Отговори
# 285
  • Мнения: 391
Момичета, аз съм в 11 гс , но ембриона е в 10-та. Не знам какво да кажа, лекарката ми казва, че всичко си изглежда точно- дано е така! След мисед това са ми най-притеснителните думи “спокойно, всичко изглежда нормално.” 😃😃😃 Иначе... нямам абсолютно никакви симптоми, освен подуване на корема вечер и леееки киселини/и то не винаги/. Късмет на всички!!! Дано видим този пухкав финал на края!!! 😍

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Моето коремче пък изчезна и съм с 2 килограма надолу, но аг каза че бебо е ок, развива се както трябва +-2 дена не е фатално. Успокойх се от думите на жената, че една седмица бях ужас, рев, сополи притеснение, но както казва аг, малките са много издръжливи. Сега съм вече 11г.с.

# 287
  • Мнения: 23
Здравейте! За първи път ще пиша във форума, иначе ви чета за много неща и по различни теми. Бременна съм от скоро и сега ще ви споделя моите тревоги. След няколко месечни опити най-накрая забременях без изобщо да разбера кога точно, тъй като всеки месец си правих тестове за овулация и точно след последния менструален цикъл изобщо не можах да засека кога точно е овулацията, докато не се появихя 5 положителни теста за овулация и нещо се усъмних и направих тест за бременност, който за огромна изненада се оказа положителен (казвам изненада, защото не знам кога съм забременяла). След това отидох при гинеколожката, при която ходих на прегледи преди да започнем опити за бебе и тя потвърди вътрематочна бременност с плоден сак и жълто мехурче и съм в 6 г.с. и 1 ден. Размери на плодния сак 1.39 см. Каза да си пусна кръвна захар и тсх и фт3 фт4 . Оказа се, че ми е завишена кръвната захар и ми каза веднага да отида при ендокринолог. След обременяване с глюкоза се оказа, че имам гестационен диабет. Докторът каза да си купя глюкомер и да си меря кръвната захар. Стойностите от глюкомера бяха чудесни и малко се поуспокоих, но продължавам да не ям никаква захар. Всичко това се случва в една седмица, през която аз от притеснение за това и онова не мога да се зарадвам, че съм бременна. След всичко това започна да ме боли леко гърлото вчера и пих много сок от лимон. После прочетох, че и това не било много добре, защото можело да предизвика нещо в матката. Днес не се чувствах зле даже напротив - абсолютно здрава, докато не отидох до тоалетна по голяма нужда и не видях капка кръв в тоалетната чиния. Това веднага ме изпрати на преглед, но тъй като моято гинеколожка е отпуска, отидох при друг лекар, който ме погледна и каза, че няма следи от някакво кървене и може да е бил някакъв вътрешен хемороид или нещо такова. Каза, че плодния сак е 1.65 см, а ембриона е 0.41 мм и това отговаря на 6 седмица (точно както каза другата докторка предната седмица). Притесних се още повече, защото не се видя сърдечна дейност и ми се стори, че малкото нещо е пораснало твърде малко. На първия преглед не ми казаха колко е голям ембрионът, а само сакчето (1.39 см). Само да уточня, че ме гледаха в две различни болници на два различни ехографа и две различни докторки, което се надявам да има значение. Докторката каза, че по принцип е рано да се види сърдечна дейност, особено ако имам по-късна овулация (каквато засичах предните месеци, когато имах положителни тестове за овулачия - на 18 ден, на 26 ден и т.н.). Изписа ми да пия вит. С по една ампула от 500 на ден и да слагам две вагинални таблетки утрогестан вечер. Първа бременност ми е и ми е много притеснено. Моля, ако някой може да ми помогне или да ме успокои ще съм ви много благодарна. На преглед съм на 5.03

# 288
  • Мнения: 109
Моите симптоми пък са си налице, днес пак бях със сериозно гадене, но като хапнах се успокои, със стомаха съм все така и доста ми се спи, но може и умора от времето да е.

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Боби в кой град си, тук някоя мама може да те насочи към някой специалист, ако чутите мнения не ти вдъхват доверие Simple Smile. Стискам палци малкото човече да се развива добре, ние чухме сърчице в 7г.с + няколко дни 🤔

# 290
  • Мнения: 23
Боби в кой град си, тук някоя мама може да те насочи към някой специалист, ако чутите мнения не ти вдъхват доверие Simple Smile. Стискам палци малкото човече да се развива добре, ние чухме сърчице в 7г.с + няколко дни 🤔

Здравей! В София съм. Днес ходих на прегледа при д-р Чорбова във Вита. Иначе на прегледи бях при д-р Гагова отново във Вита.  Тя гледа и в Шейново. Общо взето не съм сигурна, че мога да имам доверие, защото просто отскоро ходя при нея и не съм сигурна. Има навика да ме стресира за някакъв проблем и после да се оправя или пък проблемът да не е толкова сериозен. Например, лятото като ходих на преглед преди да започнем опитите ми взе микробиология, направи цитонамаска и т.н. и след като излязоха резултатите ми каза не ми харесват резултатите ти ела при мен в четвъртък. Оказа се, че съм имала бактериална вагиноза, с която се справихме много лесно с вагинални таблетки и антибиотик (комбинирано) като след това микробиологията беше чиста. ИЗпрати ме на ендокринолог още тогава заради съмнения за инсулинова резистентност или диабет (тъй като съм бивш спортист и след като спрях със спорта качих много кг) като изследванията бяха чудесни. После си пусках хормони и те бяха в норма. Както вече написах сега ме ошашка като казах за кръвната захар, която при норма 6.1 беше 6.25 и веднага ми каза отивай на ендокринолог веднага. Оказа се права, че наистина има повишена кръвна захар, което е опасно особено в началота на бременността и наистина взимам мерки, но не пия никакви хапчета за гестационния диабет, а просто се съобразявам какво ям. Общо взето малко ме стерсира и не ми обяснява кой знае колко много и това допълнително ме напряга. Виждам, че е добър специалист, защото явно оцелва проблема и решението, но просто не знам дали мога да издържам, ако всичко е наред с бебето сега занапред ако има проблеми да ме шашка така. Не знам при кой доктор мога да отида, който има търпението и времето да ми обясни и да ме успокоява, когато откачам.

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Съжалявам аз не мога да помогна за мнения в София, но има доста мами от там, дано се включат с препоръка за читави доктори. Защото наистина има и много добри специалисти който обожават работата си, а в момента най- важно е даа имаме доверие на човека които следи нещата.

# 292
  • Мнения: 243
Мога да дам положително мнение за д-р Константин Ташков

# 293
  • Мнения: 23
Мога да дам положително мнение за д-р Константин Ташков

Благодаря много. Само дано сега всичко да е наред и ще проуча въпроса евентуално да го посетя.

# 294
  • Мнения: 243
Мога да дам положително мнение за д-р Константин Ташков

Благодаря много. Само дано сега всичко да е наред и ще проуча въпроса евентуално да го посетя.

Всичко ще бъде наред! Вярвай! Успех! 🍀

# 295
  • Мнения: 214
За Ташков и аз много добри мнения съм чувала, но се отказах от него, защото е страшна навалица. Аз ходя при доц. Карагьозова в Майчин дом, защото тя е специализирана по тромбофилия,а аз си имам няколко мутации, но е много добър специалист, още в 6та седмица ми пусна доплер да види кръвопотока и да види дали има нужда от терапия.  Но тя не се занимава само с тромбофилия, ако искаш я провери. Ако имаш проблем ще го открие Simple Smile

# 296
  • Мнения: 23
Мога да дам положително мнение за д-р Константин Ташков

Благодаря много. Само дано сега всичко да е наред и ще проуча въпроса евентуално да го посетя.

Всичко ще бъде наред! Вярвай! Успех! 🍀

Благодаря! Ще се опитам да мисля положително ❤😙

# 297
  • София
  • Мнения: 3 160
Можеш да видиш и лекарите от Майчин дом, почти всички си имат частни кабинети, където не се чака по много. Моят лекар е д-р Цанкова, но не следи бременност по ЗК, затова ме насочи към д-р Пирнарева от МД. И двете преглеждат в Св. Панталеймон, на удобно място в центъра е. Минахме през доста сложна бременност с д-р Цанкова и затова я харесах, не си измисляше проблеми освен наличните (непотвърден ГД, една артерия на пъпната връв, много води и тн).

# 298
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте,аз бях на ФМ и БХС ,всичко изглежда нормално освен пулса и моето кръвно.Бебчето беше с 180 пулс ,което е на горна граница ,че и повече!Докторката каза,че трябва да се проследи,малко ми е притеснено ,дано е било моментно .А моето кръвно беше скочило на 135 горна граница,а обикновенно ми е към 110!От къде дойдоха сега тези работи,с предната бременност нямах никакви проблеми.Иначе аз утре влизам в 13 седмица и моите неразположения  вече намаляха !

# 299
  • Мнения: 363
Айрин, радвам се, че всичко е ок. Може от  притеснение да си вдигнала кръвното, а оттам да се е отразило и не бебенцето. Синът ми беше с пулс с около 170, всичко му е ок. Не се тревожи 🤗

Общи условия

Активация на акаунт