Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 60

  • 64 041
  • 748
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 442
Това с мицеларните води е малко преекспонирана тема.Мицеларната вода е обикновена почистваща вода/тоник с масла.За сухи кожи е идеално,без измиване.Същото е като си обтриете лицето с розова вода(например) и после да нанесете масло.Измивам си лицето с мицеларно почистващо мляко на Diadermine,след това минавам с тампон напоен в "Garnier Двуфазна мицеларна вода с маслa",нанасям си серумите (ниацинамид,витамин Ц,киселини и т.н.) и накрая масло или дневен/нощен крем.Кожата ми е идеална,няма пъпки,затлачвания и други такива.
Относно течните хайлайтъри,моят е цвят bubbly на o.two.o.Перфектен,не мръдва цял ден/нощ и лицето сияе.Цената му беше 2-3 евро
Feeling въпросът ти изобщо не е смешен.Дермаролер ползвам от години,но ако очакваш бърз резултат,ще те разочаровам.Не съм от най-редовните(2-3 пъти седмично,понякога само 1),но джаджата си е доста добра.Ползвам го след нанасяне на серум/ампула.А мануалните гимнастики за които споменаваш,са повече от добри,ако се практикуват редовно.Тук във форума се отрича търкане,разтягане и т.н.,но точно в това се състои терапията.Мануалната терапия е грубо казано разтягане/усукване/издърпване.Първият път когато козметичката ми направи такъв мазаж,имах чувството,че кожата ми ще се свлече до коленете,нищо подобно,по този начин кожата се "тренира" и остава еластична.С потупване и поглаждане ефект няма да видиш.

# 106
  • София
  • Мнения: 8 131
Mamma_knows_best, днес в близкия ДМ имаше само хиалурон и колаген, затова питах за тях.

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 4 692
Mamma_knows_best, днес в близкия ДМ имаше само хиалурон и колаген, затова питах за тях.

 В ДМ са само тези двата, да. Иначе Марион имат много серуми. Освен описаните от Mamma_knows_best има и една серия с тъмни шишенца, освен това серията Холо Глоу, имат и серум за след слънце.

# 108
  • Мнения: 35 961
да обтриеш кожата с розова вода и отгоре да нанесеш масло не е като да я почистиш с двуфазен почистващ лосион
мицеларната вода не е обикновена вода като тоника и флоралната и "истинската" мицеларна вода не е двуфазна както пише върху бутилката на гарние

дермаролерът не е за търкане и разтягане, той е джаджата с иглите, с която трябва да нараниш кожата, а не да я масажираш
нефритеният ролер е вид масажиращ ролер като масажиращият ролер може да изглежда и така, и така ...

за разтягането на кожата, еластичността и връщането в първоначалната й позиция също мога да споря - връща се гладка, здрава, еластична, млада кожа - ако по-зряла кожа се търка, усуква, дърпа, изобщо не се връща и не става еластична и тренирана

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Да похваля тази маска -https://www.thebodyshop.bg/kozmetika-za-lice/maski-za-lice/maska-za-lice-kafe  Много приятна ,ухае силно на кафе ,аз я държах малко повече ,отмива се сравнително лесно и след нея лицето е с копринена мекота! Купих си ги от магазина им при нас ,както и ексфолианта с витамин ц и дневния крем с витамин ц.Четох много хубави отзиви за тях ,не съм ги пробвала още ,но ще пиша за тях.Довечера ще пробвам тази маска ,надявам се е хубава като тази с кафето -https://www.thebodyshop.bg/?route=product/product&product_id=2234  5мл. е 3,90 ,стига точно за веднъж с обилно нанасяне ,но аз не пестя.Мисля да ги пробвам всички наред ,тази с коноп им е най -нова.

# 110
  • Мнения: 704
за разтягането на кожата, еластичността и връщането в първоначалната й позиция също мога да споря - връща се гладка, здрава, еластична, млада кожа - ако по-зряла кожа се търка, усуква, дърпа, изобщо не се връща и не става еластична и тренирана
И съм съгласна,и не. Въпрос на начин на приложение. Прекаленото не е добре, но умереното е много необходимо, за да се стимулират фибробластите да синтезират повече колаген, еластин, хиалуронова киселина и т.н. Те са клетките на младостта в кожата, отделят градивните елементи, които държат кожата еластична и стегната. Реагират на два типа стимули - химични и механични. С кремовете най-често внасяме химични сигнални вещества, ако изобщо са вложени в продукта. Механичната стимулация става от опъна между отделните клетки. Всяко разтягане на клетката променя формата на клетъчната стена и подава директен сигнал да действа по определен начин, конкретно да отделя повече градивни вещества, защото опъването се превежда като промяна в напрежението на заобикалящата среда. Един вид, фибробластите усещат промените в еластичността на тъканта, които идват от някакво увреждане на структурата ѝ. Ако видите на видео под микроскоп какво правят при порязване на кожата, буквално се втурват към мястото на среза, за да отделят градивни елементи на нова тъкан.
https://www.youtube.com/watch?v=86iwGFonJ8o
 Умереният редовен масаж е полезен и повишава ползите от кремовете точно при зрялата кожа. С възрастта фибробластите губят част от способността си да реагират на механични стимули, защото отпуснатата кожа не им ги предоставя, плюс това намаляват като брой. Допълнителното механично стимулиране е полезно за тях.
Нараняването е и в основата на действие на дермаролера, но аз лично го намирам за неоправдано и изискващо много високо ниво на хигиена и дезинфекция, за да се избягват възпаления. Все едно да си счупя кост и да стимулирам така остеобластите да я направят по-здрава. Всеки си преценява сам за себе си.
И за да съм по темата, хваля балсама за устни с невен на Алверде, чудесен ми е за зимата.

# 111
  • Мнения: 35 961
"умерен" разбирам точно като това, което е написала горе потребителката: "потупване, поглаждане" - за това взех вчера масажиращия ролер, с който се постига и известно механично "подръпване" на кожата
в смисъл - не отричам масажа като цяло, а само агресивния такъв

# 112
  • Мнения: 1 298
Тонерите на Престиж не са нови, от доста време са на пазара. Червеното и розовото в комбинация са супер, пробвала съм и синьото и тюркоаза.  Nerd

Преслава, да те попитам, след като си ползвала тонерите на Престиж, каква им е горе-долу трайността, много искам да опитам оранжевото/ аз съм с червена коса/ , но си мия всекидневно косата и се боя,че ще падне доста бързо боята.

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 12:35 от bubanka

# 113
  • Мнения: 1 676
Лъвице, и аз съм червенокоса, ползвам ги между боядисванията. Мия си косата 2 пъти в седмицата, издържат ми може би около месец след намазване, докато изцяло не падне цвета. Но според мен си зависи и от косата, и какъв шампоан използваш все пак. Съветвам те да пробваш, за цената си са страхотни. Мен една опаковка ми стига за цялата грива, а тя е вече кажи-речи до кръста. Simple Smile

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
А от боята на Лореал Екселенс има ли доволни...? Този път нея бяха намалили и взех.Иначе от безамонячната купувам...

# 115
  • Мнения: 2 545

Нараняването е и в основата на действие на дермаролера, но аз лично го намирам за неоправдано и изискващо много високо ниво на хигиена и дезинфекция, за да се избягват възпаления. Все едно да си счупя кост и да стимулирам така остеобластите да я направят по-здрава. Всеки си преценява сам за себе си.


Рискът е много голям. Всяко нараняване и вмешателство в организма на човека крие много рискове.
Не е много по темата, но е добре да се знае:
Скрит текст:
Вчера бях на една лекция за ендокардита* - нямате си на представа колко невинни наглед процедури могат да станат входна врата и причина за това тежко и инвалидизиращо човека заболяване - вътреставни инжекции, мускулни инжекции и т.н. Да не говорим колко микроорганизми има върху кожата на човека (и само чакат да бъдат въведени в кръвоносната система по някакъв начин). Като най-агресивният от тях- Staphylococcus aureus - т.нар. златист стафилокок, се среща най-често в областта на подмишниците и ингвиналната област (слабините). Все места, които подлежат на депилация ... Направо се да се ужаси човек каква беля може да си докара с някои невинни козметични процедури - рана от самобръсначка например...
___________________________
*Ендокардит - заболяване на вътрешните обвивки на сърцето със засягане най-вече на клапния апарат на сърцето. Всеки човек прекарал ендокардит подлежи на операция за клапно протезиране - на Аортна, митрална или трикуспидална клапа.

# 116
  • Мнения: 2
Препоръчайте ми пудра с блясък, моля. Катрис или Есънс, Макс Фактор, Манхатън? Това има в ДМ

Аз лично съм доволна от тази на Aura - Powderful, mineral loose powder. Има много приятен блясък, винаги ме питат каква пудра използвам, когато съм с нея. Матира и трябва да се има предвид, ако кожата е суха, може да се усеща леко опъната. Има я обаче само в Лили мисля.

# 117
  • Мнения: 15 314
Мразя го тоя Елитис Stuck Out Tongue Winking Eye, пак накупих сто мазила. Пуснали са някакви руски марки и грабнах това онова. Сега набелязах продуктите на Спа Мастър - ламиниращ безсулфатен шампоан, ламиниращ двуфазен спрей, имаше и някакъв стимулиращ тоник, мн добре звучащ по описание и още и още глезотийки. Да видим кога ще нападна пак така "омразния" ми Елитис. Обичам го тоя магазин, бе. Grinning

# 118
  • София
  • Мнения: 1 408
Мразя го тоя Елитис Stuck Out Tongue Winking Eye, пак накупих сто мазила. Пуснали са някакви руски марки и грабнах това онова. Сега набелязах продуктите на Спа Мастър - ламиниращ безсулфатен шампоан, ламиниращ двуфазен спрей, имаше и някакъв стимулиращ тоник, мн добре звучащ по описание и още и още глезотийки. Да видим кога ще нападна пак така "омразния" ми Елитис. Обичам го тоя магазин, бе. Grinning
Джаста Праста, ти го казваш в преносния смисъл, а аз- в истинския, защото софийския Елитис е ГОЛА ВОДА!
Благородно ти завиждам, че можеш оттам да си купуваш хубави козметични неща.

# 119
  • Мнения: 5 832
На мен онзи ден ми се зави свят да търся един спрей в ДМ. Една марка, а продуктите пръснати из целия магазин, защото ги подреждат по вид, а не по марка. За мизерията вътре дори не ми се коментира, всички тестери са омазани, а и не само тестерите. В Лили е същия ужас.

Общи условия

Активация на акаунт