследък дали можем да си набавим нужните витамини, фибри и минерали от храната, като се има предвид каква некачествена храна приемаме?!

# 8
  • Мнения: 1 306
Защото не са мандарини. Има куп различни видове оранжеви цитрусови плодове - клементини, сацуми, тангерини и т.н.
Е клементини не е ли просто сорт мандарини? Иначе за оранжевата кора отвътре, предполагам е от престараване с боядисването. Боядисват отвън и се е просмукало до вътрешната страна.

Общи условия

Активация на акаунт