Професия учител - 8

  • 32 273
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • European Union
  • Мнения: 1 361
Никой не може да ме накара да подпиша каквото и да било, ако аз не го искам. Голяма част от колегите подписват, защото са убедени, че задължителното обучение на четиригодишните е за добро. Аз съм против.

Не мисля, че Янка Такева лобира за Клет. По-скоро действа на приятелски начала с търговския представител за региона. Не изчетох цялото писмо, но то не е разпратено из България, а само за конкретната област. И не виждам огромен скандал, какъвто се раздухва. Щеше да е скандал, ако е изпратено от МОН, а не от някаква организация, в която 90% от членуващите са там заради 8те дни отпуск и която могат да сменят или напуснат във всеки момент.

# 31
  • Мнения: 6 666
Благодаря за новата тема!
Записах V ПКС, как минава защитата и кога трябва да получа сертификата? Колеги казаха, че трябвало да мине 1 година.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 352
Към кой университет ще го караш? Аз защитих към ПУ - учител по английски език съм, минах методика на обучението - разработих три урока. Документът ми беше готов май след два месеца.

# 33
  • Мнения: 104
Благодаря за новата тема!
Записах V ПКС, как минава защитата и кога трябва да получа сертификата? Колеги казаха, че трябвало да мине 1 година.
Ако запишеш през програмата на МОН, при която ти възстановяват сумата, свидетелството го издават сравнително по-бързо.

Защитата при мен беше представяне на портфолио + разработка на 3 урока. Сертификат за преминато обучение получаваш веднага след курса, ако присъстваш; в деня на изпита получаваш и служебна бекежка, че си издържала, а самото свидетелство за придобитата ПКС - след около месец до 3, максимум.

Какво имаш предвид под това да мине 1 година? До IV ПКС или?

# 34
  • Мнения: 553
Благодаря за новата тема!
Записах V ПКС, как минава защитата и кога трябва да получа сертификата? Колеги казаха, че трябвало да мине 1 година.
Ако запишеш през програмата на МОН, при която ти възстановяват сумата, свидетелството го издават сравнително по-бързо.

Защитата при мен беше представяне на портфолио + разработка на 3 урока. Сертификат за преминато обучение получаваш веднага след курса, ако присъстваш; в деня на изпита получаваш и служебна бекежка, че си издържала, а самото свидетелство за придобитата ПКС - след около месец до 3, максимум.

Какво имаш предвид под това да мине 1 година? До IV ПКС или?

Служебна бележка ако не дадат веднага, попитайте как биха могли да ви издадат. А на работното място, когато я представите, задължително попитайте какво още е нужно за да започне да се изплаща съответното ПКС.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Не знам какво имате предвид за издаване на по-бързи свидетелства, но сесиите за 5 и 4 ПКС за всички департаменти са от средата на септември месец. Може сега да си дадете парите на СБУ, може да ви издадат някакъв документ, но от никъде не можете да получите официално уверение от университет преди септември, че сте издържали успешно изпит за ПКС. А самите удостоверения се дават след ноември месец.

# 36
  • Мнения: 10 517
Подписах за 4-годишните, ама така и не разбрах, защо учителите решават това.

Кога ли ще има втори транш на "Мотивирани учители" за придобиване на правоспособност? Колежка беше споменала, че март месец обикновено пускали програмата...

# 37
  • Мнения: 5 955
В ДИПКУ Стара Загора  свидетелствата  след февруари.

# 38
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
Убеждават ме да се запиша за IV ПКС.
Много било важно при атестацията....
Ако може да ми кажете къде да прочета.
Не обичам да ме манипулират, та да си се информирам.
Аз не подлежа на атестация пред следващата година.
Сега не съм сигурна, че ще успея като време да го впиша....
Имам време да помисля.

# 39
  • Мнения: 6 666
V ПКС ще защитавам към ВХТИ Бургас, сега февруари ще присъствам, а лятото ще е процедурата по защита. Ще кандидатствам за връщане на сумата, но мисълта ми беше, кога приключва всичко и ще може да получа заплащане за ПКС-то?

# 40
  • Мнения: 104
При нас при представянето на служебната бележка, че съответната ПКС е издържана, сумата започва да се изплаща от следващия месец (напр. Септември защити IV ПКС, от октомври започна и заплащането).
Но за по-сигурно попитай служителя Човешки ресурси (личен състав) каква е практиката.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 352
На какво точно ще присъстваш сега през февруари? Обучение, курс някакъв?

# 42
  • Мнения: 553
В ДИПКУ Стара Загора  свидетелствата  след февруари.

Дали не си изкарала ПКС-то миналата година, затова ти го дават февруари? Или говориш за някакъв курс?

Има си срокове, които всички университети спазват. И да обещаят, че ще го издадат по-рано, няма как да стане- подсъдими са.

Ekaterina, подготвителния курс за ПКС е февруари, лятото е срока за подаване на документи, ноември е защитата, а най-рано декември...а ако забравят- януари ще ти дадат свидетелството за успешно преминаване. За ДКПРПС към ВХТИ гр. Бургас.

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 21:11 от palmi4kata

# 43
  • Мнения: 5 955
Не знам какво имате предвид за издаване на по-бързи свидетелства, но сесиите за 5 и 4 ПКС за всички департаменти са от средата на септември месец. Може сега да си дадете парите на СБУ, може да ви издадат някакъв документ, но от никъде не можете да получите официално уверение от университет преди септември, че сте издържали успешно изпит за ПКС. А самите удостоверения се дават след ноември месец.
Коментарът ми беше след като прочетох това изречение . За самото свидетелство говоря , не за курс.Курсът беше лятото. Защита през септември месец. Беше преди 4 години.

# 44
  • Мнения: 1 719
Колеги скоро бяхме на обучение за предстоящите атестации. Към момента на атестациите, които ще започнат септември,  ще имам 1 година стаж в ДГ, в която в момента работя и 7 месеца от друга ДГ, в която работих 2017. Въпроса ми е аз подлежа ли на атестация, тъй като на въпросното обучение не ми дадоха ясен отговор?

Общи условия

Активация на акаунт