Боледуване на децата ни - тема 66

  • 61 365
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 141
Валерия много ти благодяря за куража,точно при доц Божинова имаме час другата седмица.Вече сме си в къщи но днес отново вдигна 37,4 и аз веднага туширах с нурофен.С педиатърката ще говоря за подобна схема и при нас.Доцент Мангъров пък ни посъветва да изберем само или панадол или нурофен.Каза да даваме хексалгин при нужда.Но на мен малко ми се стори странен де.От неврологията ни додоха ампула диазепам която трябва да сложа ректално ако недай си боже пак направи гърч.Много ми е трудно да се успокоя като знам как боледуват децата до 7-8 годинки и изградят що годе нормален имунитет.

# 136
  • Мнения: 1 601
Да, ректалния деазепам забравих да спомена. Аз се сдобих тогава с такъв от чужбина, в България нямаше. Носих го винаги с детето, в чантата да е при нас ако се наложи. В Испания например го дават ако видят, че отива температурата към 40, един вид превантивно.
Щом имате при нея час, спокойно. Подготви се, че може да се наложи да чакате. Ние, когато бяхме при нея многоооо чакахме. Имаше хора с деца от цялата страна. Няма по-добър детски невролог в България от нея. Казвам го категорично. Сега е важното да пребори вируса детенце.
Пак ти казвам, ако нещата се приключат с един фибрилен гърч няма някакви трайни последици за организма за напред.
Ако мислиш, че се налага потърси разговор с психолог. Аз голям стрес преживях тогава, почнаха едни паник атаки от притеснение. Настръхвах от всяка кихавица или изкашляне.
След 3 годишна възраст изключително рядко, почти не се случва дете да направи гърч от температурата. Правят го до тази възраст, защото около нея настъпва едно узряване на нервната система и различни процеси в организма се развиват.
Много го пазихме нашия и му треперихме след случая. Трудно е, но гледай да си даваш кураж и да мислиш позитивно.

# 137
  • Мнения: 11 479
Аз и с Ники споделих на лични, и тук съм споменавала - с 2 деца съм, 3 техни гърча ми минаха през ръцете. И аз развих нещо като паник атаки. Големият беше на 1 г. 10 месеца, и на 3 г. 8 месеца когато ги направи. Малкият - на 2 г. 10 м.

# 138
  • Мнения: 709
Добър вечер! Идвам с въпрос, тъй като синът ми (на 4 години) лепна нещо от градината с хрема и запушен нос, като хремата отшумя за ден-два и няма такава. Нощем обаче нослето му продължава да се запушва, пръскам Назик кидс, защото иначе няма отпушване. Само с физиологичен разтвор не става, мазах и Низита, но минат ли час-два откакто е заспал и носът се запушва и се буди.
Вие какво ползвате в такава ситуация? Няма как да продължавам с Назик кидс. Вече ги ползвам от около седмица.

# 139
  • Мнения: 35 124
аз.посления път давах Шуслерови соли 3-ка
.имат и мазило.

# 140
  • София
  • Мнения: 905
Етерично масло от мента, евкалипт, лимон. Дифузирам, мажа. Също може да се разтрие с Хустагил балсам по гърлото, рамената и стъпалата. Пак е на принципа на евкалипт и мащерка, но отпушва, пък и затопля.

# 141
  • Мнения: 1 601
Имаше виброцил на гел, проверете обаче дали е подходящо за възраста.
Внимателно с етеричните масла, аз не бих прекалявала, силни са и понякога дават реакции.

# 142
  • София
  • Мнения: 905
Внимателно с етеричните масла, аз не бих прекалявала, силни са и понякога дават реакции.
Какви? За реакция от дифузиране и разтривка не съм чела/ чула. Моля, споделете. Честно да си кажа, винаги се учудвам с колко лека ръка се доверяваме на лекарство от аптеката, като например препоръчания Виброцил, който има куп странични реакции, дава отражение на сърцето и варира кръвното от него, а за нещо което природата ни дава- ааа, има има реакции. Да, разбира се има, но ако се следват препоръките по приложение, ползите са налице. Това е опита ми, доволна съм и затова споделих.

# 143
  • Мнения: 35 124
А на мен приятелка ми е разказвала как едва не не уморила децата си с етерични масла , точно защото са направили алергична реакция

# 144
  • Мнения: 1 601
Това, че нещо е природно не означава, че не може да доведе до алергична реакция.
Моят личен опит е с евкалипта, след дифузиране синът ми направи пристъп. Впоследствие научих, че при деца с астма е противопоказан. Към онзи момент обаче нито съм знаела това, нито детето е имало тази диагноза.
Разбира се, това не означава, че на вашето или друго ще се отрази зле. Просто трябва внимателно с етеричните масла, особено що се касае за деца. Хубаво е и винаги да да взимате такива с високо качество.

# 145
  • Мнения: 358
Здравейте, момичета!
Дъщеря ми миналата седмица в четвъртък започна да се сополиви и я спрях от градина. Всичко беше добре до сряда. Сряда като легна каза, че я боли корема, но заспа. През нощта се събужда два пъти да повръща и вдигна температура. Вчера цял ден не е повръщала, приема течности, хапна солети и обикновени бисквити. Целия ден беше с температура, не е акала изобщо, но доста пръцкаше. Водих я на лекар, но не ми каза дали това е стомашен вирус, вирусна инфекция било, не може да каже каква. Вечерта смъкна температурата, легна и спа до 5 тази сутрин без проблем. И от 5 до 8 започна да повръща начесто.
Въпросът ми е - има ли ли сте такива стомашни вируси, при които няма разстройство, а само повръщане и повръщането след като е овладяно да започне пак след повече от 24 часа?
Ако не е стомашен вирус, а е нещо друго ще трябва да я водя при друг лекар.

# 146
  • Мнения: 709
Моят син досега кара стомашните вируси винаги само с повръщане, което стопирам с капки Вомитусхил. На ваше място и аз бих потърсила друг лекар.

# 147
  • София
  • Мнения: 2 681
На колко години е детето? Да не е апендикса?

# 148
  • Мнения: 1 601
Не е лошо хирург да погледне детето.
Да се оплача 15 дни след боледуване и антибиотик, синът ми пак е с червено гърло и чак ще им курс аб.
Какво ли ще е тази зима, щом така стартира. 😒

# 149
  • Мнения: 358
На колко години е детето? Да не е апендикса?

На 4 години. Заведох я на преглед при завеждащия детско отделение в града ни, изслуша ме, прегледа я, кара я да легне и я пипа по корема. Каза, че е стомашен вирус, надявам се, че ако беше апендисит щеше да разпознае.. Днес не се е оплаквала от нищо, сега спи, надявам се да няма повече повръщане и да се оправя вече 😞

Общи условия

Активация на акаунт