С каква храна храните котката си? - Тема 2

  • 42 752
  • 787
  •   1
Отговори
# 360
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Royal Canin му давам за малко коте+ гастро.
Не мога още да го изчистя от глисти.
Или има някакво по-чувствително стомахче,една вет каза нещо много забавно,че животните си намират стопани като тях.
Аз съм със сериозно автоимунно заболяване на червата.
Та ако се наложи,пиле с ориз и вода на фурна винаги имам( това ям,без сол,без олио...)и картофи,но варен картоф надали ще яде.
Всъщност към човешката храна не проявява интерес.
Дадоха ми мостра на храна без зърнени примеси,купих му още една с високо съдържание на месо...
Ами не яде.
Слагам зрънца от другите гранули по съвет на съфорумка...оставя ги...обира Роял Канина.Явно се чувства добре от него.
Като иска,да яде Роял Канин.

# 361
  • Мнения: 2 992

Пробвах и с доставка от една фирма за сурово месо специално за кучета и котки, но не го хареса. Казва се Барф, който се интересува, може да ги намери в интернет.

Предпочитаме да даваме на Щаси предимно сурова храна. Когато добавяме нов вид (наложи ни се и Барф), за да не го отхвърли котето, първоначално се смесва с малко пауч, който харесва.

# 362
  • тук-там
  • Мнения: 5 695
Барф-а е ясен. Готово замаразено сурово месо, ако е имало паразите, са убити при замразяването. Аз питах по колко време държите във фризера замразената от вас храна, за да сте сигурни, че сте убили паразитите?

# 363
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
Докато и дойде време за хранене взимам от по-старите пакети по-новите да стоят в камерата Simple Smile

# 364
  • Мнения: X
20 дни за свинско на минус 15 градуса.
Замразяването не убива всички паразити.

# 365
  • тук-там
  • Мнения: 5 695
А за телешко и пилешко? Благидаря!

# 366
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Имате ли Лидл? Там би трябвало да има пуешко или поне в немския до нас има.
Благодаря, купих вече два пъти пуешко, явно има в момента. Първия път беше пред изтичане на срока, но беше добро. Определено пуешкото му харесва на Васко.
Замразих му втория път една опаковка в камерата, то се продава охладено, така че може.

# 367
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
А много ли е вредно на малко коте да давам пауч Уискас джуниър?
Много го обича...
Варено пиле не яде с такова удоволствие.
И Роял Канин иска от гранулите,гастро и kitten,други не съм вземала,но явно харесва нещата на марката.
С няколко вида други гранули го пробвах,все уж хубави,но не иска...
Е,и Уискас гранули му дадох,само тръскаше лапа от отвращение.
Обаче два вида от гранулите бяха без зърнени съставки,с високо съдържание на месо...Не...не ги яде.Смесвах ги с Роял Канин,оставя ги или ги изхвърля от купичката...
И Еколибрио kitten опитахме,малко уж ги ядеше,но и на тях се цупеше.
Иска Роял Канин...

# 368
  • Мнения: 15 314
Вредно, не вредно, с каквото свикне, това е. С гранулите ми е даден шанс да експериментирам. Но се движим среден клас, плюс минус. С мократа храна удряме на камък. Най любими са ни пастетите и терините на Пурина голд. Ядем и ушите ни плющят.

# 369
  • Пловдив
  • Мнения: 605
Много зависи от котката, както Джаста е написала. Моят звяр яде Carnilove - гранули, пауч и консерва, Animonda също яде, но не с такава охота, не съм пробвала с друга храна, защото тази ни е ок като цена и качество, поръчвам я. Но Лили например трудно ядеше каквито и да е гранули - висок, среден клас, от масовите дори и не се мъчих, така че зависи от животното.

# 370
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да...и те си имат вкус.
А и моето това е ядяло-Феликс,Уискас...
Вече за гранулите сам си иска Роял Канин.
Когато дойде,не беше ял гранули,само мокра храна.
И понеже беше болен две седмици и повече беше на Роял Канин гастро...Та разви предпочитания към марката...Явно...и kitten на Роял Канин яде с удоволствие...
Ами пък каквото му се яде...
И месо поне хапва.

# 371
  • Мнения: X
Важното е да яде, пък какво яде... Това е. Не може насила. Сухата храна е без проблем, яде си N&D с пиле и нар, и то доста, понякога по 100 грама на ден, но мократа.... Харесва Шизир, но не пастетните форми, ами накъсаното месо, паучове от по 50 гр. и то само вариантите с риба тон, сьомга и риба тон с ципура, и лаврак. Преди харесваше подобни на Аплаус, но вече не ги иска. Купувах му Тундра - паучове като пастети, хареса само онзи с пастърва и тиквички, ама не съвсем... Има едни нови консервички на Нуево, които са малки, по 80 грама и са като тези на Шизир и Аплаус, тях яде, ама пак, не е като да се нахвърли хищно. Чисто месо съм варила - не ще. Сурово - не ще. От малка е такава лигла, не съм я научила аз. Яйца обичаше да хапва, ама не винаги. Злоядо, бе!

# 372
  • Мнения: 5 354
Ох, и при моите е мъка с мократа храна. От известно време ми стоят консерви на Sanabelle и едната категорично отказва да ги яде. Полакомих се с по-големия размер от 400 грама и сега си сърбам попарата. Май ще си остана на малките от 80 грама на Cosma и пастетите в същия размер на GranataPet, поне тях ядат. Със сухата нямат проблем, сега ще пробвам един от новите видове на N&D как ще се приеме.

# 373
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами... месо яде,ама се муси...по мъничко.
Паучове няма да яде повече,че от Уискас получи диария и сега е пак на Роял Канин гастро...
На Purina хвърлих доста пастет гастро,на Роял Канин са хем скъпи,хем не ги харесва особено паучовете гастро...
Може и от ваксината да е,но вет твърди,че е по-скоро от храната,че му е чувствително стомахчето...То и моето така,и аз почти нищо като хората не мога да ям.
На такива стопани,такива животни се падали Simple Smile
А горкият само Уискас яде с желание,за него ме гледа в очите,тъпче с лапи и мърка...Ама няма как...Не може нон стоп с проблемно коремче.

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 19:00 от mariqivanova799

# 374
  • Мнения: 15 314
Давай му каквото обича, само не го дръж само на гранули. Мъжки е. Мократа храна е важна за живота му. Дори и да не е качествена. И ограничавай рибата, сведи я до минимум.
Пп Мая е женска, но риба не и давам. Нито на гранули, нито на мокра. Понякога давам изпечена или сварена, малко, късченце - две.

Общи условия

Активация на акаунт