ще ставам самотна майка а ме е страх от хорското мнение

  • 5 073
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 327
хех, то накъдето е тръгнал този свят след 10тина години сигурно ще се учудват хората ако майките НЕ гледат децата си сами  Laughing

на всяка от нас и е било неудобно в началото да каже гласно, че ще отглежда детето си сама. а въпроси за таткото ще има винаги..

избягвай да мислиш за това, мисли за себе си и детето и всичко ще се подреди.
поздрави, лека бременност и леко раждане   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 425
Аз няма да ти обеснявам да не ти пука от това , че ще си раждаш без "таткото" и че няма значение как си останала сама, само ще ти кажа една суха статистика за българия:
63% от децата в България /Български граждани до 16 години/ се отглеждат в непълни семейства /семейства с един родител или

я има 2-3% мъже я няма.
е какво сега - 50% самотни майки?
статистика - 50% от браковете в Европа завършват с развод = 50 % самотни майки  smile3511
както ми каза един познат скоро - ми такива са времената  Shocked

диони, откъде е тази статистика? Извинявай, ама ми се струва невярна.

Каси -
по данни от 2002 около 20% от самотните родители са мъже.

50% развод не значат 50% самотни майки.
1. Може семейството да няма деца.
2. Със сигурност има и самотни бащи
3. Разведените хора могат пак да се оженят/омъжат

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Знаеш ли, нормално е твоето притеснение - все пак ако са те възпитавали, са ти казали, че е ХУБАВО да си семейна за да имаш дете...
Но въпреки, че това  ехубаво - не винаги е реализуемо. Салава богу вече не убиват с камъни жена, забременяла без да е омъжена.
Е винаги се намира някой да метне някой камък, но знаеш ли - първо - ако ти не обърнеш внимание - няма кака д ате нарани реално, и вотро - рано или късно ще си палати, защото никой не е застрахован...
НО ако страховете са ти големи и не можеш да ги пребориш -0 просто измисли как и и какво да казваш... а като се роди малкото и го гушнеш - убедена съм, че и малката обществено мнение дан дето плащаш - ще спреш да  я плащаш!
А до тогава - горе глава и бъди смела, мисли за себе си като за героиня от сапунка - всички им се възхищават - как сами се оправят... и има за какво!

# 18
  • Мнения: 495
първо - поздравления за смелостта да оставиш и родиш детето  bouquet!
колкото до притесненията ти - нормални са, и аз така бих се чувствала
искам да ти кажа нещо много важно - винаги около теб ще има груби и нетактични хора, но, уверявам те, те щяха да са такива и ако таткото беше до теб! бъди сигурна в това
и както ги има такива - има и много свестни, дружелюбни и освободени от предразсъдъци хора
в този форум винаги ще намериш подкрепа и приятели, а и не само тук newsm51

# 19
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравей, аз съм бременна в шестия месец - вече започва да ми личи! Не съм омъжена - съжителстваме!
Повечето ми познати ме питат като ме видят, че съм бременна - оооо ти кога се омъжи, че и бебе направихте ... аз първо се дразнех, после не отговарях, ми просто не е тяхна работа!
Ти си смела жена, решила си сама да отгледаш детето, а таткото ... Господ ще си го съди, но не значи, че ти трябва да обясняваш на куцо и на съкато за личния си живот  #Cussing out
Желая ти успех, а когато дойде бебата  Hug ще забравиш за всичко друго около теб  Hug

# 20
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Виж мила може би колкото по скоро свикнеШ с мисьлта ,4е си сами4ка(и то даже  не си сама,Щом има хора ,които те подкрепят)толкова по лесно,Ще ти се струва вси4ко останало свьрзано сьс самотното ти бременеене.
Аз пьк много гордо обяснявам ,4е с таткото сме приятели и ,4е през дните когато детето е при него ми го гледа страхотната му приятелка Shocked,хахахахахахахахаха как само ме гледат ако знаеШ hahaha.
А през останалото време моя приятел не се откьсва от него данеби да му се слу4и неЩо,ти "остави" ми може и да вземе да падне Joy........Ммммммм да модерни хора сме ние......другите да мислят каквото искат......нали детето е добре,какво пове4е ме интересува ,дали сьседката има с какво да си запьлни деня......
Ако може да те успокои малко си мисли ,4е си модерна майка........и 4е детето ти Ще е добре и без баЩа,какво пове4е може да искаме......нали сме МАЙКИ преди вси4ко  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 109
Я недей да плащаш данък обществено мнение ! Simple Smile
скоро няма да имаш време да се питаш подобни глупости. не знаеш колко сили ще сдобиеш заедно с бебето.
аз имам син на  5 месеца. мога да ти дам някои дрешки, които не му стават вече.
пиши от какво имаш нужда.

# 22
  • Мнения: 5 475
Я недей да плащаш данък обществено мнение ! Simple Smile

Радвай се на бременността и на майчинството!   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 1 783
Ти няма да бъдеш "самотна" майка. Ти ще бъдеш щастлива майка на някой, за когото ще бъдеш всичко на света. В чийто невинни очи ще се оглеждаш и ако даваш безусловна обич, цял живот ще се радваш на същото. Бъди щастлива, здраво бебе ти желая! Hug

# 24
  • Мнения: 313
Щом се притесняваш, когато ти задават въпроси отговаряй така както ти се иска, никому не дължиш конкретни обяснение.Но най - важното е, че ти с нищо не си по-различна от другите майки, които са " не-самотни". Приеми факта, че начинът, по който те възприемат другите е въпрос на манталитет, възпитание, отношение и винаги ще се намери някой да подметне нещо гадно. С времето ще се научиш как да парираш и избягваш подобни ситуации, ще станеш по-уверена и няма да има значение за теб хорското мнение. Леко бременеене !!! smile3525

# 25
  • Мнения: 6 315
Таксиджиите, дори и докторът няма как да знаят и задават стандартните въпроси, не ги обвинявай. А докторът е възможно да пропуска, защото в практиката му голямата част жени водят и някой мъж, та говори по инерция.
Аз мисля, че този страх и неувереност в теб, които те карат сега да обръщаш внимание на такива неща, после ще бъдат заместени от други мисли и проблеми, както каза Драконовата булка  Peace Като дойде детето, живот и здраве, въобще не би трябвало да се връзваш, ще си ангажирана с други мисли и притеснения и ти го пожелавам. Късмет и лека бременност.

Така мисля и аз. Не се притеснявай изобщо!

# 26
  • Мнения: 10
БЪДИ С ГОРДО ВДИГНАТА ГЛАВА И СЕ РАДВАИ ЗА БЕБЧО. ИМА ТОЛКОВА ЖЕНИ КОИТО НЕ МОГАТ ДА ИМАТ.УСПЕХ С РАЖДАНЕТО.

# 27
ДА темата е стара, ама с постоянно значение.
Почти всеки месец има дами попаднали в тази ситуация и решили за себе си, че е по - добре да са сами с милото бебче до тях  без " осеменителя".
Скоро родих прекрасно момченце и си го гледам сама.
 Топлината на детските ръчички и звездичките в детскитите очи са достатъчни за гордо вдигнатата ми глава!
Приветствам всички дами решили да тръгнат по моя път!
Ако сме заедно ще победим хорските приказки и съжелителните погледи    
  bouquet

# 28
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
хе хе
тази тема аз съм я пускала. тогава така ме беше треснал холмона че направо щях да откача.
вече си имам прекрасно бебче и хорсокото мнение ми е последна грижа.
благодаря ви момичета за подкрепата тогава   bouquet  bouquet  bouquetнаистина ми помогнахте да се съвзема Hug

# 29
  • Мнения: 313
Честито!!!  smile3525 Да ти е живо и здраво малкото човече!!Бъди щастлива и уверена майка, само приятни емоции!!!

Общи условия

Активация на акаунт