Проблем със зъбите

  • 509
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте имам нужда от съвет, ще се радвам на вашата помощ. Аз съм на 25г. и от може би 5 клас имам проблем с един зъб, който е кътник в дясно, в долната челюст. Той беше с кариес и след дълго време страх и несериозност отидох на зъболекар, умиртвиха го, пломбираха го и така. В Германия казаха, че едва ли не е изгнил и е за вадене, но с течение на обстоятелствата 2 години по-късно, все още не съм го махнала.Само че от години наред имам нещо като лимфен възел в бузата точно пред този зъб, не му обръщах внимание и той продъшжава да си седи там и до ден днешен. Да, но преди 1 година ми излезнаха още два подути лимфни възли, единия е зад дясното ухо, а другия под ухото, зад челюстта. Не ме болят освен този който е на бузата, тези дни на допир е малко неприятно. Също така пак от тази страна на разваления зъб който е с пломба имам и мъдрец който е за вадене. Вчера бях на преглед в София и ми казаха, че ще трябва да си направя скенер който струва 220лв. за да видят двата зъба, само че относно тези топчета не можаха, да ми кажат нищо. Та въпроса ми е дали първо да не отида при личния лекар или към кого да се обърна. Вече започнах да се притеснявам и знач, че сама се докарах до тук, но наистина много ме в страх от зъболекари. Ако някой има опит с такъв случай, моля да ме посъветва какво да направя първо.
Хубав ден Simple Smile

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 14:37 от bubanka

# 1
  • Мнения: 823
Лицево-челюстен ли посетихте ?

# 2
  • Мнения: 3
Не бях в клиника МиДент в София, при видимо млад зъболекар.

Общи условия

Активация на акаунт