Erkan Petekkaya&Ayça Varlıer&Özcan Deniz&Hatice Şendil~ЗАВИНАГИ~202

  • 29 739
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Да, Сюрея и Фарук се оженижа набързо, но нямат деца. Бегюм има син, който се намира в деликатна ситуация и би трябвало да помисли първо за него.

# 61
  • Мнения: 36 780
Iseult

Цитат
Естествено, че и Бегюм има право да е щастлива и да има мъж до себе си, просто ми направи впечатление, че Фарук в мига, в който щастлив сподели новината за Емир на нея й присветна нещо в ума и веднага изтъкна приятеля си, с когото да запознаела детето. Беше доста плоско поведение и си личеше от километри.

+1 Hands Plus1
Бегюм сама е решавала 10 години какво е добро и какво не за детето и иска да продължи да го прави, без да се съобразява с мнението на бащата на това дете.

Коментара включва предстоящи събития...
Скрит текст:
Намирам   слабо припокриване в действията на Рейхан и Бегюм. Ще видим скоро защо Адем не е признат от баща му приживе и кой е причината. Рейхан е искала от Февзи да се раздели със семейството си и не само, че е скрила от Адем какво е искал баща му, но и е настройвала сина си против семейството на баща му. Виждаме какви са последствията...
И при Бегюм,  Емир е ключа към Фарук. Нейната цел е същата като на Рейхан....
Когато гледахме онлайн сериала съм си мислила, че много често децата повтарят съдбите на родителите си.
 

Да, Сюрея и Фарук се оженижа набързо, но нямат деца. Бегюм има син, който се намира в деликатна ситуация и би трябвало да помисли първо за него.

Мислим еднакво Hands Plus1

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Турска му работа, както Фарук го жегна за "сериозния приятел" (даже не са дали целувка) на Бегюм, така и онзи пикльо Мурат ревнува Баде.

Сюрея прекали. Ако обичаш някого, би трябвало да му имаш доверие. Много ясно, че той все някаква връзка ще поддържа с майката на сина си.

Понеже сте писали за маратонките, сами по себе си правят визията свежарска и младежка, но като съм чела темите и преди, очевидно не само аз забелязвам, че има нещо небрежно и размъкнато в стила на Сюрея, не казвам, че е лошо, но е по-различно, което прави впечатление в сравнение с облеклото на Бурджу, Ипек и на повечето героини от повечето турски сериали.

За музиката - и аз подкрепям ползването на турски песни в турски филми. За сравнение в бг филмите пък повечето песни са западни, ама ние сме си продажници. Но в онзи филм с Джансу Дере "Майка" аз бях чула една западна песен, при това популярна и много красива, но сега не се сещам коя беше.

# 63
  • Мнения: 36 780
Светли
 
Скрит текст:
/ надявам се, че няваш нищо против да се обръщам така, че ми е трудно постоянно да копирам никовете/

На мен ми е било много интересно да се запозная с живота на комшиите. И аз съм се учудвала на много неща и съм писала в кой век живеят. Но Бризчето ни е разказвала много неща за традициите и обичаите на комшиите. В крайна сметка приех тяхните особености и различия - това е друг народ, друга култура и все пак те са значително по-напред от други мюсюлмански общности.
Ревността присъства във всички сериали и от страна на мъжете и на жените. В този сериал ми се струва, че Сюрея повече ревнува и съм си мислила дали причината не е в изгубеното доверие вследствие тайната на Фарук.
Мурат като най-малък от братята е с по-буен характер. Ако нещо не му е угодно, веднага налита на бой...При него ми се струва, че любовта към Баде дойде в следствие на ревността. На мен Корай много ми харесва, но сякаш  се появи в сериала, като предизвикателство към Мурат - демек Мурат да си изясни какво чувства към Баде.

Феми благодаря за инфото за Салих Бадемджи. Не съм срещала никъде, дали вече е станал млад татко....Знаеш ли нещо по въпроса....

# 64
  • Мнения: 27 775
Ани ,не знам дали е станал татко ,не съм срещала инфо.
Днес почва след Вътрешното италианският Името на Розата . Състои се от 9 епизода .

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 21:00 от femmi2

# 65
  • London
  • Мнения: 6 732
Да, Сюрея и Фарук се оженижа набързо, но нямат деца. Бегюм има син, който се намира в деликатна ситуация и би трябвало да помисли първо за него.

Никога не съм разбирала жени, които за нещо толкова лично и касаещо личното им щастие се съобразяват до откат с деца.... в този ред на мисли и познавам такива останали сами като кукувици заради капризни и егоистични деца нехаресващи никой за мама. Децата обаче са до време, хващат си багажа и оставаш сам....в този ред на мисли докато децата са обгрижени и не им липсва нищо не следва да имат дума и отнощение към личния живот на родителите си. Та всички доводи за сина на мен ми издишат.

# 66
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
О, нямам предвид това, че Бегюм трябва да остане сама, заради детето. Просто моментът не е подходящ. А и с Джан са в период на опознаване, дори не са се целунали.

# 67
  • London
  • Мнения: 6 732
Той по ред причини все може да не е подходящ. Това не е от особено значение честно казано, при всички случаи това е лично решение на Бегюм, там Фарук няма място да се меси, той може да решава за неговите си отношения с Емир кога, как и къде. За мен не е от особено значение наистина дали ще представи някой или няма, ако го направи ясно може да каже, че не знае докъде ще стигнат нещата, опитва и е щастлива и толкоз. Емир следва да разбере...отделно на нас са показали две срещи, но ние реално не знаем колко е имало, защото се вижда, че често минават цели отрязаци от време в музикален съпровод и е глупаво да вярваме, че между това време не се случват разни неща, та срещите може да не са две до този момент.

OOO, гледайки все повече се удивявам.... още ли има считащи за нормално каквото говори Фарук? Щял да расте с чужд човек Емир? Той какво предлага за да не стане това? Аз се сещам само за идеята Бегюм да виси сама докато той си грее леглото със Сюрея…. значи тя няма да е непозната за Емир, а всеки който е с Бегюм ще е? Неприятен ми става Фарук….

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 20:15 от La Catrala

# 68
  • Мнения: 36 780
La Catrala

Цитат
Децата обаче са до време, хващат си багажа и оставаш сам...

Така е....Но по тази логика, след още 10 години Емир ще бъде на 20 и ще срещне любовта....Защо тогава Бегюм иска да раздели Фарук и Сюрея....За бащата на сина си ли ще се бори, или да поправи грешката си от преди 10 години и да си върне Фарук.....

Все още някой вярва ли, че Джан случайно се е запознал с Бегюм....Защото видях, че и Бегюм остана замислена, когато Сюрея я попита как са се запознали.........

Много ми стана мъчно за Дилара......Адем си е луд от където и да го погледнеш.  Бягай момиче, все още не е късно....

Единствения светъл лъч са Акиф и Сенем....Горкичките.....

# 69
  • Мнения: 947
Да, много са забавни Акиф и Санем. 

Момичета, чета дискусията ви за Фарук - нали някой беше писал, че в книгата, по която е правен филма той е деспотичен тип и бие жена си, но това не е представено така от авторите на дизито - т.е. коригирали са го, но на моменти се усеща тренда му да командори. Не знам защо реагира така на Бегюм - може би усеща някаква отговорност за нея.  Ами исторически погледнато, по тия земи само преди век вероятно е съществувало многоженството - т.е вероятно в главата на мъжа е, че може да носи отговорност за повече от една жена - а, ето и бащата на Фарук реално е имал 2 жени. 

Традиции, традиции, ама не само.
Ние си разсъждаваме за героите от нашето разбиране за брака, само че, както писах, това разбиране за брака като свещен съюз на един мъж и една жена е християнското разбиране.  При това, не във всички времена нито навсякъде това е било така.   Свети Валентин, а вероятно и не само той  (този светия, дето го отбелязват с розички и сърчица на 14 Февруари) всъщност губи живота си затова, защото е венчавал християни и то при императорска забрана да се бракосъчетават хората, при това под смъртна заплаха.   

"Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се прилепи към жена си, и двамата ще бъдат една плът."

Това как ви звучи?  За Фарук и Есма Султан.

  "Така че те не са вече двама, а една плът. И така, онова, което Бог е съчетал, човек да не го разлъчва."
31 „Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се прилепи към жена си, и ще бъдат двамата една плът“.
32 Тази тайна е велика; но аз говоря за Христа и за църквата. *

Библия, Синодално издание

Ама няма как да очакваме, че Фарук и Есма Султан са чели Библията, нито пък предците им така че да се създаде традиция.  Хората действат според разбиранията и вярванията си и, разбира се, според традициите.

# 70
  • Мнения: 36 780
Prinx - да в книгата Фарук е представен като бохем, но в книгата я няма Бегюм, няма го и Емир. Така, че не всичко е по книгата.
За командоренето не съм съгласна. Може би това впечатление се създава от дублиращия актьор. Гласа на Йозджан Дениз изобщо не е такъв....
Тази вечер при разговора между Фарук и Акиф имах усещането че говори недоспал човек след запой.....
Вече писах, че гласа на дублиращия актьор изобщо не кореспондира с романтичния Фарук...Ако вякой иска да се увери може да изгледа преведен епизод със субтитри. Затова предпочитам да гледам сериалите със субтитри. Чуват се гласовете на героите, интонацията и картинката става много по-различна.
Но все пак това си е ваше мнение и не го оспорвам, само споделям моето....

# 71
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз за момента нямам никакви подозрения относно Джан, не виждам какво толкова е делил със Сюрея, че да прави такива схеми понеже видиш ли тя и Фарук са много интересни. Нелогично е според излъченото до момента! Ако драгите сценаристи и тая простотия са скалъпили вече ще надминат Дързост и красота по ''умен'' сюжет. За момента Джан и Бегюм се държат много по-зряло, бяха приятните за мен на масата, Джан говореше напълно нормални неща, а оня подобно на брат си Адемчо шиеше с крака под масата ще кажеш, че не знам какво е станало?! И да какво точно до момента е станало? Нищо..... като някакви селтаци бяха със Сюрея, злобни, дребнави, смятащи се за център на вселената. Ще ходи да дърпоти човека в тоалетната, адски невъзпитано, да не се изразя по-грубо.

И прислугата ме ядоса, а и Сюрея някак злобни бяха, завистливи, че Ипек кърми, че е взела бебето.

И за финал Адем вече се чудя дали няма шизофрения, не е никак добре човека, ама никак....

5 МИН ДА МЕ няма и мъжа ми написал псувня …. да не помислите, че съм аз, а и го изтрих.Laughing Вече ще си заключвам лап топа, на него му е смешно ама на мен не.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 00:03 от La Catrala

# 72
  • Мнения: 947
Ани, 100 %  съм съгласна с тебе.  Явно това с дублажа си е проблем.

# 73
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Хич не мо хареса репликата на Фарук- "жените в моя живот".

# 74
  • Мнения: 36 780
Добро слънчево зимно утро Hug



Прекрасен ден само с положителни емоции

Общи условия

Активация на акаунт