Кой гледа децата през лятото, когато градините/яслите почиват?

  • 2 192
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Току-що ходих да се моля, да го вземат в дежурна ДГ за м. август и нищо не ми обещаха...  Confused
Какво ще го правя дребния...не знам  ooooh!


 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Е този филм го гледахме и ние преди седмица.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Няма такъв работодател, който да ти даде повече от две седмици отпуска, а и не сме само ние с малки деца, графика на отпуските не може да е само наш август месец.
такива ми ти неща - едно ти става веселоооо, едноооо хубавко - щото точно за най-милото ти за детето трябва да се пазариш все едно продаваш бройлер на пазара - "Моля ви се вземете го само за този месец, той е много кротък /хич не е ама нали трябва да му придадем търговски вид/, много слушка и всичко си изяжда /това дали е плюс или минус всъщност/"
И точно в този момент на мен ми избиват вече балансите. Все едно сме на пазара.
Ама става дума за дечица и то за нашите дечица!!!!
Докога беееее Twisted Evil Twisted Evil #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

до утре към 8:30ч., когато ще ми дадат отговор от еУитното 70 ОДЗ.
(Та в този ред на мисли е добре да се попълва с ДА графата юли и август и да си платиш, пък сам да преценяваш дали да ходи или не детето ти. Нека изборът е твой  Peace)
Добре, че съседа  bowuu е отпуска. Жив и здрав да е  Peace

# 17
  • Мнения: 416
Наема се детегледачка, родителите си взимат отпуска, бабите от провинцията идват в столицата.

Досега не знам някой да не се е оправил.
Въпросът е не дали има някой, който да не се е оправил, а правилно ли е да се подлагат хората на този тормоз. Като ти гледам лентичките не си потърпевша от проблема, но щях да те питам какво щеше да правиш ако ти се наложеше да командроваш бабата да отсъства цял месец от дома си или да изпратиш децата далеч от себе си, или може би да наемеш непознат човек (детегледачка), която докато свикне с децата и то месецът свършил, да не говорим, че знам колко месеци са неоибходими, за да си намери човек читава детегледачка - та от зимата ли трябва да се тормозим кой ще се грижи за детето през лятото #Cussing out

Абсолютно!
Верно е че хората се оправят ама това какво им коства #Crazy #Crazy #Crazy
Защото има и ситуации в които по една или друга причина баби и дядовци няма. Баща ми е на работа в провинцията в момента с 6 месечен договор. Обекта е спешен и няма шанс да се върне за месец за да гледа децата. Майка ми е много зле здравословно и няма как да гледа и двамата или поне малкия /а то проблема е най вече за него, защото баткото може и сам да се гледа/. Не мога да намеря детегледачка само за един месец - а нашата женица е само на половин ден у нас /така сме се разбрали и тя има и други ангажименти, заради месец, два през годината тя не иска да загуби другите си сигурни неща и аз я разбирам и не настоявам и така ми помага достатъчно/.
Е и как се оправяш точно в тази ситуация, ако примерно работиш за 300 -400 лв на месец и нямаш пари за частни занимални?

Ами на мен не ми е помогнала една баба и за пет минути, даже и в началото. Не съм го оставяла на никого досега, за нищо. Просто няма на кого. Последно бях на зъболекар, а той седеше в мен и ревеше.
 Този проблем щом се знае от началото може да се измисли нещо - сборна група, детегледачка - парите могат да се съберат и през цялата година, а пък и поне една седмица ще съвпадне отпуската.

Ох, аз да имам баба, на която да разчитам, щеше да е друго. Такъв е животът, кой е казал, че е лесно.

# 18
  • Мнения: 533
За първи път това лято нашата ДГ не почива един месец. Истинско облекчение за родителите. Иначе и аз комбинирах различни варианти - аз излизах в отпуска, майка ми и свекърва ми и те за по една седмица и се оправяхме, месеца минаваше. Като цяло мисля, че проблема кой гледа децата през лятото е сериозен, защото след последната група в ДГ (предучилищната), децата се изписват от градината в края на май, като завършат първи клас е същото, и после до като тръгнат на училище какво ги правим цяло лято, идея си нямам  newsm78

# 19
  • Мнения: 416
Не забравяйте, че след това има един още по-голям проблем. Когато тръгнат на училище и наблизо няма баби и дядовци, положението е много по-страшно, защото на 7 години са си мъничета.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Отговорих с друго, защото успях да се уговоря с двете сестри на беба от яслата, които ще се редуват да я гледат в къщи. Така съм спокойна, защото беба си е свикнала с тях,а и не ми се търсеше жена за 3 седмици/яслата почива 5 седмици, но аз имам 2 седмици отпуска/. Поне тази година го уредихме bowuu

# 21
  • Мнения: 5 475
баба и дядо у дома!  Peace

# 22
  • Мнения: 3 932
Нашта ясла не почива през лятото  Party

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Юли месец беше дежурна нейната ясла и си ходеше там. Сега 1 седмица ще я гледа майка ми у нас и после ние ще си я гледаме.

# 24
  • Мнения: 1 800
Нашата ясла няма да почива това лято - кмета забрани  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 694
При наличието на три баби, та ние си ги гледаме.

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В повечето случаи - аз, тъй като отпуските ми съвпадат с тези на градините - учител съм. Но се случва и бабите понякога да ме освободят и аз да отпусна.
Между другото нашите ДЗ лятото не почиват, но аз си оставям детето у дома, след като и аз почивам, мисля че е по-добре да е при мен.

# 27
  • Мнения: 7 391
Защото си нямаме провинция. Sad

# 28
  • Мнения: 4 187
За щастие, яслата която Рая посещава не почива  Grinning. Ако се налага обаче някой да я гледа, майка ми е насреща  Peace!

# 29
  • Мнения: 9 990
Ами на мен не ми е помогнала една баба и за пет минути, даже и в началото. Не съм го оставяла на никого досега, за нищо. Просто няма на кого. Последно бях на зъболекар, а той седеше в мен и ревеше.
 Този проблем щом се знае от началото може да се измисли нещо - сборна група, детегледачка - парите могат да се съберат и през цялата година, а пък и поне една седмица ще съвпадне отпуската.

Ох, аз да имам баба, на която да разчитам, щеше да е друго. Такъв е животът, кой е казал, че е лесно.

Моят едиствен изход е свестен работодател-иначе загивах.Бяби-няма.Детегледачка да наемеш-трябва по-отдалече да го подемеш това-за 1 месец си е жива мъка да търсиш, да се довериш, да свикне детето с нея.Да, и аз докато детето беше на година, две-все с мен-и на гинеколог с мен е била... ConfusedСборна група няма.В дежурната градина не я взимат, защото е яслена.Колкото и да се молих.И мерси-да нямам една седмицжа с мъжа си и детето си заедно, а все да се разминаваме и да не можем да го заведем заедно на море например.В частната градина-пак нямаше места.И все повече родители нсе оказват в такова положение-да, оправяме се но с невероятни челни стойки.Добре, че шефа ми разрешава да ходя с дете на работа и да си тръгвам по-рано, че то не издържа още цял ден.... Sad

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 08:16 от Ellypr

Общи условия

Активация на акаунт