Боледуване на децата ни - тема 66

  • 61 044
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 601
Благодаря! На 9 е. Взех Назик. Ще дам и антихистамин, много се надявам да избегнем АБ, че съвсем скоро пи. Чудя се защо толкова я боли, а лекарката казва, че гърлото не е страшно. Няма налепи. Събота вдигна Т призори, после в 15,после в 20.30 и в неделя нищо. Вчера вдигна преди обед, но не много висока около 37,4. Следобед към 17 пак и през нощта в 3 - 38.5. Бях се успокоила в неделя, че разминава. Пие и изопренозин.

# 16
  • Мнения: 4 708
Темата е замряла, което е добре. Но дъщерята я хвана грип явно, не правих изследвания защото в аптеките няма никакви противогрипни препарати и не видях смисъл. Но всички симптоми са налице. Лошото е, че панадолът не сваля температурата. Само Нурофен и то за 3-4 часа. После пак 38.5-39.5. Но пък нали се дава максимум по 3 пъти на ден. Хладен душ опитах сваля с 1 градус до към 38.3. Белтъци слагах ефект няма. Не дава да опитам с оцет. На 6.5 г . Пратих ММ да търси алтернатива на Панадолът, но няма нищо друго по аптеките. Ужас просто. Заради несъществуващия в България коронавирус, лекарства по аптеките липсват, чак ме е яд, че не се сетих преди месец и аз да се бях запасила.

# 17
  • Мнения: 1 601
Ибупрофен и парацетамол /вече имената може да бъдат различни спрямо търговското наименование / в дози спрямо кг и възраст може да редувате на всеки 3 часа. Например в 12 нурофен, в 15 панадол, в 18 нурофен и така редуване на двата медикамента. При много висока може да дадете хексалгин, пак според кг и възраст. Може да пробвате с хомеопатични, беладона например, но има и други на които не помня точно имена и дозировки.
Детето да пие много течности, да не се навлича, даже да е леко облякано. На главата и на колената от вътешна страна на крака/минават големи кръвоносни съдове на това място /може хладни компреси.
Дано минава скоро.

# 18
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Аз редувах Панадол и Нурофен при грипа.
Скарлет,при нас Т отшумя за 3-4 дни.

# 19
  • Мнения: 4 708
Аз редувах Панадол и Нурофен при грипа.
Скарлет,при нас Т отшумя за 3-4 дни.
Днес е 3 ти ден и термометъра е все над 38. Просто се плаша, как пък не се оправи поне за малко. От днес и кашлица. Давам сироп и утре пак ще я водя на лекар.

# 20
  • Мнения: 499
Изопринозин или изорекс давате ли?

# 21
  • Мнения: 1 532
При грип Тамифлу или Авирон.
От тамифлу съм доволна,авирон не съм давала.
Ние дъщо бяхме януари с грип ,няма смъкване тази Т ,стига до 38 по надолу не,редувах нурофен с ефералган сироп(малкия не иска да пие панадол) .
3 дни беше с Т ,после кашлица ,за нея сироп Амбиксол ни изписаха.

# 22
  • Мнения: 11 477
При грип на моите деца изписаха едновременно Авирон и Тамифлу, и пак големият направи усложнение.
Видя ли такава висока, неповлияваща се от нищо темп, вече знам, че е грип и започвам Тамифлу, не чакам тестове, особено ако е през уикенда.

# 23
  • Мнения: 4 708
Изопринозин или изорекс давате ли?
От него се превъзбужда и я лови безсъние, и не давам. Един път се излъгах, и от там го знам. Давам Авирон.Тамифлу няма никъде по аптеките.

# 24
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Скарлет,аз давах Тамифлу.Сироп за кашлица му беше изписала Ункадеп.Т пак казвам спря да вдига на 4 ден напълно,а на третия я разреди.

# 25
  • Мнения: 2 532
И моят син ей сега в 5 се събуди с температура. От четвъртък насам пишат майките от класа. Вероятно е грип😳

# 26
  • Мнения: 21 275
Бързо оздравяване на всички деца.

# 27
  • Мнения: 499
Скарлет, много странно досега не ми се е случвало да се превъзбуди от Изопринозин. Ще го имам впредвид, благодаря! А от авирона има ефект само ако се започне веднага при първи симптоми. Много лекари го изписват, но пациентите след него почти винаги минават на антибиотик. Това го знам от личната.

# 28
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Нашата педи не хареса,че са му изписали Авирон и изписа Тамифлу.

# 29
  • Мнения: 11 477
При нас пък Авиронът е безотказен. При стандартни вируси. За грип трябва и Тамифлу.

Общи условия

Активация на акаунт