Боледуване на децата ни – тема 10

  • 37 924
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 275
Добре дошли в тема номер 10 : Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст – как да се справим?
Тема 9

# 1
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря Лиси   bouquet
И за заглавието което си взела под внимание  Wink

# 2
  • Мнения: 21 275
Благодаря Лиси   bouquet
И за заглавието което си взела под внимание  Wink
Моля , за нищо   bouquet

# 3
  • Мнения: 173
Да не ви изтърва  Peace

# 4
  • Мнения: 3 794
Е ,не е истина колко бързо се изписа предната тема.. Rolling Eyes
Лиси  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 4 560
И аз тук...

Малкото е ок вече. Изписаха му Имунобор да се подсилва. Според мен клейчето и меда ще свършат по-добре работа. И леко се чудя дали да го давам, ще се почудя още малко.

А голямото е на 7-мото небе, че си е нас болно  Crazy
Онзи ден повърна 2 пъти. Добре че тогава погледнах и гърлото. Видимо ми се стои червеничко. Предвид повръщането, реших да не давам мед и сода (моя любим илач) и дадох ангин-хил. Педи вчера потвърди, че гърлото е леко червено и аз признах, че съм го третирала.
Детето не е връщало повече, вече е озверяло от глад - не си иска диетата от хляб, сирене и чай Simple Smile Мисля, че отива на оздравяване.

# 6
  • Мнения: X
EmiR съгласна съм с теб, ако обаче имаше начин микробиологията да е готова преди началото на следващата седмица ... Последният път от стичането на заден секрет до кашлицата минаха 3 дни, как да стоя бездейна ... И не заразява никой, преди две седмици беше с чист секрет, не е той бацила в градината, спрях го днес от градина само защото вчера кихаше и през нощта усетих че преглъща заден секрет, сутринта изглеждаше добре докъм 9, нямаше и температура, но аз усещах че нещо не е наред ... иначе си права обаче при първата ми среща с градинския зелен сопол се хремата се оправи с  такива капки за 4 дни ...

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Синът ми за втори път този месец е на АБ  Tired никога досега не се е случвало това... и то добре, че не послушах един голям специалист УНГ, че има алергия и вместо да купя и да му слагам без причина противоалергични, пуснах МБ и си платих, за да отидем на трети лекар ... От днес сутринта кашлицата загрубя, вади едни ужасни храчки, ,поддържа слаба Т и нямаше смисъл да чакам... въпреки че една от лекарките, при които го водих му изписа глупостите на Боарон и ми каза, че щели да помогнат ... всяко разболяване обаче ми излиза между 100 и 200лв ... писна ми направо от некадърни лекари... а ако разчитах на ЛЛ не ми се мисли как щяхме да сме... няколко пъти я сменям вече, един дол дренки са всички тук ... читавите лекари работят на частно предимно. Лошото е, че и те не винаги помагат и изписват и говорят глупости ... само в Бургас ли има такъв дефицит на добри педиатри или на мен само така ми се струва...
п.п. Извинявам се за излиянието  Mr. Green на който не му се чете, да прескача  Mr. Green

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
В нашата група има нова вълна от вируси- днес пак бяха 6 дечица  Confused Стискам си палци да ни подминат новата порция вируси!

МОН, каква микробиология пуснахте? Секрет от нос/ гърло или храчка?

Бързо оздравяване на всички  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 5 883
Уф, аз сега давам бахови капки и съм се заредила с едни хомеопатични илачи - пулсатила и още някакво, за да съм подготвена, ако ни застигнат отново зелените сополи. Реших да дам един шанс на хомеопатията.

# 10
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Да не ви изтърва и аз, че  ooooh!
Лисе, благодаря за темата!  bouquet

# 11
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Ние определено сме си добре. Има лека хрема, гърлото вече мина и дали е изкашлял 5 пъти за деня. Утре ще видя какво ще каже педката.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

МОН, каква микробиология пуснахте? Секрет от нос/ гърло или храчка?


Носен секрет. Храчките почнаха около 3 дни след него.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 504
МОН, каква микробиология пуснахте? Секрет от нос/ гърло или храчка?
Като ходиш на частно, няма храчка -  само носен и гърлен секрет. Една приятелка доктора й дава направления и каза, че пишел храчка, за да може да пусне и двата....не знам дали това е така или не, но винаги като дава 2 направления едното е храчка...и се взима от гърлото ...
Cecile - и ти си права, мисълта ми беше, че има доста по добри капки, които покриват почти 98% от бактериите и това не са тобрадекса или тобрекса...дават го основно заради кортикостероида в него, но си има и само кортикостероидни капки....които могат да се капят, а не да се цели ей така на сляпо....Ако помогнат капките добре, ако ли не се стига до усложнения...или се зацикля, да не говорим, че все пак това са капки за очи и това, че някои лекари ги изписват в носа не е казано, че е кой зае колко добре, но при условие, че локално може да се оправят нещата е по-добре, отколкото да се пие аб през устата....както и да е...мисълта ми беше, че един неправилен подход лекарите ни довеждат до зацикляне....

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
На мен никой не ми пуска секрети. Сама си ги пускам и сама си ги плащам. Според лекарите все няма смисъл да пускаме ... истината е, че просто не им се занимава.

Общи условия

Активация на акаунт