Евровизия (Тема 26) Rotterdam

  • 27 939
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 348
За коя песен бихте гласували е готина конфигурация на въпроса и не пречи да включва всички 38 песни, защото 25 или 26 от тях ще стигнат до финала и ще можем да ги подкрепим, дори и да не са в нашия полуфинал. Аз съм “за” такава анкета, защото се виждат сумарно отношенията на хората тук. Предвид, че до конкурса има месец и половина, ще се натрупат достатъчно гласове. Не всеки е длъжен да чуе песните още през март, някои чак на финала ще слушат, така че далеч няма да има 5-10 вота.

# 691
  • Мнения: 10 930
@tuon,  ти на ЛС ми каза, че си през телефон и е наистина е голяма играчка. Аз ти предложих, ако не ти се занимава с анкетата, аз да направя темата, защото от компютър/лаптоп е много по-бързо. Пишеш примерно: Молдова: Natalia Gordienko - Sugar и така 38 песни. Наистина, не натежава анкета, когато дадеш клик на служебно съобщение, примерно, че темата "Евровизия" има едно ново мнение, то те води директно на това мнение, а не в началото на страницата. Иначе не се натискам да правя тема, която е започнал друг човек, знам, че не е окей така. Предложих го с цел... да помогна, да не се занимаваш ти... заради дългата анкета.
Колкото до въпроса... трябва да е нещо от рода на: кои са вашите фаворити или кой искате да спечели.  (А не кой мислите, че ще спечели.. Тогава ще излезе друго)
@vivi, на този конкурс от всяка страна се гласува за всички други песни, но не и за родната. Това се прави с цел, да не се изкривят резултатите. Защото е повече от ясно, че всяка страна ще гласува най-много за себе си. Тук, ако сложим българската песен, тя ще е на първо място и то с голяма преднина. Защото всеки като българин, ще кликне и нея. Ако този форум е италиански (bg-mamma.it например), в една такава анкета веднага ще спечели група Манескин, защото мамите са италианки. Това е абсолютно нормално и не можем да съдим хората. И за да не се получава подобно изкривяване, предлагам гласуване, в което да оценим ДРУГИТЕ ПЕСНИ, то е ясно, че нашата за нас си е фаворит. Това е регламент в Конкурса за песен на Евровизия още от 1956 г., никоя страна не може да гласува за себе си. Златно правило

# 692
  • Мнения: 27 441
Аз не виждам смисъл да се изключва българската песен от анкетата (ако ще има анкета). Ясно е, че от България не може да се гласува за нея. Но тук пишат и хора които не са в България. Аз примерно съм осигурила подкрепа за Вики от Италия, макар че самата аз от България не мога да гласувам за нашата песен... Simple Smile На мен лично ще ми е интересно да сравним след конкурса резултатът от официалното класиране и нагласите тук. Simple Smile
Diziler, честно казано, ако ни представяха Софи Маринова, Азис, Краси Аврамов и т. н. изобщо не бих наредила България като фаворит...само защото...нали...е нашата песен... Laughing
Скрит текст:
Пък и толкова помия се изля върху Виктория в онлайн пространството именно от българи, та...някак не ми се вярва, че всеки ще се юрне да я слага на първо място (справка- фейсбук страницата и', ютюб...). Хора които можеха просто да кажат "Не ми харесва песента, според мен щеше да е по-добре това или онова....но пожелавам успех", а въпреки това казаха неща в стил:"Виктория, изобщо не се надявай на финал", "ба#ти скуката", и т. н., и т. н....  
Въпросът в анкетата просто трябва да е подходящо формулиран.

Последна редакция: пн, 29 мар 2021, 15:09 от dolce miele

# 693
  • Мнения: 27
Аз също съм ЗА такава анкета. Смятам, че на никого няма да навреди. А който не харесва тази идея, просто да не гласува в анкетата. Много теми в този форум имат анкети и това показва някои нагласи. Не смятам, че едно допитване ще е във вреда на една тема

# 694
  • Мнения: 10 930
Принципно, сложи ли се българката песен в анкетата, смятайте я за абсолютно опорочена. На първо място със сигурност ще е тя. И тогава няма смисъл от такава анкета. В крайна сметка ние нямаме право да гласуваме за себе си. А и тук не степенуваме песните, слагат се до 7 чавки... тоест отбелязваш до 7 песни, които ти харесват. Абсолютно всеки ще сложи българската песен сред тези 7, просто защото е българин и това е абсолютно нормално, даже няма и смисъл да го коментираме. И аз ще сложа чавка за нашата си песен. Но от 100 гласували с multiple answer българската песен ще има със сигурност 100 гласа, другите надолу. И тогава защо ни е такава анкета? Регламентът на конкурса още от самото му създаване ясно казва никой да не гласува за себе си, защото така се опорочава всичко и няма смисъл от състезание.
Колкото до опцията multiple answer вие решете колко опции за отговор да има (от 1 до 7), като дори и да са 7, никой не е длъжен... ако има 3 фаворита, да посочва повече от 3 например. Но няма степенуване. Дадете ли чавки на няколко песни, просто им давате по 1 глас

# 695
  • Мнения: 9 180
@tuon,  ти на ЛС ми каза, че си през телефон и е наистина е голяма играчка.
Нем,казах,че принципно чета през телефона,а не,че ще я пускам от там.

Да се изсипват всичките песни и всеки да си гласува с 5 песни(примерно) - защо?
Аз ще гласувам за Израел,В-я,Швейцария,Испания и Финландия,но финландската песен не я харесвам колкото израелската.
Единственият начин да предобиеш точна представа е за всеки полуфинал анкета с песните и накрая на финала с всичко,което е останало.
Така не е ли по логично?

И аз като Vivi не обичам анкети като начин на изследване на общественото мнение.

# 696
  • Мнения: 27 441
А, има много хора "Не бих гласувал за бг песента". Дори няколко човека които споделиха личните си класации сложиха Виктория след 7-ма позиция, та едва ли 100 о 100 човека ще са. Пък и ми се струва лесно просто да се пренебрегне бг песента при отчитане на евентуалното гласуване.
Тuon, допада ми и идеята с полуфиналите.

# 697
  • Мнения: 10 930
@tuon И къде виждаш сумарния резултат? С проценти? Ако допитването е просто с писане на коментари...
Не знам, аз си казах мнението, не искам да споря, крайното решение си е твоe.

# 698
  • Мнения: 9 180
Аз все още не разбирам защо ти е сумарния резултат? С проценти?

Тук сме да се забавляваме или да водим статистика?

# 699
  • Мнения: 10 930
Естествено, че сме тук за забавляване. На мен една такава статистика би ми била интересна. Любопитно ми е да разбера какви са нагласите. Но ако си твърдо против, окей... Аз мисля, че никому не пречи една анкета.

@dolce miele, от всяка държава най-много си познават собствената песен и най-много са слушали нея. Нали се сещаш, че от 39 песни, ти да речем... може да не си чула финландската песен, а тя да има добри качества. Но ако живееш в Хелзинки, досега да си чула тази песен 100 пъти, защото ще те заливат от радио и телевизия с тази песен и тя като ти се набие в главата, ще ти стане любима, ще стане хит и за теб. По същия начин тук българската песен я пускат и по БГ радио, и по БНТ, и по БНР я въртят, чула си я сигурно и над сто пъти. По интернет все те заливат с клюкарии около песента и нейния изпълнител. Едва ли някоя друга песен от друга държава си чула толкова много. Нормално е местните медии да въртят най-много конкретната за страната песен. И дори това, което сега казах... пак не дава РАВЕН СТАРТ на чуждите песни спрямо родната. Помисли по този въпрос. Абстрахирай се от моето или твоето мнение за българската песен в случая. (btw: Ако щеш вярвай, в анкетата на eurovısıonworld съм гласувал за българската песен, защото там все пак... си ги мерим ... с различните държави. Защо да наливам вот в други държави?)

Колкото до отделни анкети за полуфиналите, аз съм ЗА, стига темите да се изписват достатъчно бързо, че 50 страници не са малко. Ако следващата тема е с анкета за песните от първия полуфинал, а по-следващата тема с анкета за втория полуфинал, има ли гаранция, че до средата на май месец ще сме ги изписали тези 100 страници? Че да се пусне и анкета за песните от финала.. Само да отбележа, че темата ,в която пишем в момента е пусната през февруари миналата година. Тоест вече 13-14 месеца не можем да я доизпишем до 50 стр.

P.S. Сега остава да пуснем анкета каква да бъде анкетата Grinning Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: пн, 29 мар 2021, 15:34 от diziler

# 700
  • Мнения: 9 180
Нагласите ще ги разбереш и без анкета. Изчакай само първия полуфинал.

Финалната тема се изписва бързо,както и темата с българското участие.
Другите -не.

Аз тема с анкета с всичките песни няма да пусна.Безмислено ми е.Който иска да я пуска.

# 701
  • Мнения: 10 930
Аз бих я пуснал с удоволствие, не ме мързи да изпиша песните в анкетата. Но не ми се иcка да ти изземам функциите, в крайна сметка ти  си създала тази тема. Виждаш, че освен теб, всички други са ЗА идеята да има анкета. Направѝ ни този кеф Wink  (пък ако искаш, напиши само държавите, ние си знаем песните)

# 702
  • Мнения: 9 180
Тц,трябва и бонбони за почерпка Yum

# 703
  • DE
  • Мнения: 9 068
Днес направих голямо откритие. Установих, че съм слушала хърватката като прочетох кой ще е техния представител. Много любим лайф от гласа на Хърватия където се класира на 3 място.



Хареса ми песента им, в топ 5 ще е.

# 704
  • Мнения: 27 441
Харесва ми и на мен песента на Хърватия, но не съм убедена, че ще е в топ 5.

Общи условия

Активация на акаунт