Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Боледуване на децата ни-тема 69

• 27 118
  • 1 391
  •   2
Отговори
  • shumen
Пускам нова тема,че старата стана много страници.Само,ако някои може да добави линк към старите,че аз не можах.

# 1
При ларингит освен пулмикорт, калциев глюконат, противоалергично и витамин Ц, изписвали ли са ви нещо за гърло?

# 2
  • Пловдив
Не, не са. Това обикновено е списъкът, но аз прилагам само терапията с пулмикорт. Без другите неща.
При ларингит с пулмикорт и физиологичен разтвор се оправя за 2-3 нашата.

А не изписват за гърло, защото реално там кашлицата е от ларинкса, а не от фаринкса и при нас даже гърлото не е било червено, а е с ларингит.

# 3
Към потребителя с въпроса за кмунитета след антибиотик. При нас изписаха пробиотик поне месец и витамини. Пробиотикът може да се дава до три месеца, след това трябва да се направи почивка от поне месец. Така ми обясни личната лекарка на детето ни.

# 4
  • shumen
Не,не са.Този път пръсках Африн ментол и уж има ефект,но при бронхита..На мен доки ми изписа Зинекс и от него също съм доволна.
Тони,да не би да е от 3 сливица този секрет?
За имунната система давам Марсианци,но ефект за сега няма.

# 5
Слагам Офтакуикс от Сряда на обяд. Още има хрема, прозрачна е ама сутрин киха, киха и издухва доста количество. През деня също от време на време. Не мога да преценя двйстват ли, не действат ли.

Знам ли и аз, danaeka. 😖 Много досаден..
Според мен котешки нокът е ОК да се дава за имунитет.

# 6
Pavlina, само плюс още една инхалация с физиологичен разтвор през деня, за да изкашля по-бързо. И следете за температура, ако вдига си е и за антибиотик след първите три дни.
Тони, най-вероятно действат, ама си км трябва време. При нас на 5-тия ден от тобрадекса спряха, естествено продължваме да капем, докато станат 10.

# 7
Здравейте мами, какво бихте ми препоръчали за закрепване на имунната система на 3г дете след 3 антибиотика за 2 месеца?

# 8
Димитрова, тя дребната рядко вдига температура. Сега и направих инхалация с чист пулмикорт 2мл, дадох и калций половин доза (25мл), противоалергично и предстои висока доза витамин Ц. Кашлицата вече се смеси - влажна и ларингитна.
Наистина ще направя една инхалация с чист физ. разтвор на обяд. Интересно е, че ларингитните кашлици не са съпроводени с екстри. Тя като бебе страшно много кашляше при хранене и тогава един УНГ ми беше казал, че според него детето е със по-стеснена трахея и в нея се задържа храната. Чудя се дали може това да е причината и за тези ларингити.

# 9
Здравейте мами, какво бихте ми препоръчали за закрепване на имунната система на 3г дете след 3 антибиотика за 2 месеца?
Писахме ви по-нагоре.

# 10
Дъщеря ми на всяко разболяване прави ларингити, само 3 пъти е слизало по-надолу до момента. Когато беше по-малка много се шашках от тях, вече съм свикнала как се действа, но като ми направи някой хрип или спазъм и съм оле, мале. Антибиотици за ларингит никога не е пила, включвали са ги, когато тръгне да слиза надолу. Това е било 3 пъти точно, но ги помня както си помня името, защото хич не минава леко после.

# 11
  • shumen
Павлина,още една инхалация и според мен.
Applegarden,на нас сега ни изписаха АБ като стана вече бронхит,перибронхит.За Ларингит изписват калциев глюконат и инхалации.
Ние вече сме добре.Моля се само за една седмица да не се тръшнем отново болни.

# 12
Димитрова, тя дребната рядко вдига температура. Сега и направих инхалация с чист пулмикорт 2мл, дадох и калций половин доза (25мл), противоалергично и предстои висока доза витамин Ц. Кашлицата вече се смеси - влажна и ларингитна.
Наистина ще направя една инхалация с чист физ. разтвор на обяд. Интересно е, че ларингитните кашлици не са съпроводени с екстри. Тя като бебе страшно много кашляше при хранене и тогава един УНГ ми беше казал, че според него детето е със по-стеснена трахея и в нея се задържа храната. Чудя се дали може това да е причината и за тези ларингити.

Павлина, колко витамин Ц даваш?

# 13
След седмица затишие на хрема отново малкия на 1.4 г пак започна да се запушва носа. Три микробиологий в три лаборатории чисти. И днес личния каза да почна имунотрофина по 5 мл и на абофарма 5 дни по 3 капсоли разтворени имунокол префект коластра. Някакви наблюдения имате ли върху тези лекарства. Личния ми обяснява че малкия е с два зъба и в процес на никнене на нови имунитета пада ама какво е това нещо от септември месец само болести. Иначе изследвания са пускани перфектни детето яде всичко записан е на кухня всеки ден различно плодове яде. Мед яде. И клеева на водна основа давам вече. Много ми писва. Какви са тези вироси какво е това чудо, в затворени пространства не ходим в парка по плажа. Уж го калявам дрън дрън 😢

# 14
В нормален период давам по 200mg, при разболяване вдигам на 500-600mg.
Консултирала съм се с фармацевт и ми каза просто да следя за натоварване на бъбреците. Иначе се изхвърля излишното.

Общи условия

Активация на акаунт