Червено топченце

  • 747
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте нова съм тук, до сега не съм била на генеколог... Искам да ви попитам нещо.... След бръснене (долу) ми излезе едно червено топченце от едната страна на устната почти при сгъвката на крака, където свършва обикновенно бельото (бикини, прашки).. Червено е има едно косъмче в него боли много, но не мога да махна косъма.... Обикновенно започва да ме боли преди цикъл (4 до 5 дена) и повреме на цикъл, но след цикъл не ме боли... Образува се коричка бяла... И пада сама, но също така като падне има и кръв (съвсвм малка точица)  мисълта ми е някой имал ли е този проблем... Какво е според вас - (обърнат косъм или нещо друго) страх ме е от генеколози и в много краен случай бих отишла... Благодаря ви за вниманието....

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Може да е враснал косъм,може да е и Бартолинова жлеза.Тук няма как да гадаем нито за диагноза,нито за лечение.Отиди на лекар.От какво толкова те е страх?

# 2
  • Мнения: 2
Ами никога до сега не съм била и от приятвлки чувам че  е гадно и че боли..

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 933
На колко си години?

# 4
  • Мнения: 1 134
Що за глупости?! А знаеш ли колко ще страдаш и ще те боли, като си неглижираш собственото здраве? Какви са тия приятелки 🤦♂😑😑- отивай на гинеколог, споко, не са от светата инквизиция, а най- нормални хора, които ще ти помогнат и не боли и няма нищо гадно...

# 5
  • Мнения: 291
Не искам да те плаша, но преди време се наложи да ми изрязват точно такова нещо, заради дълго игнориране от страна на гинеколога ми. Не казвам, че и при теб така ще се случи и че е абсолютно същото, но по-добре си спести евентулно главоболието и отиди на лекар. Успех!

# 6
  • Мнения: 11 392
А бе я стига глупости - страх я било и боляло! Коя малоумница ти каза такова нещо? Това е лекар - той е внимателен и няма никаква болка или дискомфорт, просто ти е притеснено да си гола пред непознат/а.  Нищо кой знае какво не е прегледа.
Отиваш на лекар и толкова! Няма как врасъл косъм да се влияе от цикъла - това трябва да се види и лекарят да прецени как да се лекува.  Киста ли ще е, цирей, възпалена жлеза няма как форум да ти дава мнения.
И не само за това трябва да посетиш лекар - трябва РЕДОВНО да ходиш на гинеколог, като отговорен зрял човек. То и на зъболекар да идеш не е купон - но отиваш!

# 7
  • Мнения: 2 532
От това, което си написала - че е на сгъвката на крака, си мисля че е враснал косъм, което изобщо не е за гинеколог - по - скоро за кожен или ако е цирей - за хирург. Аз на твое място бих отишла на кожно-венерически, дори и да е нещо полово-предавано, за което се съмнявам, такъв лекар се занимава с точно такива неща.
А по се отнася до гинеколозите, писали са ти, но да вметна и аз - всяка, уважаваща своето и на партньора си здраве, трябва да ходи на гинеколог поне веднъж годишно, дори да няма никакви оплаквания, за профилактичен преглед. Няма нищо страшно, гадно или срамно. Преглед като преглед.
И не го отлагай, че да не стане по-лошо или късно.

# 8
  • Мнения: 46
Проблемът ти еза хирург или дерматолог. Не се притеснявай, най вероятно е косъмче. На мен също често ми се случва често и е кошмар. Ходила съм много пъти на хирург да ми го маха, но пак излизаше.. най-често преди цикъл както при теб. Накрая отидох при дерматолог и ми изписа Zynerit това е лосион за мазане точно за такива проблеми, и като се намажа в началото веднага ми помага и за 1, 2 дни изчезва. Може да пробваш. Но нищо не пречи да отидеш на дерматолог поне, проблема не е за гинеколог според мен. Simple Smile

# 9
  • малко градче
  • Мнения: 188
Ако е враснал косъм ,вземаш малко хляб и го омесваш с ракия.Слагаш го върху мястото. За няколко часа ще пробие отвътре и ще можеш да извадиш проблемния косъм. Миналата седмица правих тази процедура и аз. Два пъти смених питката и се проби и изтече гной,както и се показа косъмчето дето беше забрало.Успех.

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте,

Може ли да ми препоръчате лекар, при когото мога да отида ако имам обърнат косъм.

Общи условия

Активация на акаунт