Неразбрани съседи

  • 19 981
  • 290
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 11 568
Оцели им крушката с прашка и да се свършва мъката ти. Или, беж в някоя пещера- таман на тъмничко.

По повод по- горните коментари. И на мен ми блещи една улична лампа като си легна, и щори имам. Но когато ми е пуснат климатика щорите се поклащат и лампата пак я виждам. Изобщо не е болка за умиране, камо ли за оплакване.

# 181
  • София
  • Мнения: 3 160
Колко трябва да са близо съседите, че да ти пречи лампата им? Някой насочен прожектор ли е?

# 182
  • Мнения: 1 195
Сигурно аз нещо не съм нормална, ама не бих спала на открити прозорци. Дали ще са пердета или щори все тая. Искането да си гасят лампата няма да го коментирам Grinning

# 183
  • Мнения: 25 745
Не съм длъжна заради нечии чужд комфорт да страда моят.
А комшиите как точно са длъжни да си нарушат комфорта, заради твоя?

# 184
  • Мнения: 2 900
Божке, хората масово изтрещяха, не мога да си представя, че някой ще ми държи сметка в собственият ми дом, дали ще ми свети крушката на терасата. Подобна особа бих я пратила на село в къщичка, където съседите ще са далече и няма да и пречат.

# 185
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте, имам следния проблем. Напоследък съседите,който се намират срещу нас си оставят лапмата на балкона светната всяка вечер. Цялата светлина осветява спалнята ни като ден. Написах им бележка, помолих ги учтиво, но без резултат. Някакви идеи какво друго бих могла да направя?

Можете да подадете граждански иск. И съдиите имат нужда да се посмеят от време на време, пък и съдебният фолклор се нуждае от обновяване...Innocent

# 186
  • Мнения: X
Интересно, защо аз трябва да инвестирам в това, след като е очевидно , че пречи некому и е помолено да не се прави.
Пердетата са инвестиция? Може би е добре да се обърнете и към общината да спре уличното осветление да не ви безпокои.

# 187
  • Мнения: 13
Проблеми с шум, тропане, светлина - у нас е с миризма! Скоро се преместихме в нова кооперация, в която дядо и баба на първия етаж гледат не знам колко котки! Наистина не знам. Но мирише адски гадно! Мирише, та се не трае. по едно време бях убедена, че на горния 2ри етаж има възрастен човек на легло и никой не се грижи за него. Не, напротив - на ет2 живеят спретнати и чисти хора! Не знам как търпят тази воня обаче - били стари съкооператори и в името на добрите отношениения не искат нищо да предприемат и всеки си трае! Чудя се какво да предприема!!!

# 188
  • Мнения: 4 383
Подаване на оплакване до общината? Проверка какво е позволено и какво забранено като живееш в кооперация, тоест в една сграда с други домакинства.

# 189
  • Мнения: 2 352
Това със светеща в съседи лампа е много неприятно. При нас беше така в съседен блок , в апартамент, в който видимо никой не живее. Беше оставена лампата в кухнята и като си легна, ми светеше в очите. Проблема се реши с тъмно перде. След доста време крушката видимо изгоря...и проблема отпадна.

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 14:36 от ravi

# 190
  • Мнения: 1 992
Радвайте се, че не съм ви съседка, че редовно забравям някоя ламБа светната😆
Тук вече съвсем измислици се пишат- в съседния блок в кухнята свети и пречи на по-съседния на спалнята😂

# 191
  • Мнения: 2 352
Да сигурно от твоя гледна точка е смешно, но когато си в ситуация, не е чак толкова забавно.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 367
Ние имахме подобен случай, понеже блока отсреща е съвсем наблизо и по незнайна причина лампата на терасата светеше нон стоп, ние сме на квартира, съответно сме си с щорите които са си от тук и през тях се осветяваше цялата стая. Написахме им бележка най-любезно и на другия ден лампата беше угасена. Значи си е до хората.
И се правят купони и се надува музиката по цяла нощ и т.н понеже видиш ли си всеки си бил у тях и ще си прави каквото иска..,само че не живеем на село всеки в къщата си сам, та да не се съобразяваме с нищо.

# 193
  • Мнения: 6 876
Не може да се сравняват еженощни купони със светеща крушка. Извинявайте, ама и вие не живеете в гората, за да очаквате, че всеки децибел и светлиника ще е съобразен с вас.

# 194
  • Мнения: 3 733
Ама много сте ми интересни.Как си мислите,че някой ще се съобразява с вас кога да си цъка лампите и кога -не.
Изобщо не може да сравнявате силна музика със светеща лампа.И да,точно до човек е.Нормален човек няма да пише бележки на комшиите да си загасят лампите,че видиш ли му пречат.Колко пък да са близо един до друг тези блокове,че и каква ще е тази лампа да сеети толкова.Освен ,ако не е някой прожектор директно насочен към вашият прозорец.

Общи условия

Активация на акаунт