Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 60

  • 63 638
  • 748
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 502
Препоръчвам това тогава, мазно е, под формата на спрей. Пръскаш обилно лицето, разтриваш с пръсти и разтваря много добре спиралата и грима, после отмиваш.
Ако не носиш много грим би било достатъчно Simple Smile
Скрит текст:

# 436
  • Мнения: 15 248
Мазен ли е тоя спрей?!
Аз имам такава мицеларна вода на Биотен с експрес ефект, но не е мазна, изобщо не мазнее даже. Инак върши много добра работа. Сега ме заинтригува с този спрей.

# 437
  • Мнения: 1 502
Не пише да има нещо мазно, но поне за мен така се усеща. Уж е само мицеларна вода с водна лилия, но пръстите ми се плъзгат като при олио Simple Smile При мен не прави пъпки, не ми люти и на очите.

# 438
  • Мнения: 1 289
Kristaline
https://makeup.bg/product/318319/
https://makeup.bg/product/392122/
Ползвала съм първото на Bishojo - бях доволна от него, не лютеше на очите, аз търся такива олиа, които са подходящи за сваляне на грим от очи. Това второто в момента не е налично, но появи ли се го взимам. Продуктите на фирма Bielenida/ също полска/ също са хубави - в момента ползвам скраб за крака, върши си работата много добре. Сайта има доста голямо разнообразие откъм сравнително евтини и качествени продукти.

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 14:19 от Lioness77

# 439
  • Мнения: 17 934
Каква е идеята на тия масла за почистване? Никак не ги обачам аз. На Биотен ползвам някакви лосиони, страхотни са, никаква разлика то мицеларните на Нивеа, Гарние и т.н. Но и аз не се мацам много де, спиралата е най- трудно отстранимия ми грим

# 440
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Всъщност си е според човек, аз така или иначе с каквото и да премахвам грима- олио, мицеларна вода, кърпичи, тоалетно мляко, дегримьор... винаги после мия лицето с измивен гел, та може и да ти допадне само с него, просто аз винаги правя и тази стъпка. Както казах на мен в началото с по-лесна за чистене спирала много ми хареса.

Маслата се нанасят на сухо лице и се масажира, за да разтворят грима, това на Нивеа е хидрофилно, при допир с вода става като мляко , с бял цвят. След като се разтвори грима с маслото/олиото изплакваш с вода. Не изсушават кожата и за чувствителна такава са по подходящи от мицеларните води, а и е щипят на очите.

# 441
  • Мнения: 1 502
Маслата за лице са подходящи при суха кожа ( и не само ). Както едно време имаше тоалетно мляко, после стана модерна мицеларната вода.
Различни текстури, но идеята е една - почистване.
Някои хора се гримират с няколко пласта кремообразни продукти, върху тях прахообразни и е лесно да  ' разтвориш ' грима с масло още , вместо с 10 тампончета и мицеларна вода примерно.

# 442
  • Мнения: 1 289
Маслата за лице са подходящи при суха кожа ( и не само ). Както едно време имаше тоалетно мляко, после стана модерна мицеларната вода.
Различни текстури, но идеята е една - почистване.
Някои хора се гримират с няколко пласта кремообразни продукти, върху тях прахообразни и е лесно да  ' разтвориш ' грима с масло още , вместо с 10 тампончета и мицеларна вода примерно.
Много добре си го написала,  Tual, аз слагам доста грим - и кремообразен и прахообразен и затова ми е най- лесно  първо с маслено почистване, съчетано с лек масаж на лицето, вместо да трия с n- на брой тампончета и да си търкам очите излишно. След което допочиствам с пяна или гел за лице.

# 443
  • Мнения: 17 934
Разбрах, аз ползвам само ББ, явно затова не съм усетила нужда от нещо по- екстремно

# 444
  • Мнения: 1 359
Аз не се "мацам" много, даже въобще. Всичко, което нанасям на лицето си е серум, крем, спирала и молив от вътрешната страна на горния клепач. Последните две обаче са тежка артилерия. Искат си точния продукт. Лятото става още по- забавно, когато лицето ми се омазни и прахоляка и топлината размазват грима. Към олиото посегнах точно защото парадоксално, но регулира себума. Лицето ми светна, избистри се и се почисти. Понякога дори пропусках нощния серум. Преди да го открия правих досаден, но ефикасен метод за почистване, с млякото за лице на Биотен с дюля и после почистващ гел на Арома. След като открих силата на олиата не бих се върнала доброволно на този метод, затова така упорито търся вече година подходящото олио.
Иначе, по неволя в момента използвам.черната мицеларна вода на Нивея. Сигурно не откривам топлата вода, но го разбрах по трудния начин- навлажнения тампон налагам върху клепача за 10- 20 секунди и тогава с движение в една посока избърсвам. Докато го разбера си претърквах очите и имаше период, в който предпочитах да не слагам спирала вече..

# 445
  • Мнения: 2 570
Джаста, пробва ли онези руски продукти от Елитис? Чакам отзиви за тях.

# 446
  • Мнения: 15 248
Още трупам впечатления от кремовете.
Определено са лекички и леко редички, не са лоши, но ми трябва време да оформя мнение.
Измивното гел - масло е хубаво, измива добре, без да премива, не изсушава кожата, приятен продукт като цяло. Повече гел е, отколкото масло, слага се на влажна кожа, при допир с вода става като мляко, което е типично за хидрофилните масла, но пък е леко хлъзгавко като гел. Определено е продукт, който не съм ползвала досега и ми допада. Но не е типичното хидрофилно масло. Като цяло съвсем не лош измивен продукт, който не дразни и не люти.

# 447
  • Мнения: 5 963
Момичета, препоръчайте безцветен топ лалк, който оптически да изглежда близко до гел лаковете. Ползвала съм досега безцветните лакове на "Перфект" и "Essence".

Виждам, че коментирате скрабовете на Христина. Аз имам много лоши впечатления от триците със седеф. От тях ми излизаха подкожни пъпки, майка ми също ги пробва и при нея беше този неприятен ефект. Оттогава съм предубедена към марката Христина.

# 448
  • София
  • Мнения: 1 434
Есенс го развалиха. На Перфект - speed dry е супер. Но да не го объркаш с Куик драй и другите. Не съхнат бързо и няма този стъклен ефект. На Golden rose също са добри.

# 449
  • Мнения: 200
Момичета, бихте ли могли да ми дадете препоръка за основа? Нещо на сносна цена Simple Smile Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт