Майски бръмбарчета 2020 - Тема 4

  • 30 170
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 654
Мишле, преди ползвах Mamia с каката и бях доволна...излизаха много изгодно. Тъй като тя не е имала проблеми с пелените избирам винаги най-изгодното Wink След това минах на Little angels /които Мария е взела/, също съм доволна. Доскоро ползвах тях, но вече взех гащички на Молфикс и се мъча да я приуча на гърне, че голям разход ще ми е да купувам пелени и за двамата Stuck Out Tongue Winking Eye

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Пелени Мамиа са супер. Английски са и много евтини. Сестра ми живее там и само такива купува, а и ние като сме ходили с дъщеря ни на 1г купихме и за България да имаме.

Мокри кърпи купих на Pampers (pure?) 2 опаковки по 4 пакета всеки, бяха на промоция в Кауфланд преди няколко седмици и цената за 4бр беше супер.

За колики давахме Био Гайа, но тя нямаше колики, както и племенничките ми, но виж момчетата.. много съм се наплашила как ще реве по цял ден и нощ заради колики. Ето тази поза ни помагаше, когато се чуваше бълбукане в коремчето й
 

И аз бях изтеглила White noise приложение, но не помня как й е въздействало. Тя заспиваше за часове в количката и по цял двн бяхме навън, кърмих я в стаи за кърмене из града и няколко пъти навън лятото, памперси се сменяха навън, а бе всичко, не бързах да се прибирам и знаех че мъжът ми ще е ОК да вечеряме само със салата. Но сега ще ми е по-различен режима, защото дъщерята ще си иска вечерята или ако не е на градина ще трябва според нея да се нагаждам.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Taзи последната поза много помагаше против колики и често я практикувахме. Вчера, от бебешката тема във форума, разбрах и за възглавнички с черешови костилки. Затоплят се  и се слагат на коремчето. Помагали и при запушване на млечните канали при кърмене. Аз ще взема една такава, че ми се е налагало да си правя топли компреси на гърдите.
Относно белия шум - бебефона ни има такъв, както и биенето на сърце. Може би, за да напомня за утробата на майката. Ако се налага от там ще пускаме звуците, няма да купувам допълнително устройство за това.
С мокри кърпи също стабилно се заредих покрай намаленията. Имам 8 пакета Water Wipes, които смятам да ползвам само в началото, че доста скъпички идват. Взех една опаковка от 6 пакета на Pampers и 4 пакета JOHNOSON'S Sensitive.
За памперсите единственото, на което държа е да са напълно бели и чисти отвътре, без гелове и т.н., както са на Pampers зелените. От тях малкия ми син беше направил страхотен обрив. Докато разберем от какво е дупето му стана на рана. Първо мислехме, че е от козметиката с която го мия, крема или че не му сменям навреме пелената, а то се оказа от самия памперс. С него ползвах Либеро и Хъджис, но тогава нямаше и кой знае какъв избор.

# 63
  • Мнения: 889
Здравейте, момичета. С първото дете ползвах White noise приложението и мнооого ни помагаше. Забелязала съм, че всяко детенце има предпочитания за шум, синът ми, примерно, харесваше най-много шума на климатика и заспиваше бързо, а белия шум изобщо не го приспиваше. Така че теглете приложението и пробвайте какво ще повлияе на бебето. И естествено най-хубаво се спи навън, на въздух. Аз бях по цял ден навън с бебето. Спи, храня, преобувам, всичко в количката, а малкия доволен и спокоен. С тези разходки си свалих и килограмите от бременността, без диети. Надявам се и този път да стане така.

# 64
  • Мнения: 142
Здравейте момичета, и ние бяхме на платен курс и много полезни неща научих, нооо и се учудих. Ползвали ли сте възглавница против обръщане, мисля че се казваше? Бебето спяло настрани до 6-7 месец вечерите с нея? Много се изненадах, не съм забелязала мой познати да правят такива работи, нито бях чувала.... Купували ли сте такава или както каза лекторката може да се подпре бебето и с наеоти одеалце или кърпа на руло....

# 65
  • Мнения: 679
Здравейте, тези дни ви засипван с много въпроси и размишления, сигурно си личи, че съм по- свободна.
За възглавничката за бебето против обръщане не мисля да купувам специална, ще ползвам точно по- голяма моя хавлия на руло да го подпирам. Аз купувам много неща, но и всичко, което ми се стори излишно отказвам да взема. По отношение на мен съм минималистичен или поне се старая и за бебето не искам презатрупване и купуване на всякакви неща, само защото някой казал, че трябва.
Ще бебеносите ли ? Със слинг до 6 месец и после раница?

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Аз имам такава възглвница, но не съм я купувала, една дружка ми я даде. Най-вероятно няма да я ползвам. Има различни мнения относно спането на бебето. Като най-безопасно се води спането по гръб с глава настрани.

Слинг няма да купувам. И раница се надявам да не се налага да използвам. Имам си достатъчно проблеми с кръста, не искам и бебето да е закачено за мен постоянно.

# 67
  • Мнения: 49
Аз имах много неща от моята сестра,понеже нейното дете беше на 5м ,когато аз родих.Плюс възглавнички против обръщане.Абсолютно никаква работа не ми свършиха,защото моето дете като се роди не е лежало по корем,нито на една страна.Пробвах всичко,но не...много се въртеше и избутваше възглавничките и пак по гръб.Този път и аз съм си казала никакви излишни неща и няма да се затрупвам пак с 1млн неща.И дрехи,възглавнички,аксесоари-всичко изхвърлих и раздадох на приятелки.

# 68
  • Мнения: 987
Здравейте, момичета. Simple Smile
Надявам се сте добре.
Аз ще бебенося. Мисля първия месец с еластичен слинг, после тъкан и някога раница. С племенницата много се напатих с липсата на раница. Това дете заспиваше навсякъде и после трябваше на ръце, така че предпочитам да имам опцията. Сега дали малкия ще иска да друг въпрос. Сестра ми ползва много раницата за да свърши някаква работа или за бързи разходки до 2 часа.
По междудругото консултантката по бебеносене ни препоръча ергобейби като раница, заради ръста ни. Аз съм 170, а ММ е 191.
За памперсите си зависи от дупето. Simple Smile На племенницата само либеро и стоеше и не пропускаше, но тя беше много кльощава. Докато на племенника само от памперс няма проблеми. Принципно затова голямата ми сестра не съветва да си взема някакви малък пакет и ако ми харесват да продължа с тях, иначе да взема други малък и тн.
Моят преглед мина. Бебо е станал 950 гр. Явно високо белтъчната диета му се отразява добре. Simple Smile Водите са в норма. Бромтимола пак беше отрицателен, но сега имам жълтеникаво течение, та пуснахме микробиология. Заради контракции пък сменихме 2-те таблетки магнезий вечер с алеракт и 2 дни ще съм на свещички индометацин. Ако не спрат ще влизам в болница на системи, та се надявам да спрат. Sad На преглед съм другият петък и така всяка седмица, докато не вляза в трийсет и някоя.
Пожелавам ви успешен ден.

# 69
  • Мнения: 49
Мад, стискам палци да не влизаш в болница. Желая ти от сърце всичко да бъде наред. А ти само позитивно го давай.
Аз течение имам откакто забремнях, но микробиологията ми е наред - само гъбички.Доктора, при който ще раждам ми каза, че гъбички по време на бременност не се лекуват, освен ако няма много силни изразени симптоми и те дразнят. Но после пак се появяват, просто си е естествено явление.
Вчера и на мен ми изписаха магнезий 3х1 защото 5 крачки като направя и край, много ме зсболява ниско долу и няма мърдане.
Още малко остана, дръжте се 🤗😇

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Относно спането ние слагахме нагъната хавлия или дебела пелена на гърба и добре действаше. Като взе да се обръща беше забавно. Слагаш я заспива на една страна по гръб, събуждаш се тя по корем с глава на една страна или напречно на кошарата със стърчащи крака Joy
Най-прекрасната гледка е като спинкат с вдигнати ръчички до главата, направо се разтапяш.

Мад, много се радвам че за сега всичко е наред и бебето е наддало, ще ни стигне скоро Blush Момче ли чакаше и ти?

Като оставих детето на градина сутринта отидох до Кауфланд да пазаря и си купих 2 букета от лалета на промо цена, нито празнуваме на 14, нито очаквам подарък + че не си говорим вече 3-ти ден.

А страхотно впечатление ми прави, че вече няколко дни където и да ида, като ме видят с големият корем (да, вече е още по-голям от последната снимка) и ми отстъпват ред навсякъде.

Малко preview на част от дрешките 50, 56 и 62 размер. Има и още, но са в други торби и както виждате ще бъдем с неутрални цветове за сега

# 71
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Забравих да кажа, че и аз ще ползвам слинг в  началото особено като водим каката на градина и няма да се занимавам с колички рано сутрин, а и вкъщи при рев, когато се наложи. По нататък ще купя и ерго раница (2-ра употреба), тъй като е в пъти по-удобно да слезеш до магазина или да пазариш с бебе в раница, отколкото да  буташ пазарска количка и бебешка количка.
Все пак за мен количката е незаменима за разходки и ще я ползвам по-активно.

Току що ми звънна фотографката, че снимките ми отпадат за сега, тъй като децата й били с варицела и ще го отложим за март, когато ще  бъда в 8 месец.

Вече се задъхвам много като ходя и разговарям с някого и ще става по-зле 😳

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
И аз взех да се изморявам. Сутрин, като стана, съм супер, все едно не съм бременна. Но в края на работния ден, след 8-9 часа в офиса ми е тежко вече. Като се прибера от работа първо лягам за 10-15-20 мин на дивана и чак тогава се захващам с вечерята. Други дейности вечер през седмицата нямам, не остават сили.

# 73
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Аз също възнамерявам да бебенося, приятно и практично е. Но пак ще си ползвам количката разбира се. И аз смятам че слингът ще ми влезе в употреба сутрин като водя каката на градина, или като има бебчето колики и/или иска да бъде гушнато и носено. А раница си имам от дъщеря ми, нея пак ще си я ползвам

Признавам, че ако ходя на пазар би било или с количката или с колата и съответно с кошницата за кола, че не ми е кеф да мъкна покупки на ръка да вкъщи, пусти мързел.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 793
За слинг изобщо не съм се сещала да мисля досега. Grinning Айде ново 20.

Мишле, къде може да прочетем повече инфо за този курс?

Общи условия

Активация на акаунт