Професия учител - 8

  • 32 347
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 940
Ние сме в отпуск по желание, има и колеги, които ще работят.

# 706
  • Мнения: 124
Благодаря. Явно всеки ръководител, решава сам за себе си!

# 707
  • Мнения: 1 764
Ние ще имаме нормални учебни часове, като разпорежданията са да не предаваме нови уроци и да не изпитваме. И аз нямам идея как да запълня примерно 2 учебни часа с 10 клас като уроци за забавеление. Има страхотни игрални филми, подходящи за техния материал, но как да ги карам да теглят филми като е незаконно. Simple Smile За другите випуски имам някакви идеи, но се чудя 10 клас какво да ги правя.
Апропо и ние отначало заявихме отпуски. Чувствам се уморена. Имам над 400 имейла с домашни, от които около 60 все още непроверени.
Кажете на вас как ви пращат домашните? През имейли или направо в класрум? Ние отскоро минахме на класрум(преди 8 учебни дни) и ми се струва, че учениците още не могат да използват функцията за прикачване на файлове, затова пак ми пращат на имейла.

# 708
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Морфеа, виж дали някои от тези филми, особено по-старички, не са пуснати за свободен достъп. Сега много страни пуснаха безплатен достъп до медиатеки - книги, музика, филми,спектакли

# 709
  • Мнения: 1 889
И при нас по два часа Занимания по интереси.

# 710
  • Мнения: 1 463
Карам учениците да качвам домашните си класрум. Ние сме от 3 седмици в класрум, така че свикнаха.
За час на класа ще им пусна линк към някои филмчета на Крис Захариев! Хем е млад като тях, хем е стойностен, хем е зареждащ!  И не са дълги - 20 тина минути.
https://youtu.be/EGnhMc8NnpA

# 711
  • Мнения: 10 578
Аз също държа учениците да си качват упражненията в класната стая. Дала съм им подробни аудио и писмени указания, подкрепени със снимки. Дори не приемам нищо по вайбър вече. За имейли и дума да не става. Трия всичко от папка файлове на вайбър на всеки два дни. Който ми предал по класрум ок, който не - да му мисли. За мен Google Classroom e най-лесният и бърз начин за проверка на индивидуални упражнения. Много бързо коригирам и нанасям точки през уеб. През телефон - по-малко функции за преглед.

# 712
  • European Union
  • Мнения: 1 379
Аз пък не държа учениците да качват заданията само в платформата. По-добре на мен да ми е трудно, отколкото на тях. Важно ми е да направят задачата, а не как са ми показали, че са я направили.
Мисля си, че побъркахме децата с нашата отчетност. Постоянно им обяснявам, че всичко, което учат, е за тях, а не за мен.
При по-големи задачи дори давам три варианта - за компютър, за телефон и за работа офлайн. И водя непрекъсната война с колегите, които се оплакват, че искат учениците да пишат върху заданието в Гугъл, а те им изпращат снимани тетрадки. Само че те си седят пред комфортните служебни компютри и не мислят, че 80% от учениците кълват по клавиатурата на телефончето.

# 713
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Аз също изисквам домашни само в Classroom. Мнозинството си снимат тетрадките, който реши, че му е по-удобно да пише упражненията в Google документ, може да избере тази опция. Но при моя предмет има такъв момент, че трябва да се упражняват думи, а това може да се случи само в тетрадката. При такива домашни някои деца правят съчетание на снимка от тетрадка (думи) и Google документ (упражнения).

# 714
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Момичета, вярно ли е че има нова заповед от днес и отменят онлайн обучението тази седмица?

Последна редакция: пн, 13 апр 2020, 22:56 от лелка

# 715
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не знам, ние си учим с 12 клас+ по 2 часа ЧК на ден и по 2 часа групи по интереси, който има такива.

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
И ние си учим 2 часа от класен + 2 часа от учител ЦДО.

# 717
  • Мнения: 899
Аз пък, понеже преподавам в 12 клас, всеки ден имам часове плюс един ЧК, който обаче никъде не нанасям. Други колеги са обявили консултации, които не знам колко са ефективни, занимания по интереси имат някои...

# 718
  • Мнения: 1 764
Много благодаря за отговорите и за идеите. Вчера една ученичка ми писа, че не знае как да качи домашното си в Гугъл класрум. Пратила го е на имейл.. Аз обаче също не знам как изглежда Класрум от страната на учениците, търсих клипчета в помощ на учениците, но излизат само такива за учителите. Не ми е ясно също как точно се праща Гугъл формуляра, след като е създаден и откъде го отварят учениците. Трябва да влязат в  менюто Работа в клас ли?
При вас има ли такива, които съвсем да не са включени, при мен от малките(8, 9) класове има доста, които нищо не пращат.

# 719
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Морфеа, писах на лични.

Общи условия

Активация на акаунт