Мами в Германия 2

  • 18 903
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 178
Пак съм изпуснала за манджите и фестовете и с картата не можах да се справя както трябва, но всичко е от бременността  Embarassed
За отчета ние прибиваваме в Papenburg Nidersachsen, малко градче в северозападна Г-я, най-близкия "голям" град е Groningen NL (60km), иначе нашето градче е живописно цялото е опасано от канали, както впрочем е половината област Emsland, аз го наричам малката Венеция  Wink, но само заради каналите иначе е голяма скука, няма културен и нощен живот, но е идеален за отглеждане на малки деца. Всеки две години има празник на цветята и  целия град вкл. и каналите са в саксии. Града е идеален за велосипеден туризъм и е част от такъв маршрут. Най-голямата забележителност и основен източник на препитание за района е корабостроителницата Meyer Werft, която наистина е впечетляваща.
Като гледам няма никой около мен...

Много ми се ще да си кажете мнението  Flutter по следния въпрос: с какво да застеля пода на детската стая, отдолу е нещо като балатум и т.к. сме под наем и сме уж за кратко нямаме възможност да сменяме настилката. Ще ми се целия под да е покрит, за да не лежи малкия по балатума, а искам и да е хигиенично  Hug моля споделете!

ПП за следващия октомврийски ако има сбирка мога да доведа още два мини кавалера Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 7 605
Мегстар, като летувахме на остров Фуертевентура на масата ни в хотелския ресторант бяхме с една двойка от Папенбург, та не ми е неиzвестен  Wink

Да се похваля, днес ходихме пак в центъра по раzпродажбите, еееее ако имате Бенетон на блиzо бегом там, такива намаления има, не е истина. Не само 4е вси4ко е супер намалено, но и от горе на намалените цени дават оШе 20% отстъпка и иzлиzа супер иzгодно. Нарпимер вzех zа мънинката един дънков гаЩериzон и едни дънки zа по 8?, zа мен една жилетка zа 15? и раzни такива смеШни цени. 4е то даже и в С&А не е по евтино.....  Crazy Хайде бягайте докато не са zатворили магаzините оЩе  Wink

# 77
  • Мнения: 1 173
Да се похваля, днес ходихме пак в центъра по раzпродажбите, еееее ако имате Бенетон на блиzо бегом там, такива намаления има, не е истина....

Пресушихме го, всеки ден сме там, няма лабаво Crazy ... ама такива грозни детски дрешки са пуснали като зимна колекция, че чак жал ми стана за децата, които ще ги носят. Тя свекито Mr. Green плете по-добре от тях. Peace

# 78
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
тцтц ех ма съм и аз 4ак сега виждам немските теми4ки. Вклю4вам се и аз към вас Wink
И Кате какъв ник само.Много сложен бе Wink

# 79
  • Мнения: 3 521
doritt, стана ли ви оранжево дупето от морковките? Mr. Green

Зачерви бузки, ма нещо не сме фенове на тия моркови. Thinking Правя квот правя, отваря устата, но като дойде лъжицата до нея и я затваря. newsm78
Нема ти казвам на какво ставам, щото през цялото време е  smile3534 с пълна уста. ooooh!

При вас как е положението?


А бе морковите ги кльопа с кеф, ама днес и дадох картофи и цукини и какво плЮене падна не е истина Sick...хем плЮе, хем бръмчи и ме пляска по ръката като и наближа устата гадинката му с гадинка #Cussing out.

Аааааа от Бенетона нашопихме , като бяхме на гости на Мира и doritt  Laughing.

# 80
  • Германия
  • Мнения: 8 105
Ей KITTY честито на патерица за порастналия Гого! Да ти е здрав и ..да вилнее с всички сили  Laughing
Започна ли да ти "подрежда" вече шкафовете?  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 11 329
Ееееееееей, Креми, ти се появи най-после. Да не бяхте цяло лято в България?

Абе, мамета, да ви питам как е по вашите покрайнини. Тук има една традиция всяка събота по обяд 5 минути преди 12 ч да свирят сирените (като на нашия 2 юни). Има ли такива традиции при вас или сме сам сами лудите?

# 82
  • Мнения: 80
Абе и аз това исках да питам, вчера и тука ги пускаха, но май не е всяка събота. 
Значи не е само при нас, не сте сами луди и ние се включваме  Joy

# 83
  • Мнения: 1 335
Досега не съм чувала сирени по обяд в събота.

# 84
  • Мнения: 7 605
Като живях в Аахен имаШе съЩо сирени, така викат хората от Freiwillige Feuerwehr на тренинг  Wink  Ако е по друго време, zна4и има авария и ги викат на ба4  Confused

# 85
  • Мнения: 11 329
Като живях в Аахен имаШе съЩо сирени, така викат хората от Freiwillige Feuerwehr на тренинг  Wink  Ако е по друго време, zна4и има авария и ги викат на ба4  Confused
Tова може да е също обяснение, не ми е идвало наум. Иначе като стане "напечено " ги викат и посред нощите със сирените. Минути по-късно тръгват колите с надути сирени.

# 86
  • Мнения: 1 947
   При нас са камбаните в неделя сутрин!  Shocked А в предната квартира имахме параклис под носа ни,
който биеше камбаната в 5 сутринта, ама така, че все едно ти е на ухото.. #Crazy
   А съседът ни в момента е пожарникар, та него го викат със сирена, която си му е у дома, но вие по всяко
време на денонощието, та ни предупреди да не се стряскаме много. Simple Smile Като завие това ми ти чудо, изскача
човекът и с едни попръжни и свирене на гуми, айдее, да гаси.  Laughing
   Приятна неделя!  Hug

# 87
  • Мнения: 1 178
И аз не съм чувала сирени, но камбани редовно включително и в 4 сутринта   Shocked

Дами аз ви казвам чао  Hug
във вторник влизам за секцио, надявам се да се "видим" след около две седмици в добро здраве!

А, и да си повторя въпроса, че никой не ми отговори, какво препоръчвате за под в детска стая???

# 88
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Благодаря Пепи за 4еститката. А Гогата отдавна ве4е е прослушал къде кво има в шкафите из къщи.още не ходи ама лази като за световно и се изправя, а като го държа крачи като побъркан, така че няма да се учудя, ако скоро и проходи.Мартата сигурно вече е хвърчилка Grinning
А Кате не сме си ходили в БГ, ама напоследък все не ми оставяше време за компа..дете, даскало,...мъж хаха Grinning не е лесно.
Сирени също не съм чула тук, ама камбаните от руската църква направо се късат, особено в неделя

# 89
  • Мнения: 1 335
И аз не съм чувала сирени, но камбани редовно включително и в 4 сутринта   Shocked

Дами аз ви казвам чао  Hug
във вторник влизам за секцио, надявам се да се "видим" след около две седмици в добро здраве!

А, и да си повторя въпроса, че никой не ми отговори, какво препоръчвате за под в детска стая???

Да ти пожелая всичко да мине успешно.До скоро.

Общи условия

Активация на акаунт