Какъв крем за лице използвате? – 17

  • 70 872
  • 736
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Galeona, държиш ли да е СС?
От скоро нося ВВ на Миша и съм доволна от него. Доста от момичетата във форума го препоръчват.
+1 И аз съм с бб на миша. Впрочем, има много добра покривност. Изненада ме, като го пробвах първият път. Има го в нотино, 20мл.за около 14лв.

# 106
  • София
  • Мнения: 6 501
Мишата също харесвам, но пък аз съм с нормална към суха кожа.

# 107
  • Мнения: 4 510
Моята е от най-комбинираните, всякакви участъци има по нея Simple Smile За мен на Миша-та покривността е като Хелти Микс на Буржоа. Но СС крем не съм ползвала и не мога да сравня дали са по-покривни или не.

# 108
  • Мнения: 1 104
А как си избирате цвят?
Аз съм от Стара Загора и мноого ме съмнява, че тук ще намеря някакви тестери на съответната марка.
Сега погледнах и видях, че има няколко нюанса.
Аз съм със много светла кожа.

# 109
  • Мнения: 4 510
Този леко сивее като се сложи, после сякаш се адаптира и се слива. Аз съм г/д неутрален подтон. На Буржоа нося Ванилия 51, най-светлото. Ако искаш, пробвай него в някой магазин, за да се ориентираш за цвета. На Миша мила съфорумка ми изпрати номер 23 за проба (това е вторият цвят, 21 е най-светлия), и се оказа, че ми е добре.

Т.е., според мен, ако 51 на Хелти Микс ти е добре, 23 от Миша също ще ти пасне. Ако решиш да пробваш него.

# 110
  • Мнения: X
И в моят град няма никъде Миша и рискувах с цвета. Първо си взех 21 - най светлият, който предлагат у нас. Пасна ми на лицето, но шията ми е по тъмна и си взех следващият номер - 23. Смесвам си ги в една кутийка двата цвята, за да ми пасне точно цвета и да няма разлика със шията. ☺️ Моята кожа е нормална към смесена. Аз го усещам, като крем на лицето, някак хидратиращ и ухае много свежо. Не е матиращ, така че е подходящ за нормална кожа,предполагам и за суха. 🤔

# 111
  • Мнения: 1 104
Благодаря много за съветите! Simple Smile
Ще потърся някъде и този на Uriage, на него смятам, че ще намеря тестер.
А за Missha, ще пробвам най-светлия нюанс, че при мен шията е по-светла от лицето. Simple Smile

# 112
  • Мнения: 2 019
Да се посъветвам с вас... Кожата на лицето ми е смесена, на места по-скоро мазна, на места - чувствителна. В момента е доста дехидратирана и, както споменах, търся подходящ продукт, за да я подпомогна.
Дерматолог ми каза, че в момента ми препоръчва да се придържам към козметика за мазна кожа и ми препоръча разни естетични процедури за хидратация, но с филъри и подобни, които в момента не са ми на дневен ред.
Та това, което ме гложди е следния въпрос: ако вместо продуктите за нормална кожа, които ползвам, мина на такива за мазна, които ще я изсушат, това в комбинация с дехидратацията няма ли само да влоши положението? Интересно ми е да чуя вашите мнения. Simple Smile

# 113
  • Мнения: 23 456
Отдавна не ползвам матиращи продукти за моята кожа.купувам за нормална към суха, хидратиращи , чувствителна дори.

# 114
  • Мнения: 1 376
Да се посъветвам с вас... Кожата на лицето ми е смесена, на места по-скоро мазна, на места - чувствителна. В момента е доста дехидратирана и, както споменах, търся подходящ продукт, за да я подпомогна.
Дерматолог ми каза, че в момента ми препоръчва да се придържам към козметика за мазна кожа и ми препоръча разни естетични процедури за хидратация, но с филъри и подобни, които в момента не са ми на дневен ред.
Та това, което ме гложди е следния въпрос: ако вместо продуктите за нормална кожа, които ползвам, мина на такива за мазна, които ще я изсушат, това в комбинация с дехидратацията няма ли само да влоши положението? Интересно ми е да чуя вашите мнения. Simple Smile
Зависи какво съдържат въпросните продукти и колко често се ползват. Ако съдържат алкохол на челно място, който изсмуква водата от кожата, ще я изсушат. Ако съдържат салицилова киселина, чаено дърво и разни други екстракти, може и да имат положителен ефект, и негативен, ако се прекали с тях.

Аз също съм със смесена кожа и ползвам продукти за проблемна, често мазна кожа, заради T- зоната, но по график и с мярка. Ексфолирам и правя почистваща маска два пъти седмично, тоест ползвам активи (млечна киселина, салицилова). Останалите ми продукти като тоници, серуми и кремове са прости, "неактивни" продукти за да не се получи претретиране. Доволна съм от състоянието на кожата си.

# 115
  • Мнения: 1 104
Елмайра, аз съм със смесена кожа. На места е много мазна (Т-зоната), а на други много суха.
От години я поддържам в добро състояние с ежемесечни посещения на козметик за почистване и кислородна терапия. При мен действа много добре.
Сега съм бременна и от 6 месеца не съм ходила на процедури и определено се забелязва влошаване на положението.
Според мен ако си ходиш редовно на козметик, няма да са ти нужни по инвазивни намеси. Simple Smile
Разбира се, за в къщи ще ти трябва отделна грижа. Аз за вечерен крем ползвам чисто масло от карите от година. На моята кожа действа меко казано прекрасно. Но става само за нощна грижа, защото за деня ми малко мазно и тежко.
За кремове - придържам се към хидратиращи емулсии и гелове. Сега съм си взела Vichy89 и един на Clinique, но още не съм ги отворила. Стоят и чакат да приключа един на Uriage. Simple Smile

# 116
  • Мнения: 975
Аз да се включа с мнение за слънцезащитен крем. В момента ползвам минералният на авен, по препоръка на дерматолог, да да не ми запушва порите. Не ги запушва, но е супер бял ест., нали е физическа слънцезащита, по рядък е от на дрънк елефънт умбра-та и се нанася по-лесно съответно (другият трябва да го смесвам с марула олиото им) нооо такава смрад хора. Като изляза и сякаш се завихря един въздух около главата ми и се носи смрад около лицето ми, като съм питала някой дали ми смърди лицето, трябва да ми се навре да го души, тоест не усещат, но аз умирам. Сега поради липса на избор в аптеката взех оранжевият, който е химически, но е в пъти по-лек и мирише доста по-поносимо.

# 117
  • Мнения: 2 806
А как си избирате цвят?
Аз съм от Стара Загора и мноого ме съмнява, че тук ще намеря някакви тестери на съответната марка.
Сега погледнах и видях, че има няколко нюанса.
Аз съм със много светла кожа.

СС кремовете, които съм ползвала, са само в един цвят, който на пръв поглед дори не мога да определя - белезникаво-бежовикаво-сивкаво с фини озаряващи частици. При нанасяне се адаптират към тена. Не бих ги определила като силно покривни, но при всички случаи уеднаквяват цвета на лицето.

# 118
  • Мнения: X
Здравейте на всички,

Наскоро направих 30 год. И си признавам, че не разбирам от серуми и кремове... Досега съм ползвала само хидратиращи, но чета в нета, че след 30 година е хубаво да се ползват вече и анти ейдж.
Моля ви, бихте ли ме посъветвали за марки или съставки, които трябва да има в един подходящ за моята възраст серум и крем😊😊😊

# 119
  • Мнения: 975
Клеопатра, със сигурност дамите тук ще ти дадат много добри съвети. Моето предложение е да включиш ретинол, витамин ц и някаква киселина - млечна, гликолова. Аз когато избирам витамин ц серум се водя от едно нещо и то е витами ц-то да е в първите 6 съставки. Можеш да го слагаш сутрин. Добре се съчетава със слънцезащита, друго нещо, за което е добре да се замислиш, в зависимост от състоянието на кожата си прецени колко силна е нуждата и дали да е спрей, крем. Вечер ползвай ретинол или киселина. В началото по веднъж седмично и после в зависимост от толерантността на кожата, по-често. Не казвам сега дя отидеш и да си купиш всичко това. Просто това е моето мнение за добри анти ейдж съставки. На пазара има много пордукти, които в зависимост от бюджета и типа кожа можеш да избереш.

Общи условия

Активация на акаунт