Да се разделим ли ?😕

  • 6 162
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 940
Искат да са големи , мечти за семейство или не им харесва с тяхните и искат да се махнат . Раждат , защото се мисли , че е лесно отглеждането , за да не са на работа примерно .

# 61
  • Мнения: X
Та това е най-лесният начин да покажат колко са големи и самостоятелни- все пак не всеки има "дупе" за учене и може да постигне нещо с труд, но пък се очаква по "дифолт" всеки да може да се размножи. А и тях някой тоолкова много ги обичка, че и бебенце им прави чак, а връстничките търсят ли търсят да излъжат някого да ги вземе...

# 62
  • Мнения: 162
Нека споделя и аз потреса, който ми се случи вчера. Леля ми ми сподели, че сина й вече живее с приятелката си. Той е на 16, тя на 15. Имат връзка от 2 години. Редуват се. Веднъж в момчето се хранят, къпят, спят, на другия ден в момичето. Явно против омръзване. Леко казано съм шокирана, защото родителите им одобряват това. Децата само командват какво да им се готви и колко пари желаят. Чак се почувствах кофти, че с моя приятел не можем да се организираме да заживеем заедно (имаме връзка от 2 години и сме на 23/24г.), а децата на 15/16 вече женени го раздават.

Света се сбърка тотално. Проблема е, че тези хора не виждат никакъв проблем в тези отношения, а аз стоя и се шокирам, че нещо съм сбъркана вече.

# 63
  • Мнения: 10 918
Щом вече всеки може да бъде каквото си поиска, защо и децата да не си играят на възрастни... Ама тези 16 годишните, да ги пратят на квартира и да си изкарват сами парите, нека ги видим тогава.

# 64
  • Мнения: 162
Щом вече всеки може да бъде каквото си поиска, защо и децата да не си играят на възрастни... Ама тези 16 годишните, да ги пратят на квартира и да си изкарват сами парите, нека ги видим тогава.
Иронията е, че аз на 16 се хванах да работя за пръв път, а тия деца за работа не са чували и от мързел и преяждане момчето тежи вече над 120 кг. За момичето- от стройно и фино девойче, сега ме бие отма с килограмите, поне е към 60-70. Не са в ред тези неща. Докато мами и тати глезят, а баби готвят, все така ще е от тук насетне.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 838
Родителите им са за бой. Ако не позволяват такива "съжителства", няма как да стане.
(Представих си, ако бях сервирала нещо подобно на нашите, на 15-16 годишна възраст. Лелее, само на булка щях да стана:) Да не говорим за "младоженеца".)

А сватбата на момиче на 16 години с 28-годишен (от предната страница), направо ме отврати. В друга държава, това ще се смята за изнасилване. А тук - родителите вдигат сватба. Цигания пълна (нищо че става дума за българи, най-вероятно).

# 66
  • Мнения: 4 215
Родителите им са за бой. Ако не позволяват такива "съжителства", няма как да стане.
(Представих си, ако бях сервирала нещо подобно на нашите, на 15-16 годишна възраст. Лелее, само на булка щях да стана:) Да не говорим за "младоженеца".)

А сватбата на момиче на 16 години с 28-годишен (от предната страница), направо ме отврати. В друга държава, това ще се смята за изнасилване. А тук - родителите вдигат сватба. Цигания пълна (нищо че става дума за българи, най-вероятно).

Съгласна съм напълно!
И аз съм от онова поколение, дето щяха да ми наместят чакрите с един хубав бой. Пък и на тази възраст и през ум не ми е минавало за подобно нещо.
Родителите са дали съгласие за сключването на гражданския брак, но не са присъствали на самия ритуал.
Другото семейство пък позволява на 17 год. си дъщеря да пътува сама през седмица до другия край на България. Приятели са с потенциалните свати във фейса и под всяка снимка коментарите са: "на мама съкровищата", "обичам ви мои златни" и подобни. Не разбирам и кому е нужно такова афиширане/акцентиране на/върху такъв род ранни връзки. 
Ама както казах - аз съм old fashion. За това мълча като гъба...

# 67
  • BG
  • Мнения: 2 173
Да се възползвам от темата и да ви споделя нещо, което ме тревожи напоследък...
Защо млади момичета, на по 16 - 17 год., незавършили дори още училище, заживяват на семейни начала и се превръщат в Пепеляшки. Нямат ли други цели в живота? Не желаят ли да се развиват?
Два такива случая има в съвсем близкото ми обкръжение.
1. Момиче, съседче, много близко дете, на 16 год. се омъжи за 28 год. младеж. Сега е бременна, ще ражда месец след като навърши 17 год. Напусна училище, играе го перфектната домакиня - чистене, готвене, покупка на домакински уреди/техника, сладкиши, домашни любимци няколко броя...
2. Момиче, роднина, на 17 год. завъди интернет приятел от другия край на България. През седмица пътува той, през седмица - тя, непрекъснато се афишира по всички възможни канали - "моето единствено сърце", "моето всичко" придружено с богат снимков материал. Момичето е много талантливо, имаше предложение да учи в чужбина. В ситуацията, в която е в момента отказва. Яд ме хваща, че пропилява наистина страхотна възможност.
И в двата случая само наблюдавам отстрани и изслушвам мълчаливо родителите, когато започнат да коментират.
Не съм си позволила до сега никакъв коментар - нито положителен, нито отрицателен.
Имам двама синове на тази възраст. И двамата казват, че момичетата са луди и отказват да се срещат с половинките им. Дори към роднинското момиче са по-отрицателно настроени, което също ме притеснява.
Проблема не е в това поколение, в нашето е и е много сериозен. Тепърва има да си берем плодовете на целия разпад на ценности, който си организирахме.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 626
MoneySatisfiedSmileyПредлагам в темата,която все пак се казва"Семейни отношения" да се постави някаква възрастова долна граница,че то стана "Младежки глупости"
 
Трябва да са някаква нова група: "Отношения при съжителство на млади и зелени" Laughing

Както разбрахме младежите живеят  масово на семейни начала и то го правят от толкова години, колкото би могъл да просъществува един "нормален" брак между "разумни възрастни"  Grin Това на колко си се оженил/родил: на 18, на 45 или 60  изобщо не е критерий за пропилян живот или успешен брак. Може на 18 да ти продължи до старини и на 45 да продължи 2-3 години.

Шегата на страна, но мен едно ме безпокои: в множетвото отговори, съвети и поучения за това как да не забременява на 20, никой не обърна внимание на факта, че явно няма такава опасност, защото тя е на 20,а от 1 година опити НЕ ЗАБРЕМЕНЯВА! "И слава богу" ще кажат някои....

Мила авторке Bebyy, а след като 1 година нищо не стана, дали отиде на доктор за да разбереш защо не забременяваш?

Това е основния въпрос за мен тука...

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 17:45 от Линдичка

# 69
  • Мнения: 10 918
Да, притеснително е, че не може да забременее 1 година, но нека видим фактите - тя вече не иска да правят секс, ние не знаем от колко време е това нежелание. Също така пише, че той я отвращава - на чисто психологическо ниво това също може да пречи на въпросното оплождане. А може и да е прекалено пренавита, че иска бебе, каза, че има и стрес. Всички сме чували как колкото повече се навиваш и психираш, че искаш бебе, толкова то не се получава. Много условности има в този казус. Като цяло няма лошо да отиде на лекар.

# 70
  • Мнения: X
Ех, малки булки, малки булки Sad

Децата на неграмотните жертви на прехода порастнаха. Също толкова неграмотни.

# 71
  • Мнения: 25 836
мързелива Хаха работя от както съм завършила ! Ако обичате без обиди !
Ами ти си на 20г., бе булка, колко точно си работила? Хахаха, ние на теб се смеем да знаеш.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 838
Проблемът със забременяването е в липсата на секс. Девойката го спомена. Според мен, има логика;)
Да не й даваме идеи, за какво би могла да се психира. На 20-годишна възраст.

# 73
  • На остров
  • Мнения: 13 498
По темата нямате бъдеще, той ти е омръзнал и си мислиш, че го обичаш, но всъшност не е така.
Най доброто за теб е да се разделите.

На 20 г да не можеш да забременееш една година е обезпокоително и бих те посъветвала да се консултираш със специалист за да знаеш в бъдеще какво можеш да очакваш.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 626
Опитване за детенце = секс
Аз за друг начин не се сещам честно казано. Може и по-рядко да е секса, щом не го иска, но пак си е секс.
Не е до всяването на паника, но тя все някога ще реши отново да има деца. Млада жена в детеродна възраст, която прави секс в продължение на година без да се пази, но и без резултат за мен е достатъчно основателна причина да иде поне и да се прегледа контролно. Не е речено, че в нея може да има проблем. Ами ако е във въпросния младеж и той и представа си няма?
При несполучливи опити за бебе се провалят бракове, какво остава за съжителства. Не винаги всичко е в главата обаче и не е необходимо да се стигне до този извод на 30 -35 години, когато биологичния часовник вече се съдира да дрънчи.
За това са докторите - да потвърдят или отхвърлят нашите опасения и оттам нататък може партньора, който подсъзнателно е бил винен или обявен за неподходящ (демек негоден)  да се окаже най-големия съюзник.

Общи условия

Активация на акаунт