Целувки по устата

  • 21 738
  • 221
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 721
И мен не ме интересува чуждото мнение и нека всеки гледа себе си. Хора всякакви,но се радвам, че нямам такъв тип в обкръжението си. 🙂

# 166
  • Мнения: 39 248
Слава богу и около нас. Възпитаваме децата си с любов и без да се налага да се държим като гаджета с тях. Прегръдка, целувка по ръчичка, чело, бузка, внимание, шега- далеч по добре от навиране в устата му.

# 167
  • Мнения: 2 721
😃😃😃😃😃

# 168
  • Мизия
  • Мнения: 295
Тук определено е лед-студено. Толкова студени майки не бях виждала. Така ли са се държали и с вас вашите родители? Щом не искате да целувате детето си по устата- ОК, но да не се целува детето по бузката, да не пробвате от яденето му или на шега да не го ощипете.... Не знам, за мен е странно. Синът ми всяка вечер преди лягане ме целува по бузите, челото,  устата (Уау!) и ми казва, че ме обича.

# 169
  • Мнения: 8 226
Тук определено е лед-студено. Толкова студени майки не бях виждала. Така ли са се държали и с вас вашите родители? Щом не искате да целувате детето си по устата- ОК, но да не се целува детето по бузката, да не пробвате от яденето му или на шега да не го ощипете.... Не знам, за мен е странно. Синът ми всяка вечер преди лягане ме целува по бузите, челото,  устата (Уау!) и ми казва, че ме обича.
Уау какъв студ....не пробвам яденето му и не съм облизвала биберона....
Съвсем слепихте батериите.

# 170
  • Мнения: 2 124
Какво общо има целуването с яденето с една лъжица?

Слюнка, потенциално пренасяне на болести. Не случайно в някои къщи боледува цялото семейство, а в други - не.
Скрит текст:
Още като бях ученичка в малките класове, ни четоха един разказ за три съученички, които яли един сладолед и се разболели.
Сега някои като искат да си менкат и една четка за зъби в семейството (нали не ги е гнус), но елементарни хигиенни навици не са равнозначни на студени родители.

# 171
  • Мнения: 21 415
Че кой си целува детето със слюнки?

# 172
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Повечето вируси се предават по въздушно-капков път, затова боледуват всички ( почти) в семвйството. По битов път също се предават много болести. Причината, поради която някой в семейството не боледува не е, защото не яде от една лъжица с детето си, а защото в дадения момент има по- силен имунитет.
В детската градина децата ви получават доволни количества бацили от другарчето, колкото и да се стараете да бъдете стерилни с него, така че не знам какво се втелясвате.

# 173
  • Мнения: 39 248
Чак пък. Да не целуваш детето си или всеки да си има персонална лъжица ми е другата крайност от целувките в устата.

# 174
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
Целувам си детето и го гушкам сигурно повече от всички останали 12-годишни.Но само по бузите.
Другите целувки са само за между мен и баща му.Точка по въпроса...

# 175
  • Мнения: 7 245
Точно това е смисъла на Не- целуването по устата, детето да знае, че това е друга територия. Не- целуването няма нищо общо с необичане или студенина.

# 176
  • Мизия
  • Мнения: 295
Децата имат нужда от целувки и прегръдки!!! Трябва да сме ласкави с тях, за да разберат, че ги обичаме. Ако мъжете ви, ви повтарят, че ви обичат, но никога не ви прегръщат и целуват...как ще се чувствате?
За децата да не говорим... Аз ако не целувам и прегръщам детето си, а само му казвам, че го обичам...един ден като порастне и то ще се държи така с жена си. Никой, ама никой не може да ме убеди в противното! Да не опитвам храната, всеки да си има отделни прибори...бе вие семейство ли сте, съквартиранти ли сте...

Последна редакция: пт, 19 юни 2020, 10:47 от Merilyn_90

# 177
  • София
  • Мнения: 6 044
И защо, ако не целувам детето си по устата, това означава, че изобщо не го целувам??

# 178
  • Мнения: 39 248
Е а де? Що трябва да се ходи в някакви крайности?

# 179
  • Мнения: 3 389
Никога не съм целувала синът ми по устата.
Като беше бебе го обсибвах с целувки - дупе, коремче, крачета, ръчички, глава и пр. Като поотрасна и досега - силни прегръдки, целувки по бузи, чело, глава.
Устата ми е с нейна си микрофлора и няма работа по устата на детето ми.
Не приемам целувка уста в уста от родител към дете и обратно, заради хигиенни съображения. Като поотраснат вече има граници (говоря за майка/син, баща/дъщеря) в показването на обичта.

Общи условия

Активация на акаунт