какви бяха първите ви думи като видяхте бебето?

  • 3 585
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 595
ей сега писах в друга тема че като си видях дребко му казах:
Ти ли си бе дето ме риткаше отвътре?
сега ми е смешно може би трябваше да му кажа че го обичам
ама никак не очаквах да го доведат - бях в интензивно след секцио и мислех че няма да го видя скоро та не бях подготвена
май трябваше да измисля нещо по-свързано ама това ми е спонтанната реакция
та сега се замислих че ще ми е интересно да споделите какво сте казали на бебчетата за първи път
май момичето до мен каза нещо такова: ох на мама сладуранката
чакам интересни отговори
ще следя с нетърпение Peace

# 1
  • Мнения: 2 567
"Най—накрая излезе"  Mr. Green

Шегувам се, но нямам спомен да съм си мислила нещо кой знае какво след дългото и тежко раждане.

# 2
  • Мнения: 46 552
Май нищо не казах, акушерката ми я държеше до главата и аз я натиснах на целувки  Joy

# 3
  • Мнения: 601
   tsachi,ти май хич не спиш Wink
   Казах:Дайте го да го видя!Акушерката като го хвана и забрави да ми го даде Shocked
   А първата ми мисъл беше-Малеее,копие на баща си Joy
   

Последна редакция: ср, 02 авг 2006, 02:20 от tedito

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
Първите ми думи бяха: "ох на мама"  Blush Mr. Green

# 5
  • Мнения: 8 163
Казах й: "Здрасти, Аля!"

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз си видях детето чак на другият ден, сутринта.
За секунда го видях след като го извадиха, отнесоха го нанякъде, така и не разбрах защо. След това ме закараха в стаята, мъжът ми я е видял първи.
На следващият ден, сутринта в 6ч. ни докараха бебетата и тогава я видях. Нямам спомен какво съм й казала, просто си спомням, че беше най - грозното бебе от всичките 5, които дойдоха. Беше ме страх да я пипна, толкова мъничка беше...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 407
Казах му: "Здравей Вики"  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 549
"Най—накрая излезе"  Mr. Green

Шегувам се, но нямам спомен да съм си мислила нещо кой знае какво след дългото и тежко раждане.
И аз така си казх,но не се шегувам.Наистина се радвах ,че всичко приключи и бебо най после се появи.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
"Най—накрая излезе"  Mr. Green

Шегувам се, но нямам спомен да съм си мислила нещо кой знае какво след дългото и тежко раждане.
И аз така.Не ми се мислеше,исках само да си почина

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 hahaha "Това от мен ли е излязло?"

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Първо питах "Защо не реве?", а то ревяло, ама било вече в другата стая. После ми я показаха за малко и само и се усмихнах.

# 12
  • Мнения: 215
Не си спомням Embarassed
знам обаче, че питах лекарката защо ръцете са му повити в пелената за тялото. искрено се притесних и дори помислих, че нещо има по-малко пръстчета. (аз излисах от епидурално + пълна упойка)

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
   .....
   А първата ми мисъл беше-Малеее,копие на баща си Joy
   

И моята.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 164
Колко си красива и нежна  Hug Heart Eyes Това ми бяха първите думи.

# 15
  • Мнения: 1 446
След като изплака попитах доктора"Диша ли?" , след това казах "Няма ли да ми го дадете?". Като ми го дадоха казах "Боже Господи колко е малък?".

# 16
  • Мнения: 8 505
Уфф,момиче! Crazy

# 17
  • Мнения: 4 621
Не си спомням да съм  й казвала нещо newsm78 Акушерката ми я деде да я цункам и я отнесе, а аз не знаех на кой свят съм Heart Eyes

# 18
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Когато се роди нямах думи взеха ми го и го видях чак вечерта в кувиьоза и се уплаших сърцето ми претръпна, на другия ден го видях голичък и пак страх Shocked,но на седмия ден като ми го докараха сърцето ми щеше да изкочи и първите думи бяха"На мама малкото слънчице, най-после си при мен"

# 19
  • Мнения: 328
И двата пъти,след като родих:"Има ли си всичко?Добре ли е?"  ylinfant

# 20
  • Мнения: 2 108
ами бях почти припаднала от загубана кръв и тежко раждане ... единственото,което казах "Защо едното око му е затворено , а другото не? Веднага му прегледайте очите!" Joy А то милото още не го измили, почистили ..... абе ... излагациа и след това усещах,че потъвам и бързо заповядах "Веднага го прегледайте цялото и го измерете и ми кажете номера му!" Чух,че е 20-ти номер и после поне 3-4 часа спомени почти нямам освен,че се опитвах да го чуя и да се изправя....

# 21
  • София
  • Мнения: 819
Като ми я показаха за малко докато ме лепяха и шиеха само казах: "Ушите на Филчо", попикаха се от смях в залата Joy

# 22
  • Мнения: 5 391
Когато усетих, че го извадиха от мен попитах как е, дали всичко е наред, но след няколко часа, когато останахме на саме не помня какви ми бяха първите думи Blush, бях прекалено развълнувана.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 803
"Мишленцеее"...

# 24
  • Мнения: 3 405
Моите го казах преди 8 години  Grinning

Русичко ли е?, акушерките се смяха много Joy Питаха ме да не би да се съмнявам нещо ( таткото е рус, аз почти ).

А после: Как гледа, много ми е умен той!
И наистина е умен Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 2 274
   Първите ми думи като го родих бяха: "Момче е нали?"  Mr. Green 
   Много исках момченце!
   Шиха ме с пълна упойка, защото имах много разкъсвания! Като излязох от упойката, мъж ми беше до мен, а бебо в кувиоз в стаята при мен! Питах мъж ми, защо е в кувиоз, а после казах: " Има твоя нос!"  hahaha  С тоя размазан от упойката поглед незнам как съм го преценила, ама сега като си гледам детето носът е единственото нещо което е взел от мен  Joy!

# 26
  • Мнения: 1 800
Аз попитах всичко ли си има, наред ли е всичко....

# 27
  • Мнения: 619
Авигея-за първи път казах името без да се замислям(понеже имаше и друг вариант)

# 28
  • Мнения: 3 334
 Малеее,копие на баща си Joy[/b]
   
същото казах и аз Laughing

# 29
  • Мнения: 13 841
Първото което казах като видях бебето беше "мамина принцеса" ... стори ми е толкова мъничка и красива - тя си беше мъничка - недоносена, кльощава като жабка. За това колко беше красива можете да съдите по думите на татко й като я видя за пръв път- гордо му я показах а той каза - това нашето е като гардже

# 30
  • Мнения: 318
Нищо не казах. Само ди помислих, колко е беличък и прилича на мен.
Всъщност той не е чак толкова беличък, но за разлика от батко му който се роди преносен и улющен, Дани ми се видя прекрасен.

# 31
  • Мнения: 2 494
Не знам, беше нещо от рода: Добре ли е? И тя си беше добре, просто по-мъничка, но развита за седмиците си!
А лекарите почнаха да залагат-акушерката дето я извади вика-ама тя много лекичка, към 2 килограма, а лекарката вика-аааа, поне 2.500  Mr. Green и като я измериха-2330!  baby_neutral
А само си мислех-леле, колко е мъничка и се молех да е здрава!!! Praynig Hug

# 32
  • Мнения: 1 448
Реагирах не по най добрия начин, но сега си го обичкам най-много  Hug

# 33
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дадаха ми да го целуна, но аз нищо не казах SadНе знаех къде съм и за какво става въпрос.Но това, че не му се израдвах на момента много ми тежи на съвестта!

# 34
  • Мнения: 181
Питах "Диша ли?" а си помислих "А стига бе, това бебето ли е? Момиче! Ураааааа! Слава Богу! Леле колко е бяла! Отвори си очите. Аууу колко са сини"  Laughing Laughing Laughing

# 35
  • Мнения: 282
Аз раждах нормално с упойка, а освен това имам 3 диоптъра късогледство! И като се роди мъничката доктора казва:"Момиче!" Ама аз чувам момче ( а се знаеше, че ще  е момиче) и казвам: "Ама как момче, бе докторе, объркали сте нещо? newsm78". После ми я показах(аз с тези диоптри толкова и я видях) и викам "Ох, това дете много прилича на баща си и има много коса!" Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 3 390
Казах "Ама ти си много хубав, бе, мамо?!"
Толкова са мили тези ситуации, че сега като четях темата и се просълзих.
Да са ни живи и здрави! Hug

# 37
  • Мнения: 176
Ами аз нямах думи. Поднесоха ми я за да я целуна и просто животът ми доби истински смисъл...

# 38
  • Мнения: 272
Ами първото което казах беше: Здрасти бебе, аз съм твойта майка! А тя ревейки се изака Laughing

# 39
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Нищо не й казах, акушерката ми я даде, за да я целуна.
Целунах я, и я изпивах с поглед, нищо не й казах, после се разплаках, но без сълзи и без глас...


Толкова силно вълнение не съм изпитвала никога в живота си, вълнението ми граничеше с шок!

# 40
  • Мнения: 23 065
   .....
   А първата ми мисъл беше-Малеее,копие на баща си Joy
   

И моята.
И аз това си помислих.После му казах -Здравей,бебе.Но не изпитах някакви  супер възвишени чувства в онзи момент.Виж,баща му се разплака,а на мен ми беше като сън,много странно.Родих нормално с епидурална.

# 41
  • Мнения: 765
 Понеже не чух да изплаче първата ми мисъл изказана на глас беше "добре ли е ? " , а после не помня много , но като я видях на другият ден и казах " здравей малка принцесо " и досега и казвам понякога така  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 5 103
Ми някаква глупост изръсих от сорта на  те ми го донесоха и аз "А добре"

# 43
  • Мнения: 308
не знам какви са били първите ми думи когато съм видяла детето си , защото бях много развълнувана, но си помислих че е прекрасно и мисля че на всяка майка това е първата мисъл която минава през главата.

# 44
  • Мнения: 437
Казах й - На мама сладкото слънчице! И я нацелувах.

# 45
  • Мнения: 962
АЗ родих със секцио и видях Мони чак сутринта /на др.ден/,първи го видя баща му.Но като ми го донесоха се разплаках и го целунах.И казах "ей мъниче много си сладък,на мама маймунката"  Sunglasses

# 46
  • Мнения: 419
Нищо не казах -разревах се от щастие

# 47
  • Мнения: 18
Така се развълнувах,толкова противоричиви мисли-на несигурност, радост, ужас,облекчение и щастие и пр. ме обзеха, че още докато я зърнах сълзите ми прокапаха, а когато ми ядадоха вече ревях с пълно търло (чак акушерката се уплаши Shocked).Спомням си ,че си помислих "колко сладко мирише" на печен сладкиш с канела.Така де -НИЩО ,за съжаление нищо не й казах ,но сега наваксвам

# 48
  • Мнения: 2 241
Първите думи ли newsm78... ами никакви.

Чак като ме попитаха от екипа как ще се казва, отговорих "Никола". Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 440
Казах:"На мама дъщеричката!Колко си красива!"
Наистина беше невероятна!Днес все още е такава красавица.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами нищо не казах, бях много шашната като ми го донесоха, а и все още не бях много излязла от упойката Rolling Eyes
Помислих си"колко е хубав и бял..." Heart Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 38 614
"Момиче???" и "Добре ли е?"
Защото ми бяха казали че ще е момче.
Иначе мисълта ми беше, че най-после се свърши с това гадно раждане.

# 52
  • Мнения: 3 478
Здравей, сладурче Heart Eyes

# 53
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ами аз попитах "Всичко ли си има?"Отговориха ми "Да"и аз "Ама наистина ли?"сякаш бях изненадана.Баси колко съм ooooh!

# 54
  • Мнения: 2 849
Всичко ли му е наред ?

# 55
  • София
  • Мнения: 3 421
 За щерката - "защо не плаче?"(не я бях чула, пък нали знаех, че трябва да изплачат...)
 За сина - "защо е толкова син?"(беше черно-син по главата от кръвонасядане, в следствие на бързото раждане).

# 56
  • Мнения: 8 242
"защо не плаче?"(не я бях чула, пък нали знаех, че трябва да изплачат...)
"защо е толкова син?"(беше черно-син по главата от кръвонасядане, в следствие на бързото раждане).

Ей туй на куп. Добре че таткото беше с мен и го експедирах бързо бързо да види какво става с бебока, че мен ми сложиха веднага упойка да ме шият (епизотомия  Close) ..

# 57
  • Мнения: 269
Всичко ли си има? И понеже не плачеше попитах защо не плаче. Успокоиха ме, че е добре Grinning

# 58
  • Мнения: X
"Ей,стой мирен..."-защото си го поисках веднага и още не го бяха обърсали,а той така риташе и се гънеше,че щях да го изпусна...трима души не можахме да го удържим/ той в корема ми още беше бая палав,а и сега е доста жилав../
За баткото не съм сигурна,но май и аз питах всичко ли си има...но за тогава си спомням че повече се бях съсредоточила да запомня в колко точно часа се е родил,за да му направя точен хороскоп/е сега ми е смешно,но тогава това ми дойде на акъла.../

# 59
  • Мнения: 2 000
Доколкото си спомням и двата пъти казах "Ау, колко е хубавичък" или нещо подобно, защото особено първият път очаквах някакво грозно бебе, а то се оказа доста хубаво  Simple Smile

# 60
  • Мнения: 5 370
Ми аз ревах постфактум, защото тогава съм била под упойка.
Не можех да повярвам, че толкова оформено и красиво бебе може да е мое. Embarassed Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 327
бях секцио и ми я показаха на другия ден сутринта, първата ми реплика беше "олеее, колко е хубава".. определено не очаквах толкова хубаво бебе, мислех, че ще е със набръчкана кожа, а тя си беше оформена като 2-3 месечно бебе... не смеех да я гушна...

# 62
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Колко си хубава!

# 63
  • Мнения: 346
нямах сили да говоря само си я цунках  love001

# 64
  • Мнения: 959
И двата пъти,след като родих:"Има ли си всичко?Добре ли е?"  ylinfant
това бяха и моите думи

# 65
  • Мнения: 1 756
Амииииииииии newsm78
нямах думи в първият момент
после казах 4е благодаря на Бога за това красиво и здраво бебе
Негово вели4ество синът ми

# 66
  • София
  • Мнения: 3 787
"Добре ли е?"-Ей,това ми бяха първите думи.Всичко беше наред.Казах:"Слава Богу" и се разревах с глас Embarassed
А когато го сложиха на корема ми вече не можех да спра да плача и да го целувам.
Ееееех,сладки спомени Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 1 878
Нямах сили за говорене, само се разревах от щастие, а като ми го поднесоха да го погаля погалих ръката на доктора вместо бебето  Mr. Green - толкоз се бях ошашкала  Crazy

# 68
  • Мнения: 1 097
"Оооох, на мамаааа"  Heart Eyes
"Тва ли беше? Дайте второто"  Joy
"Всичко ли му е наред"
после ми го дадохда са го гушна  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 182

Докато раждах , непрекъснато крещях на докторката да го махне от мен Sad Още ми тежи на съвестта Sad
Като се роди Нищо , мълчах като пукал .... Thinking
А докторката ме пита " Как ще се казва ТУЙ чудо ?" То наистина сина ми беше бясна история ... А как ревеше  Joy
Казах : Микаел и до там .... Мълчание  Joy Joy Joy

# 70
  • Мнения: 953
През цялата бременност свекъра ми повтаряше, като ми я покажат, да я запомня, за да не ми я сменят. И аз вече толково ми се беше втълпило, че като ми я показаха казах "Има мойта брадичка". Акушерките и доктора паднаха от смях още повече като им обясних историята. Тя общо взето си прилича на мен.

# 71
  • Мнения: 390
"Ама, защо е толкова бял "Laughing
Очаквах да видя някакво синьо или червено бебе, а той беше толкова чистичък и бял.
След това казах " Целият прилича на мен" Grinning

# 72
  • Мнения: 595
благодаря на всички, които споделиха толкова съкровени истории  bouquet Hug
много ми беше интересно да ги прочета!

# 73
  • Мнения: 2 237
Аз май казах "Милата ми тя !"

# 74
  • Мнения: 1 403
"Колко си хубава"  Crazy

# 75
  • Мнения: 498
При мен беше малко странно.Напъвайки се със затворени очи,като погледнах...докторите вече я държаха...помислих си:'яяя...родила съм"....после казаха,че е момиче,а аз си помислих:"Яна" и "колко е бяла и хубава"Simple Smile

# 76
  • Мнения: 63
Бях още под въздействието на упойката, много се зарадвах че е момиченце и само казах- на мама кукличката newsm32  Kissing Heart

# 77
  • Мнения: 4 428
Ами аз бях секцио и ми я показаха, като я извадиха само за миг. Чак на следващия ден я видях наистина. Но, когато ми я показаха веднага след раждането първо се изумих от цвета й Embarassed Толкова изчетох за бебета и бременността, а въобще не съм разбрала, че се раждат лилаво-червени с бяла"пудра" отгоре Embarassed Blush Това мнооого ме изненада и в първия момент не можах да реагирам. После казах "Колко е мъничка!" Heart Eyes На следващият ден я разглеждах цял ден и въпреки, че очаквах в началото да е по-грозновата много си харесах бебчо Heart Eyes Grinning Но после, като гледах снимките видях, че няма нищо общо с това което е била веднага след раждането и тогава, когато я видях аз:

10 мин след раждането



и на следващият ден

# 78
  • Мнения: 4 370
Като излезе бебчо от мен и аз се надигнах и видях едно разпльокано човече и извиках радостно:"Ама бебенце ли си имам вече!" И после като ми го подадоха не помня какво му казах. Бях много развалнувана, но много му говорих.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 317
"Много е мъничък" (роден е 3 седмици преди термина), на което ми отговориха: "Как ще е мъничък, съвсем доносен си е!"  Joy (беше 3100гр.)

# 80
  • Мнения: 694
Нямам грам спомен. newsm78 Даже и втория път въпреки, че беше преди два месеца пак не си спомням.  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 334
Първите ми думи бяха:Колко е хубава!Очаквах някакво сбръчкано същество ,а видях една принцеса със сини очи и бяла кожа.Много бях щастлива, когато я видях.

# 82
  • някъде там
  • Мнения: 1 467
Всичко ли си има?
От там нататък онемях,нямах думи просто Hug

# 83
  • Мнения: 2 674
  newsm78
акушерката каза - "ето ти го бебчето"
аз - "всичко ли си има"
нещо такова ми се върти Wink

# 84
  • Мнения: 99
Заплаках от щастие и само повтарях "Много е красив, много е красив, нали "
Ох, и сега пак се разплаках, обичам ги безмерно тези мои дечица. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 581
На мама принцеската! Недей плачи маме, обичам те. И ако искате вярвайте, но ми се усмихна. Усмихна се съвсем истински и знам, че не бе плод на въображението ми.

# 86
  • Мнения: 992
След като се роди, акушерката ми я сложи веднага на корема без да ми каже пола, аз е гушнах и казах "момиченце е", това бяха първите ми думи.

# 87
  • Мнения: 696
''Къде го носите?", а на ум си помислих "Боже, колко е красив!"

# 88
  • Мнения: 8 917
Бях секцио и отидох да я видя в момента, в който станах от леглото - "миличкото ми детенце, аз съм твоята майчица и много те обичам" Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 10 758
Със щерката не си спомням.Със сина - първо попитах доктора  "Голяма ли му е пишката?" Mr. GreenКато го видях му казах " Сладунчо мамин, ще ти изям дупето Mr. Green"

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз и с двете деца най-наред промърморих "Благодаря ти Господи за това прекрасно създание",след което много настоятелно си го исках!

# 91
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Когато родих бях почти в несвяст и не можех да говоря.Но след като я допряха до крака ми ме изпълни голяма радост.Раждала съм нормално.Друго почти не помня.

# 92
  • Мнения: 18
Когато бях бременна първите два пъти ми казаха че ще имам момиче.Разбира се родих две страхотни момченца.Третият път не исках да зная какво е бебето и когато се появи на бял свят доктора каза-честито имате момче!Аз само го погледнах и казах-да знам.помня че го попитах колко пръстчета има.Бях много щастлива.Ще продължаваме до момиченце.

# 93
  • София
  • Мнения: 4 015
казах, "здрасти, каква голяма коса имаш".... Embarassed

# 94
  • Мнения: 15 619
Още щом го видях си помислих: Уж момче пък въобще не прилича на мен!

# 95
  • Мнения: 467
"Яяя, бебееее!" Защото бях с епидурална и след всичките напъни изобщо не усетих кога точно е излязла. И както си напъвам и се чудя до кога ще издържа изведнъж гледам в ръцете на едната акушерка едно червено, ревящо много силно и сърдито с много гъста коса шаващо нещо... и изцепих великата реплика Joy Joy Joy Е така и не ми го дадоха да го гушна или нещо такова само ми го показаха, че е момиченце и го отнесоха. А на другия ден изобщо не помня какво съм и казала, че не бях на себе си след упойката. Но пък си мислех... "Абе то, че е грозно, грозно е - това го очаквах! Ама то е и страшно!!!"Simple Smile))

# 96
  • Мнения: 386
Първите ми думи бяха "ААА  плаче" Laughing и след това "Колко е хубавааааа" Това беше най красивото нещо, което съм виждала някога........................

# 97
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Първо попитах "Какво е?", защото до последно не ни бяха казали със сигурност, а когато ми я показаха, казах "Колко е красива!". През това време Мони ме гледаше право в очите. Никога няма да забравя колко учудено и изучаващо изглеждаше - все едно си казваше: "Ти ли си моята мама?!".

Последна редакция: сб, 05 авг 2006, 23:16 от chockolina

# 98
  • Мнения: 2 958
Нищо не казах  Sick Толкова бях развълнувана и щастлива,че сълзите ми текнаха:)И сега като се сетя пак ми се пълнят очите...

# 99
  • Мнения: 3 760
А, ама тя е симпатична   Joy

# 100
  • Мнения: 843
Нищо запомнящо се... Акушерката  я носеше, така че главичката и мяткаше  наляво- надясно.. и аз се развиках : "Дръжте му/ бебето/ главичката, моля/ !!!!  Бебе не се носи така."/  Тя се разсмя и ми обясни , че нищичко им нямало...  Изразих бурно несъгласие с подобаващи словосъчетания./ ако ви е добра фантазията  , ще се досетите точно какви  и то на прага на любезността/

     После ми я носеха доста по -внимателно.    Поне пред мен.

# 101
  • Мнения: 1 028
Аз се изрязах"Мале,че голяма уста има",която после главата като зае нормалната си форма,си беше точно по мярка де.Мас може да е устатница като майка си. Laughing

# 102
  • Мнения: 5 026
 Здрасти, бебче! И още куп лиготийки, но не си спомням.Само си го галех!

# 103
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Веднага след като се появи на бял свят, сигурно десетина пъти попитах колко теж hahaha и акуШАрката  Shocked. Така беше, защото коремчето ми едва личеше през цялата бременност, ама и бебка си беше фъстък 2 200 #Crazy

# 104
  • Мнения: 219
Родих преждевременно със секцио. Притеснявах се дали всичко ще е наред с бебетата. Знаех, че ще ги сложат веднага в кувиози. Очаквах, че след като изплачат, ще ми ги покажат, да ама не ми ги показаха, дори и намерение нямаха. Затова започнах да припявам като развалена плоча: "Моля ви се покажете ми ги!" Може би съм го казала поне 5-6 пъти, а в главата ми все страшни мисли, дали всичко е наред, имат ли си всичко, ама те наистина ли изплакаха или само така ми се стори. Докторите бързаха да ги отнесат в Неонатологията, ама аз припявам, та се смилиха над мен и ми показаха едното детенце. Очаквах грозно, червено и набръчкано бебе (нали е по-рано родено), а видях едно сладичко бебенце. Бях решила да не се втелясвам, че имам красиво бебе, ако то си е грозно, но той си беше много сладък и точно това казах: "О, колко си сладък!" Протегнах ръка да го погаля, но вече виждах как го отнасят, а брат му въобще не ми го показа. Аз си мислех: "Каква съм късметлийка, не само не са грозни, ами са си много сладки, а и са две". Видях ги отново след около 30 часа в кувизиозите, окабелени, омотани в жици и вече нищо не можах да кажа, ами само рев. Незабравими мигове - много емоция и много болка. Да са ни живи и здрави.

# 105
  • София
  • Мнения: 5 079
... нещо от сорта на "сладурчето ми..."
Ама бях толкова  Crazy , моменти ми се губят... Embarassed Embarassed Embarassed

# 106
  • София
  • Мнения: 614
БОЖИЧКО!!!Ето го1Бях толкова щастлива;усмихнах се и го целунах по главичката като ми го дадоха

# 107
  • Мнения: 5 476
 Embarassed изобщо не помня!

# 108
Видах го и казах:"Защо мига така?"Той гледкаше и мигаше много сладко.Докторката ми каза"Ами защото му е студено".
Много тъпо ама това казах.Бях се събудила от упойката и хи4 не ми дойде нещо по-смислено в ума. Laughing

# 109
  • Мнения: 1 464
Като я видях ,доста странно се почувствах,просто не си я представях така Embarassedказах:Лелее колко си беличка и мъничка,имаш устичка като човчица,аууууууу какви дълги пръсти и все такива глупости Crazyпосле заплаках...

# 110
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Че е много малко и с много голяма глава, а акушерката ми каза, че си е много хубав даже.

# 111
  • Мнения: 27 524
"Здравей, бебенце"  Heart Eyes

# 112
  • Мнения: 448
Честно казано на бебето нищо не му казах.Само го погледнах, усмихнах се и си помислих "Колко е смешен и мъничък!", но към акушерката имах хиляди въпроси и не млъкнах през цялото време докато ме шиеха."Сигурни ли сте, че тежи толкова?Защо изплака така тихичко?Защо е такъв син?" "Добре ли е?"и т.н.Сигурно съм била доста смешна Mr. Green

# 113
  • София
  • Мнения: 2 913
Като ми го показаха, му казах "ох маменце, много ли те измъчих", а акушерката учудено-"А, тя го измъчила, а той теб"
И си помислих"Боже колко е хубав baby_neutral"

# 114
  • Мнения: 1 432
Аз първо попитах ''защо не пла4е '',а те го били ве4е отвели в друга стая,след това настоявах да ми го донесат да го видя и ни6то не сум му казала,целунах го по огромните бузи и се съдрах от рев /от щастие  разбира се/ докато не ме приспаха  Crazy.След  упойката ябх малко неадекватна и постоянно повтарях''видяхте ли колко е красив и как прили4а на мен'' Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт