Трябва ли мляко в зеленчуковите пюрета

  • 3 432
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 520
Веси ,навремето като захранвах каката , лекарката ми беше казала да добавям мляко , сухо или разтворено, ако в готовото няма такова, а на домашно приготвените аз им слагам Peace

# 16
  • Мнения: 4 428
Благодаря за отговорите, мами Grinning

Сега ми хрумна и още един въпрос Blush Когато сложа АМ в пюрето и него ли трябва да го давам до 1 час след приготвянето и дали мога да замразявам пюре направо забъркано с АМ?

# 17
  • Мнения: 318
   Веси, и аз като elly_G, когато  баткото беше малък, слагах АМ две лъжички в безмлечните пюрета.
   А по другия въпрос, мисля че не е редно да забъркваш цялото пюре с АМ и така да го съхраняваш. Най-добре сложи АМ но толкова пюре, колкото Маги може да изяде наведнъж.

# 18
  • Мнения: 7 186
Понякога съм слагала, ако пюрето не съдържа мляко, но не винаги.

# 19
  • Мнения: X
Понякога съм слагала, понякога не. Слагах основно в началото, докато вкуса и беше още странен, за да свикне по лесно.

# 20
  • Мнения: 4 392
Не е правилно да се слага,защото млякото възпрепятства усвояването на желязото от зеленчуците.
Естествено ,ако детето отказва млякото под друга форма,тогава се чудиш как да му го набуташ.  Simple Smile

# 21
# 22
  • Варна
  • Мнения: 186
Аз смятам,че трябва да се слага мляко в пюретата.Основната храна на бебоците до 1 год. е мляко.Замразявай без мляко,добавяй го после.

# 23
  • Мнения: 220
Смятам, че и за бебо е по-добре с малко АМ. Поне аз така процедирам

# 24
  • София
  • Мнения: 2 967
Спокойно можеш да му слагаш АМ. Аз така правех.

# 25
  • Мнения: 193
 Винаги му прибавях АМ към пюретата. Така ги ядеше повече! Знам, че за стомахчето също е по-добре с мляко, особено в началото.

Общи условия

Активация на акаунт