Януарски бебета - тема 1

  • 20 518
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 299
Днес бяхме на първа консултация 54 см, от 3650 изписана -4500 сега (само на кърма )Препоръча ми едни охлаждащи лепенки за другия път за ваксината.
Бебка заплака и си забравих рецептата за вит.Д има ли значение какъв ще купя или да изчакам като си взема болничния на 1 -ви да я питам пак...помня само че каза да не се смесва с вода...с кърма може Flushed Disappointed Relieved

Попринцип изписват Вигантил ( но рядко се намира понеже го изтеглят сега) и Джеймисън. На нас ни казаха едно от двете но ако няма нито едното, каквото препоръчат в аптеката.

# 16
  • София
  • Мнения: 708
Благодаря за новата тема kikair.

Ние днес бяхме на първата ни месечна консултация, роди е 3,840кг и 52см, сега сме 4,90кг и 59см. , кърмя го, като първата седмица давах по 30 мл добавка, кърмата не беше все още достатъчна.
Каза ми да давам по две капки витамин Д , заради бързия растеж. Купих американски на Нордикс с омега 3 и витамин А ( така най-добре се усвоява витамин Д ), но трудно го давам съдържанието е 1мл, дави се нещо и взех капки на Джеймисън. Давам сутрин преди хранене.

Ротавирус ще слагам.

В нашата стая без отопление е 25 градуса, много е топла, не ми се иска да го изнежвам, ама е южна и вътрешна и това е положението. Обличам го с чорапки, боди с къс ръкав, гащеризонче и завивам с едно олекотено юрганче, мисля че му е ок, защото вратлето му не е изпотено ( така ми казаха да проверявам ).

Имам раничка в която имам сет за излизане с крем против подсичане, мокри кърпи, памперси и всякакви такива неща. Смених си го с моите , при педиатърката също имаше.

Ние онзи ден направихме първата разходка и момичета детето ми на другата сутрин беше с променен плач, все едно имаше ларингит. В ужас се видях, но просто съм прекалила с разходката. Вярно , че беше 12 градуса в неделя, ама за него беше първа разходка. Изписаха ни фенистил капки, дано само гласчето да е проблема.

Момичета всяка вечер ли къпете малчовците? Правите ли масажи?

Ние бяхме и на ортопед, показа ми упражненията, каза да го слагам и по корем и направи ехография. След 4 месеца пак.

Момичета възвърнахте ли сили след раждането? Как сте с килограмите. При мен има едни 4-5 , които си останаха и то по-скоро бяха 2, но с това кърмене да ви кажа апетита ми е доста по-голям, отколкото докато бях бременна. Но се надявам тръгнем ли по разходки да вляза във форма.

Нашата погача ще е на 29ти , много се вълнувам, пада се на 24ти, но тогава само църква ще отидем.

# 17
  • Мнения: 7 013
Ние още не сме излизали на разходка ...а колко минутки е хубаво да е като е
първа ?
Педи ми каза, че вече мога да я слагам по малко по корем.На ортопед не сме били.Имам 8 кг да си върна до старите 😀,апетит нямам особено голям....Сили имам ако се наспя 😀😵😬

# 18
  • Мнения: 243
Здравейте, включваме се при вас, родени на 29.01.19г.
Малкият направо ми стопява лагерите. Много го мъчат колики и плаче почти постоянно. Има ли някой друг с ревливо бебече?
Аз давах Инафакол за коликите и имаше ефект, но го запече. Спрях го и стана страшно. Сега сме на капки абоколикен и включихме пак инафакол, но по малка доза. Уж помага, но доста приплаква. Особено след хранене го свива коремчето.
Вие как се справяте?

# 19
  • Мнения: 4 660
Аз имам около 6-7 кг още за смъкване, но качих доста 20 кг.
Не бих казала че моето е ревливо, но определено иска внимание.

# 20
  • Мнения: 142
Чета, че повечето слагате чорапки. Аз само в началото, докато си отрегулира температурата, че му бяха лед и крака и ръце, сега само ританката.
Бяхме на консултация, наддал е за 20 дена 1 кг. и 2 см. На кърма е.
Има много колики, но добре че редува през ден. Един ден е спокоен и си спи  и яде, един ден плачка и бадува. Давам Лефакс, но даже имам чувството, че става по-зле. Ще взема Биогая, с баткото бях доволна.И аз взех на Джеймсън витамин Д, вие как го давате?.Започнахме и ние с масажа и слагането по корем.
 Вече правим разходки, харесват му и спинка през цялото време, и аз се чувствам така доста по- добре 😊
Имам да свалям 5 кг. Корема ми се прибра и си нося дънките от преди да забременея 😉

# 21
  • Мнения: 7 013
Джеймисън педи ми каза по 1 капка на ден, сега й звънях .
Ние  за колики сме на био гая и инфакол и при нас всеки ден е различен ....наши приятели се "родили" с лефакс ..незнам

# 22
  • Мнения: 278
И аз благодаря за новата тема! 🥰
На нас си казаха за Вит Д ако е Вигантол- 2 капки, ако е Джеймисън - 1капка.
Ние пък имаме много газове, и се сърди и рита с крачета, като пръцне и се успокоява, дремва 10тина мин и пак почва да опъва крачета и така до следващото освобождаване на газовете. Така си прекарахме цялата нощ. Незнам това вид колики ли са или откровено само газове. За сега нямаме изразени колики над вечер да плаче неутешимо или нещо такова.
А тези които само кърмят, как давате капките Вит Д? Направо в устичката или как 🤔?

# 23
  • София
  • Мнения: 708
Моето бебче също си иска внимание, не е от тези, които само спят и ядат или да го оставя с кошарката и да си стои.

Витамин Д давам сутрин преди хапване директно в устата.

Колики не знам дали има, понякога е неспокоен и като пръцне се успокоява, но мисля, че по-скоро е от факта, че ака само по веднъж от известно време. Вашите бебчета по колко пъти на ден акат?

Иначе вечер не спинка особено, режим е трудно да се каже че има, колко и да опитвам - козирог, с характер си е човека от малък.

Момичета от кога се започва с активната гимнастика или си е до дете?

Наистина когато сме навън е много спокоен, спинка си, а и аз се чувствам прекрасно. Веднъж да се поспопли и ще сме си по разходки.

Много искам да започна и спорт някакъв, но ни е трудна организацията, майка ми не е от София и няма на кого да го оставям към момента.

Към мамите от София, има ли някоя от Стрелбище или южните квартали? Може щом се постопли да се разхождим в Южния парк. Blush

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 08:48 от Ray Of Light

# 24
  • Мнения: 4 660
Слагам я на активната гимнастика заглежда се по играчките и реве 🤷‍♀️
Каката беше същата никакъв интерес към тая гимнастика.

# 25
  • Мнения: 299
Витамин Д направо в устичката.

За газовече и ние имахме доста и според мен са в следствие от коликите. Даваме Колийф, който разгражда лактозата и Лефакс, който пък освободжава газовете - мисля че комбинацията от двете ни спаси. Пак има но много по-малко от преди. Според мен газовете са в следствие от коликите и за това реално са добавките като Лефакс, които спомагат да се освобождават.

За акането - различно, по един път или два пъти на ден. Преди пълнехме по 5-6 памперса но след като започнахме капките и нещата се промениха. Мисля че се чувства ок с 1-2 пъти на ден, пък и е нормално капките да запичат.

За Южния парк и аз съм много за, малко ме е страх ако трябва да съм честна да излизам далеч от вкъщи, че ако ревне неистово не знам какво ще правя Grinning

# 26
  • Мнения: X
Ники се роди 3760 гр, 52 см, на консултацията, месец по-късно, беше 4650 гр, 57 см.
Ние колики имахме след втората седмица, давах му чай от копър и анасон известно време, вече не. Поревава за 10тина минутки следобед, но с това се изчерпваме.
За витамин Д, давам вигантол по една капка, от 20тия ден насам.
А относно излизането, на нас южния ни е далечко, ние сме в Горна баня (или Съединени горнобански щати, както някои хора казват, хаха). Много ще се радвам ако има някой в нашия район. Simple Smile
Вие как процедирате относно гушкането? Имам чувството, че с него постоянно сме залепени - яде общо по около 5-6 часа на денонощие, често заспива върху мен и като го оставя започва да плаче, когато е буден иска внимание, в противен случай първоначално пищи, после плаче. Изобщо, честно казано, ако нямахме слинг не виждам как щяха да се случват нещата.

# 27
# 28
  • Мнения: 1 519
Относно килограмите аз съм доволна от резултатите които имам. Качих 6.5, в болницата оставих 7.5, вече съм -11...
Не ми се яде честно казано.
Онзи ден ни беше първата разходка - 1 час (бебе на 18 дни) ,като от 10 ден го извеждах на терасата за 1-3-5-10-15-20мин. за да свикне.
Другата седмица го дават хубаво времето и мисля пак да илизаме на дълги разходки.

# 29
  • Мнения: 7 013

Малката вече е на 1 месец Simple Smile
Снощи се събуди в 1.30ч.и до 3.30 никакво лягане разказа ни играта ..сега използвам, че спи 😀
Искам да й хвърля пъпчето във Варна но чакам да се стопли след май примерно къде да го съхранявам до тогава ...

Общи условия

Активация на акаунт