Тайната на дългата и гъста коса-4

  • 109 667
  • 576
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 730
Абе мацки откъде купувате кристалите за коса Simple Smile

От фризъорски салон Peace

# 511
  • Мнения: 1 313
Абе мацки откъде купувате кристалите за коса Simple Smile
И от козметичните магазини

# 512
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Абе мацки откъде купувате кристалите за коса Simple Smile
И аз си ги поръчвам на фризьорката ми.

# 513
  • Мнения: 1 063
А откъде се купува мас без сол? Не ми се чете назад в темата, признавам.
Моята козметичка днес ми каза следното за мазна коса (за суха писах наскоро точно в тази тема):
намазват се само корените на косата с белтък, а с жълтък се маже по дължината на косъма.
Също знам, че и зехтина е мн. полезен за коса, на мен мас ми трябва за мехлем.

# 514
  • Мнения: 13 596
В магазините май е все солена маста. Ако държиш да е без сол, май ще трябва да търсиш от някой, който си я произвежда сам или да си обезсолиш сама. Някоя мама беше писала, че обезсоляването става, като я сложиш да заври на котлона заедно с вода и после я оставиш да изстине в същия съд - при изстиването маста трябва дасе събере отгоре и да си я обереш лесно, а солта оставала разтворена във водата. Пропорция не помня, но според мен и повечко вода да сложиш, не би трябвало да има проблем
Успех!

# 515
  • Мнения: 1 063
В магазините май е все солена маста. Ако държиш да е без сол, май ще трябва да търсиш от някой, който си я произвежда сам или да си обезсолиш сама. Някоя мама беше писала, че обезсоляването става, като я сложиш да заври на котлона заедно с вода и после я оставиш да изстине в същия съд - при изстиването маста трябва дасе събере отгоре и да си я обереш лесно, а солта оставала разтворена във водата. Пропорция не помня, но според мен и повечко вода да сложиш, не би трябвало да има проблем
Успех!
О, вчера изхвърлих безсолна мас точно с тази рецепта, благодаря! Stop Направо ми пишете в кой магазин. А проблем с водата и пропороциите има!

# 516
Леле..Моцарт,сега видях снимките ти...страхотен водопад от коса...не спирай никога да се грижиш за косата си,браво на теб!  / пусни едно-две кичурчета насам бря.... Embarassed ,съвсем по приятелски...другите мами да не се сърдят за заявката ми,като гледам снимките ще има за всички... Laughing / smile3521

 newsm10 Грижа се вече 15 години с малко техническо прекъсване заради казармата. Тогава ми беше пак горе долу толкова (e не ми беше до кръста, както сега, но пак беше дългичка) и ми я резнаха без да се замислят гадовете Cry . Не мога да ви опиша какво е чувството от дълга коса, гола глава...
Btw, радвам се, че никой не измрънка, че съм момче, а съм с дълга коса. В интерес на истината го очаквах, но вие се оказахте сладури.
Ще ви кажа аз как се грижа са косицата си:
Слагам много малко шампоан и много балсам, който гледам да не измивам много добре.
Никога не си подсушавам с търкане косата. Само с попиване. Никога не я реша мокра. Когато я реша задължително първо се разресва и разплита с пръсти около 5 мин. и чак тогава пристъпвам към ресането първо с рядък гребен, а после с нормален. След разресването я намокрям леко с вода.
Един път месечно си правя маска със зехтин и бадемово масло, които съм смесил предварително. Нанасям ги с кръгови масажиращи движения в скалпа и завивам главата с найлон, а отгоре с кърпа. Седя така 1-2 часа и измивам. Един път на 1-2 месеца се самоподстригвам по малко, колкото за оформяне. Преди това го правеше майка ми, която също много ми се радва на косата. Ми това е. Дано съм ви помогнал с нещо полезно.

# 517
  • Мнения: 1 063
...Само мога да ви кажа добавяйте кисело мляко към маската, то укрепва скалпа, хидратира кожата, ето защо е подходящ за сухи и нормални коси, а и заради полезната млечна бактерия.
Аз от самото начало си правя маската винаги с мляко!!!! Първо, че ми става хомогенна сместа с него и второ действа ми добре...
    На мен киселото мляко ми действа силно изсушаващо  Crossing Arms
Пиша го информативно, то е ясно, че при всеки е индивидуално.

# 518
мами , вече си имам тривитаминолллллл.......ураааа, още утре ще почна с мазането , искам да попитам понеже шишето е стъклено и с метална капачка как дам го отворя , страх ме е да не се счупи , нямам търпение да почна да се мажа и да докладвам резултати Simple Smile

# 519
  • Мнения: 78
мами , вече си имам тривитаминолллллл.......ураааа, още утре ще почна с мазането , искам да попитам понеже шишето е стъклено и с метална капачка как дам го отворя , страх ме е да не се счупи , нямам търпение да почна да се мажа и да докладвам резултати Simple Smile



махни го това металното и отдолу има гумена капачка,която лесно се маха...или пък си направи с игличка дупчица в гумената капачка,както си прецениш...после кажи как е  Wink

# 520
  • Мнения: 13 596
понеже шишето е стъклено и с метална капачка как дам го отворя , страх ме е да не се счупи , нямам търпение да почна да се мажа и да докладвам резултати Simple Smile

Поне на моето металната капачка не е изцяло, а само отстрани, колкото да придържа плътно гумената тапа, която е отдолу. Ако решиш да го отваряш, действай смело с нещо остро - това металното е от доста мек метал (алуминий май) - ще го разрежеш/разкъсаш леснор без да нараниш стъклото. Само че после няма да можеш да го затвориш добре само с тапата. Както и повечето мами са споделили, най-удобно е да не го отваряш напълно, а да си изтегляш със спринцовка и игла направо през гумената тапа. А и по този начин лесно се отмерва желаното количаство. Спринцовката и иглата струват жълти стотинки и ги има във всяка аптека.

# 521
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
И моето е отстрани метално, а посредата е кръгче гума.Не трябва ли всички да са еднакви newsm78

# 522
да същите са, и моето е така ей сега му махмах очертанието на тапата и отдолу има гума ще измисля с нещо да го пробия ,ама няма ли опасност да изветрее така

# 523
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ами не newsm78, мисля че няма опасност.Пробий го с игла, ножица...

# 524
  • Мнения: 78
Знаете ли,дали нещо им става на витамините,ако не се държи шишенцето в хладилник? 
 А пък на мен ми свършва само за две седмици цялото  Sad

Общи условия

Активация на акаунт