Какъв крем за лице използвате? – 17

  • 70 173
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • Монтана
  • Мнения: 273
Здравейте момичета, бихте ли ми препоръчали дневен, нощен и околоочен крем за лице, за мазна кожа? Да са подходящи за предстоящите топли дни, за кожа 25+. Бих пробвала и серум или нещо друго допълващо грижата за кожата. Искам нещо в средния клас козметика. Simple Smile

# 241
  • Мнения: 566
Здравейте момичета, бихте ли ми препоръчали дневен, нощен и околоочен крем за лице, за мазна кожа? Да са подходящи за предстоящите топли дни, за кожа 25+. Бих пробвала и серум или нещо друго допълващо грижата за кожата. Искам нещо в средния клас козметика. Simple Smile

Здравейте!
Според мен най-добре би било кремът да е една идея по-лек и не толкова мазен. Аз също съм с комбинирана към мазна кожа. Кремовете, които мога да ти препоръчам, са:
- Origins Ginzing Moisturizing Gel-Cream
- Belif The True Aqua bomb
- The Body Shop Vitamin E Gel-Cream
The body shop имат доста добри кремове и са малко по-евтини от предните два. Origins си поръчвам най-често от feelunique, като редовно пускат промо кодове и излиза около 40-тина лева. Belif съм си вземала единствено от сефора, но предполагам, че ще го има в някой сайт.
Крем, който е една идея по-богат и мазничък, е Natural Moisturizing Factors на The Ordinary.
Още един крем, който доста харесвам, но е в по-високата ценова класа, е кремът Moisture Surge на Clinique. Може да се намери и в други сайтове. На места съм го виждала и по-евтин от дъглас.

За серума много зависи от какво имате нужда. Има най-различни - за хидратация, химичен пилинг, пигментация, акне и т.н. The ordinary имат много серуми за лице и въпреки, че цените са доста ниски, има много хубави коментари за продуктите им. Kiehl's също имат доста хубави серуми, но цените им са доста по-високи.

Кремове за очи не съм ползвала много видове, но в момента използвам на Origins. Знам, че The Ordinary също имат серум за околоочна грижа.
В английските сайтове като lookfantastic, feelunique доста често, да не кажа и всеки ден, имат кодове за отстъпка, най-често 20 или 25%.

# 242
  • Мнения: 22 879
25+ хидратация според мен.Серуми с ХК , колаген, вит.Ц.Това бих направила аз.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 12:13 от ДХ3

# 243
  • Мнения: 1 997
Кремове за очи не съм ползвала много видове, но в момента използвам на Origins.
Знам, че The Ordinary също имат серум за околоочна грижа.
Това кремче на Origins много ми допада, има един дискретен блясък, който озарява околоочната област, бързо попива, и за това е подходящ ако се гримирате също. Иначе е лек крем за 25 год. става, но за осн крем за 40+ е слабичък.
На Ординари ако имаш предвид https://theordinary.deciem.com/product/rdn-caffeine-solution-5pc … egcg-30ml?redir=1 няма резултат от него според мен, погледнете и в темата за марката във форума.

# 244
  • Мнения: X
+1 мнение за хидратацията, подкрепям ДХЗ. Често хора с по-мазна кожа бягат от хидратиращи продукти, а точно те спомагат за регулирането на себум и не предизвикват компенсация на кожата чрез прекомерно омазняване. Бих препоръчала и употребата на олио за лице за върху нощна грижа.

По време на холера, на разходка с цел покупката на манджа, открих Шанел и ЛаПрери на живо на Леге, възползвах се от възможността да взема нещо за нощна грижа, тъй като любимата ми нощна маска на Ланком свърши и не я намерих онлайн в Дъглас. На пръв ‘поглед’ Шанел LeLift нищо не направи за мен- много тъничка гел консистенция, която препоръчаха да се нанася не повече от 2-3 пъти седмично. Аз обаче нали съм хитра реших да я ползвам всеки ден- пари съм давала, като нищо не прави няма да ходи зян- и съм приятно изненадана от резултата. Изглажда много добре, въпреки, че не напомпва кожата като Ланком Absolue, лека е, не запушва порите. Определено ще продължа да я ползвам. Околоочният от серията не ме впечатли, този за 7 евро на Нютроджина за мен дава по-добър ефект.
Нощната caviar маска на ЛаПрери ме остави със смесени чувства. Кожата ми е много, много мека след нея, с изравнен тен, хидратирана е. Но за 6 стотака бих искала ефектът да е наистина уау. Възможно е да ми хареса след по-честа употреба, но за момента не съм във възторг. Довечера ще я пробвам върху ретинола на DE и след няколко седмици ще споделя ако съм се подмладила с 5 години.
И двете маски са яко парфюмирани. Дневният ми крем на DE Lala retro може и да мирише леко гадничко, но никога не съм имала кофти реакция от кремовете на марката. Не знам кому е нужно да мирише (яко) на рози през нощта...

# 245
  • Мнения: 1 997
Може ли малко информация и как изглежда крема.

# 246
  • Мнения: 2 586
Решила към тази година да спестявам за Lancome Absolue или L'extrait Absolue. Да видим какво ще стане. Но имам нужда от радиочестотен лифтинг. Само се колебая дали да си купя машинка за домашна употреба или да почна Venus legacy.Все още не са произвели крем,който да ми лифтира гушата. Иначе бръчки нямам, но пусто отпускане.

# 247
  • Мнения: 22 879
И аз още се чудя на машинка.

# 248
  • Мнения: X
Ето я маската:

Забравих и най-важното- ако има един съвет, в който бих се вслушала на 25 ако мога да се върна назад е да използвам слънцезащита всеки ден.

# 249
  • Мнения: 22 879
Обаче слънцезащитата на много мазни кожа като моята влияе зле.Та там е много сложно с избора .
При мен комедони, пъпки, адско омазняване.Без значение на марката.

# 250
  • Мнения: 566
Обаче слънцезащитата на много мазни кожа като моята влияе зле.Та там е много сложно с избора .
При мен комедони, пъпки, адско омазняване.Без значение на марката.

Аз обмислям покупката на слънцезащитен спрей за лице. Гледах, че Vichy, Bioderma и La roche Posay имат.
Ако някой ги е пробвал, да изкаже мнение. Relaxed

# 251
  • Мнения: 22 879
Обаче слънцезащитата на много мазни кожа като моята влияе зле.Та там е много сложно с избора .
При мен комедони, пъпки, адско омазняване.Без значение на марката.

Аз обмислям покупката на слънцезащитен спрей за лице. Гледах, че Vichy, Bioderma и La roche Posay имат.
Ако някой ги е пробвал, да изкаже мнение. Relaxed
Ползвах на Юриаж.Върху грим.Пак е мазничък, но беше алтетнатива за подновяване.
Като се затопли ще купя пак.

# 252
  • Мнения: 975
Със слънцезащитните и на мен ми е доста трудно. Моето мнение е, че спрейовете са добре за подновяване на продукта, но не и за единствена защита. Минералните кремове най не ми запушват порите, но са отвратителни, като миризма, усещане и всичко. Само купувам нови слънцезащитни и все не съм доволна.

# 253
  • Мнения: 2 586
И аз съм така със слънцезащитата, въпреки че кожата ми не е много мазна, напоследък се нормализира. Кремовете на Виши,Авен и Ла рош са ми мазни и тежки. Биодерма само съм тествала аквафлуида и ми допадна. От Юсерин имам различни наблюдения, купувам го всяко лято. Първият път взех с 30 фактор, защото прецених, че работя на закрито, но и в колата изгарях с него. После си купих 50 фактор и беше добре. После ми беше спиртосан и ми пареше.

# 254
  • Мнения: X
И на мен ми отне много време да открия светия Граал в слънцезащитата- Avene Sunsimed. Страхотен е! От почти всичко друго ми се образуват подкожни пъпки.

Общи условия

Активация на акаунт