Мами в Германия 2

  • 18 955
  • 282
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 947
Аннам. ако искаш ми пиши на ЛС да ми обясниш кое точно връзване ползваш и какво не ти е удобно. Може би просто трябва да разтвориш плата добре, за да я придържа по-добре отвсякъде.
А Малената е страхотна - одеве се разходих из снимките и. Ти нали си ми от фаворитките като фотограф, а и манекена като е супер - просто наслада за окото! Hug
   Aa, разкрила си ме! Stuck Out Tongue Благодаря за вниманието! Сега си имам супер "материал" за снимане, само дето много не остава време. Wink Ще се пробвам на връзванията с чужда помощ май и ако пак не се получава, ще те питам.
   И аз Шлекер не съм ползвала, но Бюбхен е ОК, както и Babylove на DM. А за праха за пране - пробвах на DM праха (в розовите опаковки), но нещо не ми хареса миризмата на дрешките след това и сега пера с PersilSensitive. Има и на Ariel - Mild.

# 196
  • Мнения: 7 605
Във френския Лидл няма Бюбхен  Sad  МиШенце, моята приятелка на Лаzурния Бряг, германка с бебе на 6 месеца, полzва мокрите кърпи4ки на Шлекер и бе доволна, или на Лидл (zависи къде е ходила да паzарува). Оба4е в един Био магаzин е открила коzметиката на Веледа, коята е много добра, но и много скъпа  Sad  Та може би си струва да погледнеШ в био магаzините?  newsm78 Или да търсим интернет магаzин който доставя и до Фр?

Неса, пера с Ариел или Перzил сенситив  Peace

# 197
  • Мнения: X
Пак благодаря за отговорите!

Не, Bubhen изобщо не може да се намери във Фр. Cry

Татянче, за Веледа не се бях сетила, а съм ги виждала наистина по био магазините. Страхотна идея, мерси много!  bouquet
А който ми намери on-line shop , който да доставя Bubhen до Фр. има голямо черпене!

Момичета, аз и в другата тема питах, ама и тук да питам....за online немски магазини за техника ?
Нещо да препоръчате?

# 198
  • Мнения: 2 292
Привет  Wink
Ако намериш Веледа и няма проблеми си вzимай нея. Ние я полzваме , много е добра. Полzваме също Пенатен и теzи ни понасят. Пробвахте ли Пенатен?
аннам , zа документи в посолството в Мюнхен превод не ни трябваше. Пише , че им трябва превод, но хората не искат превод, действат с немските екzемпляри. ПРевода направихме чак в БГ. Бебето е много сладко  Wink Снимките наистина са супер има една рубрика бебе на месеца в списание Бейби унд Фамилие (съжалявам, но не мога сега да превкл. на латиниzа) , конкурс онлайн zа бебе на месеца. Снимките се пращат до края на втория месец . Т.е ако е родено август , май до края на септ. и така май беше ... Та ако искате участвайте  Wink Ние участвахме zа бебе на ноември, но не съм и имала време да погледна какво стана. Сега ще вzема да прегледам сайта  Wink

в чужбина мисля че доставят http://www.baby-markt.de/ . ако искаш виж там zа коzметика. Май и  http://www.baby-walz.com/neu/SyEngine.php?Act=50173&Do=50095&_inPHP доставят в ужбина  newsm78

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 10:44 от vivita

# 199
  • Мнения: 7 605
Пак благодаря за отговорите!

Не, Bubhen изобщо не може да се намери във Фр. Cry

Татянче, за Веледа не се бях сетила, а съм ги виждала наистина по био магазините. Страхотна идея, мерси много!  bouquet
А който ми намери on-line shop , който да доставя Bubhen до Фр. има голямо черпене!

Момичета, аз и в другата тема питах, ама и тук да питам....за online немски магазини за техника ?
Нещо да препоръчате?

МиШенце и аz нямаШе да се сетя zа Био магаzините ако приятелката ми не ми беШе раzправила как намерила Веледа. А тя преz цяло лято има гости от Германия (все раzли4ни) които й доставят коzметика от немско.....
Сега Ще се раzровя zа сайт, искам по4ерпка  Mr. Green

За техника, беz да съм гледала дали доставят до Франция (Амаzон zнам 4е не доставят техника до Фр), се сеЩам zа ПроМаркт и РедКун а zа сравняване на цените Гюнстигер

# 200
  • Мнения: 7 605
По4ерпката zа мееееееееееееен  Mr. Green

Ето МиШенце, таzи аптека има богат асортимент бебеШка коzметика и доставят до Франция zа 8? до 2кг http://www.versandapo.de/

Вивита, във Франция няма дори Пенатен, а бе ниЩо няма в тая Франция от към бебеШката коzметика  Sad

# 201
  • Мнения: X
Татянче, казвай какво пиеш! Почерпката я имаш, искай каквото си пожелаеш!
Ама колко си бърза само! Докато просна бебешкото пране и ти вече си ме уредила. Цяла зима търся такъв магазин, ей! Шапка ти свалям!  bouquet

Сега остава да си реша проблема и с кашите (щото във френско освен бебешка козметика , няма и каши)....Ама...това не ми е толкова спешно, след 5-6 месеца ще се замисля и по този въпрос. Сега имам един запас от 6-7 каши, обаче той щe свърши бързо - баткото ни много ги обича. После...не знам какво ще правим.

# 202
  • Мнения: 7 605
НямаШ проблем, мила, радвам се 4е можах да ти помогна. За пиенето, нека иz4акаме оЩе малко, нали кърмя  Mr. Green  Аааа, zнаеШ ли какво пих в огромни коли4ества това лято във Франция? ПанаШе  Laughing 
И каШи Ще намерим, свиркай като йм дойде времето  Wink

# 203
  • София
  • Мнения: 3 954
Здравейте и от мен Hug.
Аз също живея в Германия има няма 2 години.
Града в който живея се казва Фрайбург (между швейцарската и френската граница).
Женена съм за българин и си имаме бебе на почти 9 месеца,родено тук.

# 204
  • Мнения: X
Татяна, разплаках се ! В тая аптека има ВСИЧКО което ми трябва. Благодаря ти, много, много!

# 205
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 226
Здравейте! Включвам се в темата, макар че не живея в Германия. Поводът да го направя е, че искам да попитам  - знаете ли случайно дали в аптеките в DE се предлага едно лекарство - мехлем - Бактробан унгвент /Bactrobani ungv/-за кожа /има за кожа, за нос и за очи/. Педиатърката ни го изписа, понеже имаме мн.упорит обрив, но предупреди, че вносът е спрян. Действително не го открихме никъде в БГ. И тъй като имам възможност да поръчам закупуването му на познати, които ще пътуват до Германия, ми се иска да знам дали изобщо може да се открие в аптечната мрежа там.
Предварително ви благодаря за съдействието!

# 206
  • Мнения: 11 344
Mishence, за техника можеш да ползваш следния сайт - www.idealo.de. Taм като напишеш каква техника търсиш, ти изважда всички сайтове, на които можеш да я закупиш и сравняване на цените.
Аз чрез този сайт си правих последните големи покупки за дома. Останах много доволна от събраната от тях информация. Нещо като технически гугъл е  Laughing

Марти, привет и добре дошла сред нас. Вие студенти ли сте с татито или по работа?
Там знам, че има голям група студенти българи.

Пепи111, ще проверя следобед за това мазило дали го има по аптеките и ще ти драсна по-късно.

# 207
  • Мнения: 2 292
Priwet Simple Smile
Imam голям проблем с яслите тук. Има само 2 детски градини zа деца над 2 годинки (нормално са след 3 годинки) ... zа под 2 годинки има само една мног оскъпа ясла и огромна опашка zа нея   по 6,50 ввро на час и ако Саши ходи там сутрин по 4 часа ще ми струва около 520 евро на месец, следобед още 4 часа на гледачката около 300 евро   доста скъпо ще иzлеzе. Ima li pri was po-dobri uslowiq?
Pри нас имаше готин панаир, но Саши ляга в 8 вечерта и не можахме да видим много от него, zащото светлинките и веселбата са вечер    Laughing
Вчера ходихме на едно иzложение на стари коли http://www.oldtimergala.de/index.php?rubid=40 ( http://www.oldtimer.de/петата статия .... 5. Oldtimer-Gala Schwetzingen) в парка нма zамъка http://www.schwetzingen.de/servlet/PB/menu/1137642_l1/index.html . Беше много интересно. Имаше много стари модели. Имаше един Бенz от 1898    фаровете му бяха в същност фенери , едни кандилници ... а имаше и няколко от 1904, които съвсем приличаха на каляски. Видяхме дори старите шкоди , имаше много . Най непрактично беше едно БМВ , като танк огромна желеzария само zа 2 души ... не може да се опише направо. И всички бяха в движение. Идеята беше всички да минат пред публиката и журито по една гърбица (височка около метър) и да спрат отгоре, да покажат автомобила ... какъв шум се раzнасяше и каква мириzма на бенzин   Беше много интересно 

# 208
  • София
  • Мнения: 3 954
Марти, привет и добре дошла сред нас. Вие студенти ли сте с татито или по работа?
Там знам, че има голям група студенти българи.
Не сме студенти.
Мъжа ми работи в една IT фирма,а аз се заминавам с детенцето и със себе си Mr. Green
Мерси за гостоприемството  bouquet.

# 209
Ние живеем в Хамбург, малката е на 14 месеца. Ако има мами /  нека ми пишат!!!
Благодаря ви!!! ел. поща ми е ddanivas@yahoo.com


http://www.tickercentral.com/view/64jk/1.png

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 19:03 от danivas

Общи условия

Активация на акаунт