Месечен цикъл

  • 615
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 49
Здравейте! Исках да ви попитам нещо. Не знам реално дали е за тази секция от сайта, но въпреки това не знаех точно къде да го напиша, затова реших тук. Та...Месечният ми цикъл започна миналия месец на 21ви януари и свърши на 26ти януари. Кога според вас трябва да ми дойде този месец? Приложението на телефона ми ми показва, че би трябвало да ми дойде утре, но не знам до каква степен информацията е вярна. Моля тези, които знаят горе-долу интервалите между месечната менструация да ми пишат като коментар.

# 1
  • Мнения: 123
За първи път ли имаш менструация?

# 2
  • Мнения: 25 672
Брои се от първия ден на кървенето, няма значение колко дни продължава то.
Поява на кървене = първи ден на менструационния цикъл.

# 3
  • Мнения: 49
И исках да попитам дали е възможно да ми дойде без да усещам някакви болки или симптоми

# 4
  • Мнения: 123
Щом не ти е за първи път, вече би трябвало да си забелязала на колко дни ти идва. При всяка жена е различно, никой тук не може да ти каже кога на теб трябва да ти дойде.
Да,нормално е понякога да идва без ПМС а друг път да се усеща и седмица по- рано.

# 5
  • Мнения: 49
Щом не ти е за първи път, вече би трябвало да си забелязала на колко дни ти идва. При всяка жена е различно, никой тук не може да ти каже кога на теб трябва да ти дойде.
Да,нормално е понякога да идва без ПМС а друг път да се усеща и седмица по- рано.
Много благодаря за отговора!❤ Исках само да попитам също- по време на бременност възможен ли е цикъл?

# 6
  • Мнения: 25 672
Брои се от първия ден на кървенето, няма значение колко дни продължава то.
Поява на кървене = първи ден на менструационния цикъл.
Да, това е ясно, но щом от 21ви до 26ти ми беше миналия месец кога тогава трябва да ми дойде този месец

Зависи колко дена е цикълът ти. При всяка жена е различно. При някои жени дори всеки път е различно.
Започни да си водиш менструално календарче. Има приложения за телефон, има готови от хартия, може дори да ползваш най-обикновено джобно календарче. Просто всеки път си отбелязвай датата, когато ти дойде. Така най-лесно ще засечеш колко дена трае цикълът ти.
Това е важна информация не само за теб самата, но и за гинеколога.
Това е един от първите въпроси, които ще ти зададе, и отговор „Ми, не знам...“ не говори добре за теб и отношението ти към собственото ти здраве.

# 7
  • Мнения: 49
Брои се от първия ден на кървенето, няма значение колко дни продължава то.
Поява на кървене = първи ден на менструационния цикъл.
Да, това е ясно, но щом от 21ви до 26ти ми беше миналия месец кога тогава трябва да ми дойде този месец

Зависи колко дена е цикълът ти. При всяка жена е различно. При някои жени дори всеки път е различно.
Започни да си водиш менструално календарче. Има приложения за телефон, има готови от хартия, може дори да ползваш най-обикновено джобно календарче. Просто всеки път си отбелязвай датата, когато ти дойде. Така най-лесно ще засечеш колко дена трае цикълът ти.
Това е важна информация не само за теб самата, но и за гинеколога.
Това е един от първите въпроси, които ще ти зададе, и отговор „Ми, не знам...“ не говори добре за теб и отношението ти към собственото ти здраве.

Водя си календарче от декември месец. Иначе много благодаря за отговора!❤

# 8
  • София
  • Мнения: 28 674
Скрит текст:
Щом не ти е за първи път, вече би трябвало да си забелязала на колко дни ти идва. При всяка жена е различно, никой тук не може да ти каже кога на теб трябва да ти дойде.
Да,нормално е понякога да идва без ПМС а друг път да се усеща и седмица по- рано.
Много благодаря за отговора!❤
Исках само да попитам също- по време на бременност възможен ли е цикъл?
Не.

П.П. Не пиши отговори един след друг, редактирай.

# 9
  • Мнения: 25 672
През декември на коя дата ти дойде?

# 10
  • Мнения: 49
През декември на коя дата ти дойде?

Дойде ми на 25ти и ми свърши на 30ти. Исках да ви питам също така и дали трябва да се притеснявам ако имам някакво закъснение. Защото се притеснявам че утре сигурно няма да ми дойде.😢

# 11
  • Мнения: 25 672
Предишният ти цикъл е бил 28 дена. Следващия трябва да го очакваш на 22 февруари.
Ако се притесняваш от евентуална бременност, можеш да си направиш тест около тази дата или при закъснение.
И ползвай предпазни средства!

# 12
  • Мнения: 123
Щом не ти е за първи път, вече би трябвало да си забелязала на колко дни ти идва. При всяка жена е различно, никой тук не може да ти каже кога на теб трябва да ти дойде.
Да,нормално е понякога да идва без ПМС а друг път да се усеща и седмица по- рано.
Много благодаря за отговора!❤ Исках само да попитам също- по време на бременност възможен ли е цикъл?
Менструация не,но кървене по време на бременност не е рядко явление. Понякога има зацапване около датата на менструацията. Ако се съмняваш за бременност,най- добре си направи тест когато вече имаш закъснение.

# 13
  • Мнения: 49
Предишният ти цикъл е бил 28 дена. Следващия трябва да го очакваш на 22 февруари.
Ако се притесняваш от евентуална бременност, можеш да си направиш тест около тази дата или при закъснение.
И ползвай предпазни средства!

Приложението на телефона ми ми изписва че следващият ми цикъл е на 17ти февруари(тоест утре). И исках да питам възможна ли е бременност без проникване или изпразване в близост до женския полов орган?

# 14
  • Мнения: 25 672
О, да, извинявай! На 17 февруари се пада.
На въпроса ти – да, възможно е. Има такъв прецедент отпреди 2020 години. Simple Smile

# 15
  • Мнения: 46 540
В предишните Ви 2 теми получихте достатъчно отговори.
https://bg-mam.ma/p/1152346/40135554
https://www.bg-mamma.com/?topic=1177185

Общи условия

Активация на акаунт