Какво правите когато съседите ...

  • 6 588
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 190
Didia развесели ме  Peace, трябва и аз да го пробвам това.

А за полицията винаги съм си мислела, че е прието след 22ч. , не знаех, че може и през деня да ги викам Peace

Жената над нас е детска медецинска сестра, а мъжът й е някакъв пазач, и предполагам работи на смени, ама тия хора хич не мислят, че един ден на тях ще им се иска да си почиват на спокойствие след роботен ден или нощ - още по зле.

# 16
  • Мнения: 188
Правя забележка, обикновено учтиво с по- сърдит тон, ако не става се обаждам в полицията и по новите закони при повторение на ситуацията се налага глоба за шумни съседи, мисля че беше 50лв., не понасям такива хора #2gunfire
Но всичко се връща по един или друг начин. Ако аз съм на твое място ще ги побъркам по някакъв начин рано или късно #Crazy

# 17
  • Мнения: 600
с тези над нас няма оправия - те се бият и не им се меся, просто се премествам в друга стая да си доспя. дребната в момента не ги чува.

но с тези до нас(съседния вход) имаме отношения. обикновено слушат музика в 6.00 сутринта и правят бурни купони вечер. сърби са, нали се сещате каква е музиката  Rolling Eyes

като почнат, блъскам с юмрук по стената, в отговор на което и те блъскат. тогава отварям прозореца и с отработено движение(много умело) хвърлям в техния(винаги отворен) прозорец разни неща - боб, леща и други. имам отделен пакет с един скапан боб, който само за това ползвам. така като забележат с какво им е пълна стаята, спират. до другия ден.

веднъж ми беше свършил боба и взех на мъжа ми въдицата да им хлопам по прозореца.

та така, весело си живеем.

а тези над нас като се биха за пръв път, щях да викам полиция. мъжо ме спря, вика 'по-добре да се избият, та да приключи всичко'. ама някой съсед пръв ги извика Sad

# 18
  • Мнения: 3 268
Отиваш и напомняш,че има почивка между 14 и 16 часа,ако не помогне викаш полиция.Ще дойдат!Вече трябва да се научим да си знаем и отстояваме правата като интелигентни хора

# 19
  • Мнения: 1 107
Полиция, полицияяяяя  Laughing
Винаги действа, знам от опит  Wink

За часовете - пише ги в Наредбата за обществения ред - http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=10  Peace

# 20
  • Мнения: 1 451
Първия път моля, втория път казвам, че ще има шамари ако не спрат. Обикновено върши работа.

# 21
  • Мнения: 6 167
сега, първо, детето ти е център само на твоя свят.

ако говорим принципно вашата жилищтна сграда трябва да има правилник, особено ако е кооперативна собственост, там тия отношения би следвало да са описаи и да е ясно кога мобгат да се тупат килими навън например , или да се вдига шум от ремонт. не става в-с само за 2-4ч.
преди 10 мисля ако си изтръска чергата селска над балкона ти пак нарушава. поне в нашата кооперация беше така

знаейки, че просто на никой не му пука, с оправданието ' всички така правят, защо не и аз' ,
 те съветвам да отидеш при домоуправителя и той/тя да поговори със собствениците и да се уточни време в което се предполага, че ще се вдига шум, както и срок , за да си направиш план къде си с детето по това време.

ако са някои простаци и не разбират от дума - викаш полиция.

# 22
  • Мнения: 2 978
Аз съм писала бележка на входната врата.
Нещо от сорта на:

Мили съседи,
 в блока има И малки деца!!! Ще ви бъда много благодарна Wink ако спазвате обедната почивка.
Предварително благодаря..ап. еди кой си..


След това не е имало проблем Mr. Green

# 23
  • Мнения: 6 472
Ходя и им казвам, ако може да спрат за момент. Гледам да проявявам и разбиране все пак, защото това не винаги е възможно. Пример: сменяха им дограмата - работниците бяха дошли в 1 и хората нищо не можеха да направят. В крайна сметка стигнахме до взаимно съгласие, че когато има такива неща, ще си се обаждаме предварително да се предупреждаваме. Като се проявява разбиране и от двете страни, проблеми няма.

# 24
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Като ви чета и не мога да се нарадвам, че живея в къща. Не мога да си представя някой да ми каже кога да си изтърсвам покривките, кога да чистя и кога да си правя ремонта. Слава богу- всичко правя когато на мен ми е удобно, а не когато е удобно на съседите. А преди исках да живея в апартамент hahaha Joy

# 25
  • Мнения: 46 516
Като ви чета и не мога да се нарадвам, че живея в къща. Не мога да си представя някой да ми каже кога да си изтърсвам покривките, кога да чистя и кога да си правя ремонта. Слава богу- всичко правя когато на мен ми е удобно, а не когато е удобно на съседите. А преди исках да живея в апартамент hahaha Joy

Мога да ти кажа, че м/у двете няма голяма разлика, но поне като се изнесох от къщата се отървах от циркулярите и вечния пушек  Sick рядко има къщи към ТЕЦ  Confused

# 26
  • Мнения: 14 654
когато съседите ми ремонтират съм склонна да ги оправдая за шума. понякога не можеш да върнеш майсторите. но ако слушат силна музика ще им направя мигом забележка ако детето ми спи!

# 27
  • Мнения: 14 654
Като ви чета и не мога да се нарадвам, че живея в къща. Не мога да си представя някой да ми каже кога да си изтърсвам покривките, кога да чистя и кога да си правя ремонта. Слава богу- всичко правя когато на мен ми е удобно, а не когато е удобно на съседите. А преди исках да живея в апартамент hahaha Joy

Мога да ти кажа, че м/у двете няма голяма разлика, но поне като се изнесох от къщата се отървах от циркулярите и вечния пушек  Sick рядко има къщи към ТЕЦ  Confused

абсолютно подкрепям. живяла съм в къща, но в апартамента ми е по-добре от към съседи. не са изрядни, но такива животни като онези в предишния ми квартал няма засега

# 28
  • Мнения: 4 406
за музика се карам по всяко време , за ремонта- само да е тихо от 14 до 16

# 29
  • Мнения: 71
И аз живея в къща,но със съседи #2gunfireДоскоро ни тормозеха с чалга до дупка #Cussing outОпитвахме с добро-не стана.Викнахме полиция-подейства,но само за часовете от 23.00до 08.00 и от 14.00 до 16.00.В останалите часове-дъни музиката,та не се трае.И когато пак повиках полиция,полицаят ми казва,че това е законно,защото шумът не е в горепосочените часове CrazyА че у нас не може да се стои и дограмата вибрира?!? SickАз ли не съм в ред или държавата наистина позволява такова хулиганско поведение newsm78

Общи условия

Активация на акаунт