Любители на кучета - 102

  • 23 308
  • 782
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 69
минавам само да оставя една смешна снимка на Старк

# 256
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Алекса, честити рожденици! Да са ти живи и здрави! Heart

# 257
  • Мнения: X
Алекса, да са ти здрави и щастливи рождениците!

Аз пък да кажа, че Арчи вече сменя зъбките. Пораства ми момчето.Simple Smile

# 258
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ще се оплаквам...
Скрит текст:
Наистина въобще не съм убедена, че е алергия към кучето и все още не съм намерила доктор, при който да заведем детето. Но вечер я промиваме с тетра и петната ѝ изглеждат доста добре. Кумовете обаче ме нападат, че можело а развие астма. Цял живот ли съм искала да не може да тича и играе. Нещата били сериозни. Някой можел да се обади в социалните и да стане страшно, ако разберат, че гледаме дете с алергия и куче. Направо в коя държава живеем?! Някаква пълна побърквация. Спазвам всички съвети, които ми дадохте тук. Не знам какво повече да направя. Съжалявам, че съм задоволила любопитството на хората. Не знам защо всички гледат чуждата паница. Вероятно ще ме изтрият, защото хич не е по темата...

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 13:33 от DespicableMe

# 259
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Despi, вярвай в доброто развитие на нещата! Two Hearts Hands Plus1
И да се допълня, че да съм по темата - Чарлюшата, мега спокоен, че е с мама и тати.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 14:53 от Галски

# 260
  • UK
  • Мнения: 957
честити рожденици Алекса


DespicableMe, защо позволяваш на чужди хора да ти се месят как ще си гледаш детето? Казваш, че няма да коментираш повече и толкова. Куцо, кьораво и сакато ще се засили да ти дава съвети при всеки удобен момент. Малко стрес имаш на главата си в момента, а 'близки хора' да ти вменяват допълнително вина за нещо, което изобщо не се знае свързано или не е с кучето. Аз лично бих се дистанцирала и не бих споделяла толкова. Като питат как е малката 'добре е' и сменям темата.

# 261
  • Мнения: 2 820
Алекса, много здраве и дълги години щастливи моменти с рождениците!

Деспи, направо се чудя що за хора са вашите кумове та и социалните намесиха. Кажи им, че сте направили и втора консултация и нищо не е потвърдено, детето е малко и да мирясат.

# 262
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275

DespicableMe, защо позволяваш на чужди хора да ти се месят как ще си гледаш детето? Казваш, че няма да коментираш повече и толкова. Куцо, кьораво и сакато ще се засили да ти дава съвети при всеки удобен момент. Малко стрес имаш на главата си в момента, а 'близки хора' да ти вменяват допълнително вина за нещо, което изобщо не се знае свързано или не е с кучето. Аз лично бих се дистанцирала и не бих споделяла толкова. Като питат как е малката 'добре е' и сменям темата.
  Направо ми взе думите от устата.Режеш директно всякакъв опит за намеса в начина ти на справяне със ситуацията и точка.

# 263
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Да знаете, че и аз не одобрявам пъхането на нос в чуждите работи, освен ако не е моят нос. Така, както не одобрявам и самостоятелното ядене на торта. Ще се разкаеш ли, че я опука половината без да ми дадеш една троха, или да те издавам на целия форум?

# 264
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Хахаха, много ме развесели! На тоя нос не бих му се разсърдила, където и да се навре. Kissing Heart

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 17:19 от DespicableMe

# 265
  • София
  • Мнения: 8 348
Дес, как пък няма да се обади някой на социалните за дете с алергия и куче.
Освен ако не са самите кумове.

Въпроса е мъжът ти какво мисли, не останалите. А астма не се развива толкова лесно, не се панирай предварително.
Провери какви са алергените обострящи състоянието и ги ограничи. И после мисли за махане на куче и тн.

Това, което казаха навремето на нас беше:
Всякакви ядки, мъхести плодове, ягоди, какаови, лактоза.
Купувах хипоалергенни мъзглавници, тупах завивки и взимах специален прах за пране.
С времето забелязах, че обрива тръгва от потящите се места, където се лепи прахоляка.
И махнах всички килими.

Много мазане с Атодерм, къпане със специални препарати, повече душове само с вода, за отмиване на прахта.

Като ходеше лятото на море ставаше като петниста хиена, от пясъка. Там задължително с противоалергични лекарства.

Сина беше на 2 години тогава, имах куче и котка.
Сега е на 25, още се обрива, а от 3 години живее без животни. Явно не е от тях.

# 266
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
И ограничаване на препаратите за хигиена на дома. Използвай повече натурални- сода, оцет и т.н.
Честито на двамата рожденици - здраве и много игри им желаем!

# 267
  • София
  • Мнения: 8 348
Ох, не като реклама и аз не ги ползвам ама виж на Амуей препаратите.

# 268
  • Мнения: X
Дес, не позволявай на никого да те манипулира по оста "лоша майка".
Експертно мнение могат да дават само експертите, а в случая това са медицински лица и то не предубедени такива. В тая държава всеки е специалист по всичко и много обича да си вре носа в чуждите работи. Причини и комплекси за това много.
Най-очевидната причина не е непременно истинската. Хиляди фактори оказват влияние на алергиите и най-вече храната и околната среда, в смисъл на вода, въздух, почва, препарати. Особено перилните и хигиенните.
Стегни се, събери се и мисли логично, последователно и безстрастно. Ако продължат да те действат по логиката каква лоша майка си ще пернеш. Не го позволявайте.

# 269
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Егати кумовете имаш, Дес, бих им обяснила къде е Пловдив.

Общи условия

Активация на акаунт