Кърмата отново ми потече

  • 4 047
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ясно е че старата школа го “препоръчва”, лично аз говоря за достоверни източници - компетентни лекари, консултанти и литература. В България са доста кът за съжаление, даже и сред лекарското съсловие, при това в реномирани болници. Лично вие сте извадили късмет, че не сте си докарали проблеми.

# 16
  • Мнения: 6
Много блогодаря момичета за отзивите.. реших да не пия хапчетата както посъветвахте и днес ще отида на на друг лекар и да ме прегледа, а отнасно напрежението то се усеща когато гушна детето и ме притисне на гърдите и като нося сутиен общо казано като се докосват.

# 17
  • Мнения: 119
По-добре първо се свържете с консултант по кърмене. При мен много помогнаха съветите. Най-важното е да няма регулярно цедене, а само до облекчение на болка/напрежение. Няма нищо страшно и да продължи да тече кърма известно време, тя ще се разсее вътрешно. Още повече, щом детенцето е при вас, чисто хормонално организмът реагира и произвежда някакво количество кърма. Успокойте се и дайте време на тялото си да се адаптира.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 234
Акушерка съм и до сега такава схема на прием на Достинекс не съм чувала!!! Когато се приема Достинекс се приема много малко вода, цеди се само ако се усеща напрежение. При нас, в болницата, обикновено на втори-пети  ден гърдите са меки и нямат проблеми. Отидете при друг АГ специалист или мамолог и обяснете всичко до сега.

# 19
  • Мнения: 6
Благодаря за отзивите, реших да не взимам и да не правя нищо, вече нямам млако в гърдите спряха да течат, явно се е искало повече време при мен, за да спре кърмата.

# 20
  • Мнения: 1
Аз кърмих моето дете до 1г и 2м сега 9м по-късно тръгна отново Илко казано нямам напрежение бужи или сама да. Тръгва но когато се натисна да се цедя тръгват 2-3 капки не съм пила никога хапчета ходих на ендокринолог имам леко разбутваме в хормоните може ли съвет какво да правя

# 21
  • Мнения: 1 975
Свържете се с консултант по кърмене, ще ви даде най-адекватни съвети. Безплатно е.
Лекарите изобщо не са наясно с кърменето.

Иначе е нормално да изтичат по капчица, две и година след спиране на кърменето.

# 22
  • France
  • Мнения: 12 463
2 пъти съм отбивала безпроблемно. Без хормони или стягане. 1 кърмене се пропуска минимум на всеки 3 дни. Колкото по-бавно, толкова по-добре. Аз използвам интервала на 1 седмица. Вторият път едната ми гърда беше твърда и усещах, че не е готова. Дадох я за последно на сина ми, може би 2 седмици след като го отбих. И това беше. Нужно е малко търпение. Учудвам се, че са ви посъветвали да продължавате да цедите?!

Общи условия

Активация на акаунт