Забрал пръст от дръпната кожичка

  • 9 812
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 813
Здравейте, имам малък проблем с пръста, след като дръпнах кожичката на пръста той се поду и боли. Втори ден мажа с йодасепт слагах и ехтиол и няма резултат. Усещам тупкане и  е леко истръпнал. Някой имал ли е подобен проблем и съвет с какво мога да си помогна? Отстрани до ноката е мястото, което дръпнах кожичката с зъбите 😓 и има съвсен мъничка раничка.

# 1
  • Мнения: 3 250
Не го мисли толкова. Ще си мине  само.
Мажи си ръцете с крем и като ти се появи пак не дърпай със зъби, а изрежи с нокторезачка.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
От ихтиола трябва да мине. Но аз се можа вечер обилно и му правя превръзка и така спя. Трябва няколко дни да го правиш. От едно мазане няма да мине.

# 3
  • Мнения: 2 474
Нямам опит с точно такова нещо, но ми се е случвало с нокът на крака и мина с бабешка рецепта - парченце домат върху проблемното място, отгоре се превързва и се спи така. Иначе на детето ми забраха така и 2 палеца на краката като беше на 1 година и не посмях да рискувам с бабини илачи (пък и трудно на толкова малко дете да му се закрепи домат Grinning). Заведох го на доктор и мазахме около седмица с локален антибиотик. Мина му без никакви усложнения.
Ако не помогне ихтиола, по-добре не рискувай, а отиди да го видят и да ти изпишат нещо подходящо за случая.

# 4
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
В такива случаи мажа с Гентамицин мазило...

# 5
  • Мнения: 813
Благодаря за съветите, ще опитам още ден, два да мажа, ако не се подобри ще отида на лекар.

# 6
  • Мнения: 25 610
В такива случаи мажа с Гентамицин мазило...

Плюс компрес с риванол.

# 7
  • Мнения: 813
Чудя се дали ксто намажа, да не го бинтовам, защото с лепенката бързо изчезва мазилото. Само с кислородна вода ли мога да промия? Егати кожичката. 😅 нокатя въобще не ме боли натискам го и не усещам болка.

# 8
  • София
  • Мнения: 200
Мажеш яко на дебел слой някакъв антибиотичен крем и отгоре лепенка и тя намазана.  Стоиш  така докато ти мине, от време на време проверяваш и ако се налага мажеш допълнително.Яж повече чесън и подобни природни антибиотици.

# 9
  • Мнения: 5 820
Преди 5-6 години същият номер направих. Дръпнах с пръсти кожичката край нокътя на средния си пръст и той набра. Мазах го с ихтиол няколко дни. После го стиснах и излезе гной. След това той мина. Но това беше един голям урок за мене - да не дърпам кожичките край ноктите на пръстите си. Режа ги с ножичка.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 10:37 от Jennifer_w

# 10
  • Мнения: 228
Преди около 10 години си причиних същото. Няма да обяснявам подробно,но понеже не му обърнах внимание събра гной до средата на пръста и ми го изчистиха до кокъл. Беше ужасно,но ми е страшен урок. Никога не го повтаряй. Ако няма подобрение на лекар.

# 11
  • Мнения: 813
Това е урок, след тая случка няма да си докосна кожичките, или пък да си гризам ноктите.

# 12
  • Мнения: 2 474
Със сигурност не трябва да се късат кожичките, но вече така или иначе е станало. Ако още не ти минава, можеш да пробваш това, с което мазах детето - казва се Банеоцин, антибиотик е и се маже сутрин и вечер и се слага лепенка. Друг вариант е сутрин Банеоцин, вечер ихтиол. С това съм мазала по предписание на лекар и нещо като цирей на ръката на мъжа ми. Доста е ефективен.

# 13
  • Мнения: 813
Включвам се да споделя, че вчера бях на лекар. Реших да не чакам да става по-зле и да отида. Та докторката ме шашна. Било още в начален стадии да сменям превръзката с ехтиол сутрин и вечер и това е. Пръста ми е доста подут и ако не спадне до утре ще отида при хирург.

# 14
  • Мнения: 813
Включвам се да споделя, че вчера бях на лекар. Реших да не чакам да става по-зле и да отида. Та докторката ме шашна. Било още в начален стадии да сменям превръзката с ехтиол сутрин и вечер и това е. Пръста ми е доста подут и ако не спадне до утре ще отида при хирург.
Връщам се отново да споделя крайния резултат, все пак отидох на хирург с опойка цепна пръста и го почисти. Страшно неприятно, но ми падна товар. Инфекцията беше много сериозна. Пръста двоен и тупкащ. Хирурга каза, че съм отишла на време и че било много опасно. А ЛЛ ме подведе.

Общи условия

Активация на акаунт