Възстановяване след смяна на тазобедрена става

  • 4 975
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте, на свекърва ми и предстои смяна на тазобедрена става. Аз и мъжът ми поемаме изцяло грижата за нея след операцията и се интересувам колко горе долу е възстановителния период?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Това не знам, но много, ама много внимавайте да не образува тромб след това. При най-малкото съмнение или признак за такова нещо я водете на преглед моментално. Бързо възстановяване пожелавам.

# 2
  • Мнения: X
Зависи от възрастта, от общото здравословно състояние, от килограмите на жената. Не е едно и също ако е с нормално телосложение или с наднормено тегло, други придружаващи заболявания и т.н. Дали смяната се налага поради счупване или е поради износване на самата става. Около три месеца, в които трябва да се води и на физиотерапия. При приятелка на майка ми беше толкова. Към четвъртия месец беше напълно самостоятелна. Най-добре говорете с лекуващия лекар.

# 3
  • Мнения: 561
Здравейте, на свекърва ми и предстои смяна на тазобедрена става. Аз и мъжът ми поемаме изцяло грижата за нея след операцията и се интересувам колко горе долу е възстановителния период?
https://www.bg-mamma.com/?topic=919470

# 4
  • Мнения: 12 760
Сестра ми има сменени две тазобедрени стави и няма придружаващи заболявания, а и е много жизнена и активна жена. Казва, че до 3 седмици след операцията не е трябвало да се натоварва ставата с повече от 20 кг, тоест ставата не би могла да издържи самата нея. За този период е ходела с патерици, за да се разпределя тежестта.
След това не е имала вече никакви проблеми. Ходила си е на басеин и подобни. Сама си се е оправяла.
Според нея, има значение дали в ставата има сложен цимент или не. При нея не е имало нужда.

# 5
  • Мнения: 61
Благодаря ви за съветите. От моя страна разговора с лекуващия лекар предстои - д-р Неди Цекулов.  Тя е на 70, за възрастта си що годе е в добро състояние . От години страда от ошипяване, с леко наднормено тегло е и има високо кръвно.

# 6
  • Мнения: 61
Здравейте, свекърва ми я оперираха началото на март в болница Скин Системс в Елин Пелин. Прибрахме си я, вече се движи помалко с патерици. Казвам го за хората, които имат нужда от прием за счупен крак, ръка, а не зная къде да отидат. Близо е до София, има специален режим на прием, но приемат пациенти.

Общи условия

Активация на акаунт