Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 66

  • 49 547
  • 779
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 40 312
Според мен питането за удобен стол е точно толкова безсмислено, колкото и питането за удобен матрак - удобството на столовете зависи основно от височината на човека и после от строежа на гръбнака (извивките). Като си избирахме трапезарни столове от двадесетина ставащи като дизайн едва намерихме един удобен и за мен, и за ММ. Имаше и такива (според мен) ръбати недоразумения, че се чудех кой ги купува, ама явно на други хора са им ОК. За Поанг също има полярни мнения и няма как да не е така - удобството на този стол се крие в извивката, която пасва на много хора, НО НЕ НА ВСИЧКИ. Е, Поанг има и една много приятна за ММ опция - като седи и си пружинира на него и казва, че му е много кеф.

# 346
  • Мнения: 5 832
Може ли да ми дадете малко идеи, че съм зациклила?
На този спален комплект и този ламинат какъв цвят стени биха подхождали, като изключим бежовата гама?
Скрит текст:

# 347
  • Мнения: 7 917
Може ли да ми дадете малко идеи, че съм зациклила?
На този спален комплект и този ламинат какъв цвят стени биха подхождали, като изключим бежовата гама?
Скрит текст:

Предлагам "топло" сиво нато на някои части на паркета.

ПП: Не жълтее ли много дървесния декор на мебела до паркета?

# 348
  • Мнения: 5 832
ПП: Не жълтее ли много дървесния декор на мебела до паркета?
Не зная, спалнята я няма още, само ламинатът, който не е сложен. Другият вариант за ламинат е този, но беше предвиден за кухня.
Скрит текст:
Мислех за някакви варианти, но не мога да взема решение
Скрит текст:



Въртя, суча, все с бежово-кафявата гама изглежда добре, а я мразя, когато става дума за стени. Мислех и за нещо сиво-зелено.

# 349
  • Мнения: 9 685
Зелено бих предложила аз, но не тревисто-зелено, а по-пастелните варианти или маслено зелено. Тъмносини нюанси, петролно-синьо примерно, без да съм съвсем сигурна. Синьото или зеленото може да е само на една стена, а останалите да са в сиво, но предлагам студеното сиво. Лилаво също, по-студените нюанси. Трябва да се наложи мостра от латекса към ламината все пак, защото всяка от нас вижда различен цвят на ламината на своя монитор.

# 350
  • София
  • Мнения: 9 880
Идеи как без да къртя (демонтирам) този отдушник така че да не влиза миризма - опционално е ще е да може да се отваря при къпане. Иначе тези клапи/вентилатори надеждни ли са (с опция да се пускат през няколко часа или ръчно)
Скрит текст:
   
Starrydream, като ти чета поста, разбирам,че основната ти цел е да поправиш грешката- стоя/седя. Аз и да ги пробвам, няма да е за толкова дълго време, че да преценя дали е удобен , затова попитах тук. Благодаря все пак за предложението!
Явно четете избирателно. Стол се пробва и тогава се купува, а не на еди си кой дали му е удобен.

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 17:46 от Starrydream

# 351
  • тук и там
  • Мнения: 11 398
На самата снимка сивото  не ви ли харесва?Нали това не е вашата спалня,а рекламна снимка или аз не съм разбрала?За сиво съм и аз,като  сивото  на  ламината,или такова като на снимката..

# 352
  • Мнения: 5 832
На самата снимка сивото  не ви ли харесва?Нали това не е вашата спалня,а рекламна снимка или аз не съм разбрала?За сиво съм и аз,като  сивото  на  ламината,или такова като на снимката..
Да, снимка от сайт е.
Сивото от снимката не ми харесва, твърде светло и някак постно ми е, а и на снимката стои добре, понеже и ламинатът е сив. Харесвам по-сложни и нестандартни цветове, от тези, за които се чудиш зелено ли е, кафяво ли е, сиво ли е, ако ме разбирате. Явно ще се ходи с дъска от ламината за боя. Joy


Идеи как без да къртя (демонтирам) този отдушник така че да не влиза миризма - опционално е ще е да може да се отваря при къпане. Иначе тези клапи/вентилатори надеждни ли са (с опция да се пускат през няколко часа или ръчно)
Скрит текст:
 

Аз лично бих го махнала и сменила с друг отдушник, този ще ми бърка в очите. Моят го изкъртих и сложих вентилатор, който се пуска като светна в банята. Ще пробвам да го снимам.
Скрит текст:

# 353
  • Мнения: 6 213
Tanch, такова?
Скрит текст:

# 354
  • Мнения: 39 050
Аз бих избрала ламината да се доближава до дървените части на спалнята. Иначе ми стават много цветовете- на стени, на спалнята- 2 вида, на ламината, като сложим и цвета на дограмата, и интериорната врата...

# 355
  • Мнения: 5 832
Tanch, такова?
Скрит текст:
Хубав е, но май ще стане много шарено.
Аз бих избрала ламината да се доближава до дървените части на спалнята. Иначе ми стават много цветовете- на стени, на спалнята- 2 вида, на ламината, като сложим и цвета на дограмата, и интериорната врата...
Дограмата е бяла и не ме бърка, ще има пердета до земята. Вратата е като дървените части на спалнята. Мисля че този цвят ще е добре, как мислите?

# 356
  • SF
  • Мнения: 20 771
Бих сложила бяло (на мен бялото не ми е постно, а модерно и шик), много нежно розово  (модерното му име е блъш, пудра) и много нежно сиво-синьо-лилаво.



Има подобни тапети в тези тонове, които можете да сложите на стената зад спалнята, а останалите стени в някой от тоновете на тапета.
По принцип да знаете, че на това спално бельо и на показания нюанс дърво много малко цветове НЕ отиват. Не отива да го съчетаете с друг вид цвят на дървото и да го направите прекалено бежово, прекалено кафяво, прекалено черно, прекалено сиво. Но някои авангардни хора биха направили черни стени. Аз не. Но който и цвята да изберете, би допълнил черно-сивото усещане, което създава спалнята от снимката и което е много благодатно да му се добави цвят.
Оранжево не бих добавила. Но съм сигурна, че за някои интериорни дизайнери би било голямо предизвикателство да постигнат успех и с този цвят.

# 357
  • Мнения: 496
Здравейте! Помня преди време някой беше споделил, че си е поръчал повдигащ механизъм за маса. Може ли координати на фирмата? А ако покаже снимка на масата във завършен вид и домашна обстановка ще е супер. Понеже от няколко дни гледам такива маси и изобщо не мога да си я представя вкъщи..

# 358
  • Пловдив
  • Мнения: 106
Здравейте, много искам да пребоядисам кухнята и трапезарията ни, общо помещение. Те са вътрешни, има остъклена тераса, северен изглед. Така че ми е все мрачно. Ще ми се да е по-светло, но ММ не иска бяло. Обмислям и смяна на плотовете и гърба, защото ми се струва че е доста шарено. Моля ви да ми дадете идеи за стените и плотовете. Благодаря много.

Последна редакция: ср, 08 апр 2020, 11:51 от Icho_68

# 359
  • Мнения: 7 106
Да помогна малко с визуализацията на снимките :

Скрит текст:
Здравейте, много искам да пребоядисам кухнята и трапезарията ни, общо помещение. Те са вътрешни, има остъклена тераса, северен изглед. Така че ми е все мрачно. Ще ми се да е по-светло, но ММ не иска бяло. Обмислям и смяна на плотовете и гърба, защото ми се струва че е доста шарено. Моля ви да ми дадете идеи за стените и плотовете. Благодаря много.

Общи условия

Активация на акаунт