Газове будят бебето...

  • 1 318
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте мами, малчо е на 3,5 месеца. Колики не знам имали ли сме това ли са коликите малко съм объркана. Малкия в началото спинкше по-спокоен(давах капки за колики). Вечер го къпахме, масаж, храня го, заспиваше на гърда и го оставях в кошарката и така спинкаше непробуден от 22:30 до 5:30 и така изкарахме към 10-тина дена. После нещо изведнъж му стана и започна да заспива тръдно, само в люлката, да се люлее цяла нощ, през деня изобщо не спи, вечер в полу притворени очи и много леко.. тъкмо се успи и започва едно гърчене и плач... давам му да суче дърпа няколко пъти, коремчето се затопля и той пръцка. Та блъскам си главата и се чудя аз, това някакви закъснели колики ли са, от адатираното мляко ли е защото започнах да догранвам (HiPP) не мога да си обясня, но от две седмци сме така, спим по два часа докато някоя “пръцка” 😃 както им казвам не ни събуди...

# 1
  • Мнения: 6 622
От адаптираното мляко е. При бебе, което е хранено 3 месеца само с  кърма вероятността АМ да предизвика колики, запек или други проблеми е голяма. Бих те посъветвала да кърмиш на поискване и незабавно да махнеш добавката.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Аз не съм фен на кърменето на поискване , но и аз смятам, ще е вариант на този етап. Другото е да смените АМ. Този Хип не знам какво всички му се хвърлят. Аз бях много доволна от ДМ-ското био ам. Пък има и др , които са ок. Другото е да проследите нещо във вашето хранене да не би да предизвиква това. Моята дъщеря от ден първи се оказа че като ям нещо с доматено пюре или домати не й понасяше.

# 3
  • Мнения: 6 622
Ако тръгне да сменя мляко само по-зле ще стане. Кърменето на поискване е вариант за увеличаване на количеството, което явно я притеснява, щом е посегнала към добавката.

# 4
  • Мнения: 66
Преминах към добавката защото кърмата ми не му достигаше. Храня го на поискване все още но като няма мляко зспочва да дърпа зърното и се адосва. Цедя с помпата, няма мляко, цедя за стимулация, ям ядки, овес, вода пия и чайчета в огромни количества, просто не става... не ми е приятно да го дохранвам, но пищи че няма... птксзва да дърпа..

# 5
  • Германия
  • Мнения: 865
Сигурно са колики. Не спирай капките, кърми на поискване, за да не ти намалее кърмата. Недей да цедиш. Аз направих голяма грешка. Ей така бебето плачеше заради коликите, а аз реших, че не му стига кърмата и започнах да дохранвам с ам. И познай... след 2 3 седмици бебка беше изцяло на ам. Търпение и спокойствие трябва. Всичко ще мине и ще се забрави.

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не дохранвай. Бебетата правят скокове и тогава са нервни, искат да сучат и не означава, че не им достига кърмата.
Моето в такива периоди се дразнеше, че тече, искаше само да се успокои 🤣

Също погледни какво е cluster feeding , през този период се появява.

Аз по Коледа бях 5 дена с висока температура и след 3я ден наистина ми намаля кърмата.
Просто слагах пак да суче, често и колкото иска. Не дохранвах, но беше на 7м вече и пухкава, та нямаше опасност да заслабне много.
Трудно е, но след няколко дена всичко се регулира.

# 7
  • Мнения: 6 622
В кърмаческата тема има много информация по въпроса. Бебетата минават през различни периоди. Твоето най-вероятно го мъчат колики или има скок в растежа, а ти си мислиш, че нямаш кърма. Кърми го на поискване и нещата ще се регулират.

Общи условия

Активация на акаунт