Боледуване на децата ни – тема 11

  • 33 996
  • 733
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 275
Добре дошли в тема номер 11 : Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст – как да се справим?
Пожелавам през новата година много здрави деца!
Тема 9
Тема 10

# 1
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Честита Нова Година! Да сме по-здрави, по-добри и да имаме повече поводи за радост!
Вече и малчо се разкашля (точно като сестра си - от раз през нощта), утре сме на лекар...

# 2
  • Мнения: 223
След вече 2-3 седмици вилнеене на вирусите, ето че и по вестниците започнаха да споменават. Колкото до спешната помощ, ами прави са че се ползва и без нужда, но ако си от провинцията и там през празниците няма ни ЛЛ, нито дежурен, никакъв лекар няма, тогава хората се принуждават да ходят в спешното за каквото и да е. В столицата е различно, но в провинцията човек няма избор.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2829212
Детските болници пълни, тежки усложнения след вирус
02.01.2014 08:39

Нито едно свободно легло няма за бебета и за нуждаещи се от лечение с кислород в сектора за интензивни грижи. Клиниката по детски болести на Александровска болница в София е препълнена. От Коледа досега сме прегледали 400 деца тук, само на 1 януари те са 15, осем от тях оставих за болнично лечение. Но не е редно родителите да водят децата направо в болницата за преглед, много от случаите са просто за личния лекар, каза вчера д-р Гергана Петрова, дежурна в детската клиника.
След вълната от малки пациенти, които не могат да си поемат дъх заради ларингити и трахеити, повечето приети вече са с пневмонии.
Вируси има непрекъснато, но паднат ли температурите, започват и ларингитите, трахеитите и пневмониите. Състоянието на дете, което едва си поема въздух, е много плашещо за родителите, още повече, че честно пристъпът става нощем, обясни доц. д-р Даниел Илиев от клиниката по пулмология с интензивен сектор.
По празници статистиката се изкривява заради трудното отчитане, но има повишена заболеваемост, ще знаем в следващите дни, потвърди главният санитарен здравен инспектор в министерството д-р Ангел Кунчев.
При вируси, които атакуват гърлото и трахеята, много деца получават ларингиален спазъм и буквално не могат да си поемат въздух. Това разказаха майки, търсили спешно лекар по празниците.
Доц. д-р Атанас Мангъров от Инфекциозна болница препоръча като първа помощ при подобен проблем родителите да отворят прозореца, защото сухият топъл въздух задълбочава състоянието. Или да пуснат силна струя гореща вода в банята, за да се насити въздухът с пара, и да подържат там детето. Като междувременно извикат лекар.
"Кашлицата от вируса сега е такава, като че ли очите ще ти изхвръкнат - обясни доц. Мангъров. - Но усложнения се появяват основно при деца, които имат предразположение."

# 3
  • Мнения: 21 275
Nikolina78 ,благодаря за инфото,моята така и така е със задна хрема още,днес ще взимам тобрадекс ...и скоро няма да е на градина,както изглежда

# 4
  • Мнения: 281
Добре са написали за вируса и кашлицата, но като преминали вече по този път мога да допълня, че кашлицата продължава по около месец, независимо от лекарствата. Вирусът е много тежък, равносилно тежък като грип и определено по-продължителен от грип.

Nikolina78, и при нас във Варна е същото, дойдат ли празници личните лекари изчезват и никой не можеш да намериш. Уж има дежурни, но те са толкова малко при нас, че реално се налага да чакаш по половин ден поне. По-бързо става в спешното, но и там е подобно.
За столицата не знам как е, но там имат много повече болници и дежурни лекари съответно.

# 5
  • Мнения: 21 275
Забравих да попитам,тъй като ще взимам капките аз без рецепта по колко пъти да капя на ден,2 пъти по 1 капка ли беше ?

# 6
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Забравих да попитам,тъй като ще взимам капките аз без рецепта по колко пъти да капя на ден,2 пъти по 1 капка ли беше ?

На малкия са ги писали 3 пъти по 3 капки в ноздра

# 7
  • Мнения: 21 275
Забравих да попитам,тъй като ще взимам капките аз без рецепта по колко пъти да капя на ден,2 пъти по 1 капка ли беше ?

На малкия са ги писали 3 пъти по 3 капки в ноздра
Тобрадекс/Макситрол ли ?  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 5 883
За много години!
3 пъти но 1-2 капки Тобрадекс Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
За много години ! Многооо здраве на вас и дечицата ни !   bouquet

Вируса го преболедувахме и детето и аз, като при мен беше много по-тежко. Наложи ми се да пия 2 АБ и кашлицата си продължава трета седмица !  ooooh!

# 10
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
За много години и здрави дечица  bouquet
Лисичке, дано при вас помогнат Тобрадекс, при нас от Макситрол и Тобрадекс няма никакъв ефект. Както писах, аз я оправям с Тобрекс Peace.

# 11
  • Мнения: 21 275
При нас действат засега  Peace
Досега мъчих с физ.р-р и клеева т-ра,но нищо ...

# 12
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Е, супер, дано. А от клеевата тинктура се отказах още миналата зима. Що литри излях в носа й тогава ooooh!

# 13
  • пак там
  • Мнения: 2 885
За много години! Да са ни здрави дечицата и ние покрай тях Simple Smile

Защо слагате АБ капки, има ли потвърдена бактериална инфекция? Цветни сополи?

При задната хрема според мен проблемът е в оточната лигавица, от собствен опит - тя трябва да се бори наравно със секретите. В Макситрола по стари спомени (може и да греша де) няма КК, който да отбъбва лигавицата, така че логично при нас не помагаше. Тобрекс/тобрадекс при силно отекла лигавица също не ни е помагал, така че вече не слагам и от тези капки.

Всъщност престанах да слагам каквото и да е било. След като дадох последен шанс на хомеопатията и май отново безуспешно... Накрая спрях всичко. И детето от градина за месец спрях. И то взе, че се стабилизира, каква изненада  Mr. Green

Сега сигурно януари ще си наваксаме всички декемврийски вируси, които избегнахме.   ooooh!

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
За много години! С пожелания за здраве, здраве и здраве! И мъъъничко късмет!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт