НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 3

  • 77 829
  • 776
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5
Здравейте,
Бихте ли споделили какви са мотивите ви да изберете  НУКК като място където детето ви да учи. Към момента се интересувам от детската градина, защото моите дечица са още малки.

Ние се насочихме към НУКК защото локацията ни е удобна и заради славата която  комплекса има от едно време. Признавам си ,че нямам реална информация какво е нивото на обучение там и с какво градината на НУКК превъзхожда една общинска ДГ.
Решихме да кандидатстваме и ни приеха сега в първа група, но колкото повече опознавам комплекса толкова повече съмненията в мен нарастват, че славата е само един балон. Към момента посещаваме общинска ДГ от която сме много доволни,госпожите са млади и детето ги обожава.
Ще се радвам ако споделят мнение родители на деца които посещават или са посещавали детската градина.

Благодаря!

# 316
  • Мнения: 288
Лично моят мотив беше по-малкият брой на децата в група. В общинската градина децата бяха над 30 и не го намирам за здравословно. Исках и да се занимава повече с приложно изкуство, докато е в градинска възраст, защото след това нещата стават по-академични. В тези отношения съм доволна.
Не мога да кажа обаче, че градината е нещо по от добрите общински градини. Аз бях доволна от общинската градина на дъщеря ми, като изключим броя на децата. Не намирам, че градината на НУКК превъзхожда с нещо конкретно старата ни градина. Бих я препоръчала на хора, които не са доволни от общинската си градина. На базата на опита ми - ако сте доволни, по-скоро не се местете.

# 317
  • Мнения: 207
Избрахме НУКК поради няколко причини.

1. И двете ни деца са със силно изразени артистични заложби. Единият по цял ден рисува, другият по цял ден пее и свири. Близнаци са и не попаднахме на друго училище, където да са застъпени и изобразителното изкуство и музиката и танците едновременно. А за нас беше важно двете деца да се чувстват еднакво добре в едно и също училище.
2. В нашия район държавните училища не бяха вариант, особено това, което ни е прилежащо е с много лоша слава. Приеха ги в 133-то с жребий, но там пък логистиката щеше да е кошмарна всеки божи ден (не живеем в района на училището). Освен това там пък няма никакви дъпълнителни занимания, а моите деца са свикнали на едно темпо и разнообразие, което в 133-то щеше просто да приключи.
3. Частните училища в нашия район са или прекалено академични или имаме лоши отзиви, бяхме на открити врати на 3-4 училища, ами нито едно не почувствах да е нашето.

Държа да отбележа, че сред причините да го изберем и да вложим 2 години труд и пари в подготовка конкретно за това училище НЕ Е качеството на образованието. Според мен и събираните мнения през годините то не се различава много от едно хубаво държавно училище (каквото ние нямаме късмет да имаме в нашия район). Избираме го, защото е единственото училище, на което попаднахме, в което двете ни тотално различни като интереси и темперамент деца биха се чувствали щастливи и оценени в техните си сфери. Дали ще стане - ще видим. Иначе аз съм амбициозен родител и затова съм склонна да не търся най-най-академичното училище тип Света София, защото знам, че където и да учат, неграмотни няма да останат. Но да трябва да бъдат в училище, което дава шанс за изява само на едното дете просто нямаше как да стане.

П.П. Не са били в градината на НУКК, бяха си в държавна градина.

# 318
  • София
  • Мнения: 48
Преместих детето си от много добра детска в тази на НУКК, защото си мислех, че ще ги подготвят за прием в първи клас, кварталното училище не беше опция. Групите бяха първоначално от 20 деца и завършиха с 26 в група.
Не се отличават от обикновена ДГ, да не кажа, че дори са по-зле като база, в сравнение с някои нови или ремонтирани. Площадката за игра не е нищо особено за такъв комплекс и не се набляга на изкуствата. В старата ДГ имахме приложни изкуства и повече избор с допълнителни платени занимания. Английският го плащахме, за да не се чувства детето изолирано, в действителност нищо не научават и не се стремят да ги научат от Адванс. Момичетата имат балет-безплатен, момчетата-футбол, платен.
Съветът ми е - ако сте доволни, не го местете, не си струва усилията, особено и ако се налага да пътува повече от 30 мин.

# 319
  • Мнения: 21
Здравейте, издирвам Азбука на мисленето от 2011 година Simple Smile, тъй като тази година ще се явяваме на изпит за първи клас в НУКК. Ще съм много благодарна , ако някой съдейства Simple Smile

# 320
  • Мнения: 24
Избрахме НУКК поради няколко причини.

1. И двете ни деца са със силно изразени артистични заложби. Единият по цял ден рисува, другият по цял ден пее и свири. Близнаци са и не попаднахме на друго училище, където да са застъпени и изобразителното изкуство и музиката и танците едновременно. А за нас беше важно двете деца да се чувстват еднакво добре в едно и също училище.
2. В нашия район държавните училища не бяха вариант, особено това, което ни е прилежащо е с много лоша слава. Приеха ги в 133-то с жребий, но там пък логистиката щеше да е кошмарна всеки божи ден (не живеем в района на училището). Освен това там пък няма никакви дъпълнителни занимания, а моите деца са свикнали на едно темпо и разнообразие, което в 133-то щеше просто да приключи.
3. Частните училища в нашия район са или прекалено академични или имаме лоши отзиви, бяхме на открити врати на 3-4 училища, ами нито едно не почувствах да е нашето.

Държа да отбележа, че сред причините да го изберем и да вложим 2 години труд и пари в подготовка конкретно за това училище НЕ Е качеството на образованието. Според мен и събираните мнения през годините то не се различава много от едно хубаво държавно училище (каквото ние нямаме късмет да имаме в нашия район). Избираме го, защото е единственото училище, на което попаднахме, в което двете ни тотално различни като интереси и темперамент деца биха се чувствали щастливи и оценени в техните си сфери. Дали ще стане - ще видим. Иначе аз съм амбициозен родител и затова съм склонна да не търся най-най-академичното училище тип Света София, защото знам, че където и да учат, неграмотни няма да останат. Но да трябва да бъдат в училище, което дава шанс за изява само на едното дете просто нямаше как да стане.

П.П. Не са били в градината на НУКК, бяха си в държавна градина.

Интересна логика. Според мен след като има толкова сериозна селекция на деца и труден изит, няма как да не се набляга на първо място на академичните знания. Това училище предоставя конкурентна среда на учениците. Така, че аз никога не съм мислила, че това е класическо училище по изкуства, а по- скоро училище което децата имат дарби. Според мен като селекция на деца са на нивото на Св. София. В Св. София изпитът е много сходен, но по- скоро преминава като изпита за детската градина т.е. индивидуално с психолог и им дават разни задачи подобни на сборника на НУКК. Имам приятелка с дете в Св. София и от техния клас има момиче с медали от художествена гимнастина, златна медалистка от олимпиади по математика и над 50 % от децата им са развили талантите си в определени области и училището подкрепя академичните им умения и допълнителните дейности.

# 321
  • Мнения: 207
Абсолютно съм съгласна, че селекцията е страхотна, според мен една от най-добрите. Това, което чувам от много места, обаче, е, че децата учат повече за приемния изпит, отколкото след това. Сега имам реален шанс да си съставя мнение от личен опит, иначе горе просто исках да кажа, че нивото на обучение не е било фактор при взимане на решение лично при нас.

# 322
  • Мнения: 45
Избрахме НУКК поради няколко причини.

1. И двете ни деца са със силно изразени артистични заложби. Единият по цял ден рисува, другият по цял ден пее и свири. Близнаци са и не попаднахме на друго училище, където да са застъпени и изобразителното изкуство и музиката и танците едновременно. А за нас беше важно двете деца да се чувстват еднакво добре в едно и също училище.
2. В нашия район държавните училища не бяха вариант, особено това, което ни е прилежащо е с много лоша слава. Приеха ги в 133-то с жребий, но там пък логистиката щеше да е кошмарна всеки божи ден (не живеем в района на училището). Освен това там пък няма никакви дъпълнителни занимания, а моите деца са свикнали на едно темпо и разнообразие, което в 133-то щеше просто да приключи.
3. Частните училища в нашия район са или прекалено академични или имаме лоши отзиви, бяхме на открити врати на 3-4 училища, ами нито едно не почувствах да е нашето.

Държа да отбележа, че сред причините да го изберем и да вложим 2 години труд и пари в подготовка конкретно за това училище НЕ Е качеството на образованието. Според мен и събираните мнения през годините то не се различава много от едно хубаво държавно училище (каквото ние нямаме късмет да имаме в нашия район). Избираме го, защото е единственото училище, на което попаднахме, в което двете ни тотално различни като интереси и темперамент деца биха се чувствали щастливи и оценени в техните си сфери. Дали ще стане - ще видим. Иначе аз съм амбициозен родител и затова съм склонна да не търся най-най-академичното училище тип Света София, защото знам, че където и да учат, неграмотни няма да останат. Но да трябва да бъдат в училище, което дава шанс за изява само на едното дете просто нямаше как да стане.

П.П. Не са били в градината на НУКК, бяха си в държавна градина.

Интересна логика. Според мен след като има толкова сериозна селекция на деца и труден изит, няма как да не се набляга на първо място на академичните знания. Това училище предоставя конкурентна среда на учениците. Така, че аз никога не съм мислила, че това е класическо училище по изкуства, а по- скоро училище което децата имат дарби. Според мен като селекция на деца са на нивото на Св. София. В Св. София изпитът е много сходен, но по- скоро преминава като изпита за детската градина т.е. индивидуално с психолог и им дават разни задачи подобни на сборника на НУКК. Имам приятелка с дете в Св. София и от техния клас има момиче с медали от художествена гимнастина, златна медалистка от олимпиади по математика и над 50 % от децата им са развили талантите си в определени области и училището подкрепя академичните им умения и допълнителните дейности.

# 323
  • Мнения: 45
Избрахме НУКК поради няколко причини.

1. И двете ни деца са със силно изразени артистични заложби. Единият по цял ден рисува, другият по цял ден пее и свири. Близнаци са и не попаднахме на друго училище, където да са застъпени и изобразителното изкуство и музиката и танците едновременно. А за нас беше важно двете деца да се чувстват еднакво добре в едно и също училище.
2. В нашия район държавните училища не бяха вариант, особено това, което ни е прилежащо е с много лоша слава. Приеха ги в 133-то с жребий, но там пък логистиката щеше да е кошмарна всеки божи ден (не живеем в района на училището). Освен това там пък няма никакви дъпълнителни занимания, а моите деца са свикнали на едно темпо и разнообразие, което в 133-то щеше просто да приключи.
3. Частните училища в нашия район са или прекалено академични или имаме лоши отзиви, бяхме на открити врати на 3-4 училища, ами нито едно не почувствах да е нашето.

Държа да отбележа, че сред причините да го изберем и да вложим 2 години труд и пари в подготовка конкретно за това училище НЕ Е качеството на образованието. Според мен и събираните мнения през годините то не се различава много от едно хубаво държавно училище (каквото ние нямаме късмет да имаме в нашия район). Избираме го, защото е единственото училище, на което попаднахме, в което двете ни тотално различни като интереси и темперамент деца биха се чувствали щастливи и оценени в техните си сфери. Дали ще стане - ще видим. Иначе аз съм амбициозен родител и затова съм склонна да не търся най-най-академичното училище тип Света София, защото знам, че където и да учат, неграмотни няма да останат. Но да трябва да бъдат в училище, което дава шанс за изява само на едното дете просто нямаше как да стане.

П.П. Не са били в градината на НУКК, бяха си в държавна градина.

Интересна логика. Според мен след като има толкова сериозна селекция на деца и труден изит, няма как да не се набляга на първо място на академичните знания. Това училище предоставя конкурентна среда на учениците. Така, че аз никога не съм мислила, че това е класическо училище по изкуства, а по- скоро училище което децата имат дарби. Според мен като селекция на деца са на нивото на Св. София. В Св. София изпитът е много сходен, но по- скоро преминава като изпита за детската градина т.е. индивидуално с психолог и им дават разни задачи подобни на сборника на НУКК. Имам приятелка с дете в Св. София и от техния клас има момиче с медали от художествена гимнастина, златна медалистка от олимпиади по математика и над 50 % от децата им са развили талантите си в определени области и училището подкрепя академичните им умения и допълнителните дейности.
Селекцията е сходна с тази на Св.София  но,не можем да кажем същото за нивото на обучение в никакъв случай.Св.София е на светлинни години.Изучаването на италиански е на ниво,но за останалите предмети не бих могла да кажа същото,по-скоро е на нивото на хубаво квартално училище.Като предимство мога да отчета единствено страхотната база,и допълнителните часове по приложно изкуство,дърворезба,хор,бални  и народни танци,рисуване,пиано и др.Просто не трябва да се заблуждават хората,че това е държавно училище на нивото на някои от хубавите частни училища.

# 324
  • Мнения: 24
Селекцията е сходна с тази на Св.София  но,не можем да кажем същото за нивото на обучение в никакъв случай.Св.София е на светлинни години.Изучаването на италиански е на ниво,но за останалите предмети не бих могла да кажа същото,по-скоро е на нивото на хубаво квартално училище.Като предимство мога да отчета единствено страхотната база,и допълнителните часове по приложно изкуство,дърворезба,хор,бални  и народни танци,рисуване,пиано и др.Просто не трябва да се заблуждават хората,че това е държавно училище на нивото на някои от хубавите частни училища.
[/quote]
Да определено Св. София е от училищата на най- високо ниво. Според мен това училище щеше да е най- подходящо за детето ми, но финансовият фактор също даде превес в избора.Там специално освен академичната подготовка много ме впечатли и договорите с родителите и това, че не толерират нито ниски оценки, нито агресия.
Разгледах  и много интересни частни училища и определено има богат избор. Впечатлена съм от Вувекинд, Британика, Англо- американското училище, а за другото ми дете съм харесала Изгрев.

# 325
  • София
  • Мнения: 198
Здравейте,
дали някой има контакт на учител от НУКК, който се занимава с подготовка за изпита? Ще съм благодарна, ако споделите - може и на лично съобщение.
Благодаря предварително!

# 326
  • Мнения: 54
Здравейте:) Дали бих могла да помоля за координати на преподавателите, подготвящи за кандидатстване в първи клас? Ако някой има такива, ще съм много благодарна.

# 327
  • София
  • Мнения: 1 268
Привет, не успявам да открия информация за кандидатстване на набор 2018 за ДГ в лицея.
На различни места чета, че детето трябва да има навършени 4 или да ги навършва в годината на започване. Или пък си е, както държавните ДГ,където почват от 3 годишни.

# 328
  • Мнения: 288
Набор 2018 ще кандидатства през 2022 година. Изключение се прави за децата, родени до края на март месец. Те ще имат право да кандидатстват през 2021 и 2022 година.

# 329
  • София
  • Мнения: 1 268
Много благодаря!
А, таксите къде мога да погледна, отново става въпрос за ДГ.

Общи условия

Активация на акаунт