Парене и болка на външните полови органи

  • 4 760
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,момичета! Искам да ви попитам дали сте намерили някакво решение на проблема. От 4 години имам парене,намирам се в един омагьосан кръг,постоянно сменям гинеколози,те ми отговарят,че нямам нищо,а симптомите си стоят. Моля,някоя от вас,ако е намерила лечение,да сподели. Hands Pray

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 14:29 от AnMary

# 1
  • Мнения: 291
Имате ли някакво течение? А да не би да е цистит? Пускали ли сте изследване на урина? Дайте повече подробности, имате ли други оплаквания, кога се появяват?

# 2
  • Мнения: 3
Имате ли някакво течение? А да не би да е цистит? Пускали ли сте изследване на урина? Дайте повече подробности, имате ли други оплаквания, кога се появяват?
Здравейте! На 47 години съм. Пускала съм около 20 микробиологии- в Бургас,в Пловдив  и в София. В урината нямам бактерии. Когато пишкам,не ме пари. Като се лепне бикината за мен,още повече пари. Някои лаборатории показват,че имам ешерихия коли във влагалищен секрет,а други показват,че нямам нищо.Тези,които показват,че имам ешерихия коли във влагалищен секрет,ми назначават лечение.Но от него няма никакво подобрение. Симптомите си стоят. Изпила съм 12 антибиотика и не изчезват симптомите. Нямам полов контакт от 3 години. Ходила съм и на кожен доктор,тя ми каза,че съм розова. Ако съм имала бактерии,ще съм червена и ще пламтя. В заключение ми каза,че имам възбуден център. Докторите не ме взимат на сериозно,изобщо не ме изслушват и се чудя какво да правя.

# 3
  • Мнения: 291
Директна микроскопия на вл. секрет? ДНК тест за бактерии? Някои бактерии не се появяват на обикновена микробиология.. Може би е добре и да отидете на второ мнение от кожен лекар. За друго не се сещам. Дано успеете да решите проблема!

# 4
  • Мнения: 3
В София ми направиха директна микроскопия и ми казаха,че хормоните ми са намалели.Паренето ми е на клитора.Изписаха ми вагинални глобули,като капсули,но не се разтваряха.Също така ми изписаха да пия хормони и аз се отказах.Аз им обяснявам за проблема, а те ме гледат като теле и се присмиват.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 16:55 от stefkaatanasova

# 5
  • Мнения: 99
Здравейте, аз имам същия проблем. Засега съм на петата микробиология Grinning като само на една от тях имах “ малко количество Е.coli” и АГ, при която ходих ми обясни, че при бактериална вагиноза много често не се хващат бактериите защото те се бавят да ги изследват и тн. Симптомите при мен са парене и набождащо чувство точно в клиторната област, а след полов акт направо си става възпаление. Имам и леко парене при уриниране и засилено бяло течение. Та тази гинеколожка още на прегледа беше сиг, че е бактериална вагиноза и това което ми изписа е флажил таблетки и песари и накрая 7 дена Гинофил. Надявам се да помогне, защото и аз от доста време го влача този проблем, появи се след лечение с антибиотици.

# 6
  • Мнения: 220
Здравейте,момичета! Искам да ви попитам дали сте намерили някакво решение на проблема. От 4 години имам парене,намирам се в един омагьосан кръг,постоянно сменям гинеколози,те ми отговарят,че нямам нищо,а симптомите си стоят. Моля,някоя от вас,ако е намерила лечение,да сподели. Hands Pray
Възможоно е да е хормонален проблем, също малък процент бактерия коята да дразни/ както казваш че хващат ешерихия, 10дни бисептол би свършил работа/ или алергия. Също при мен беше но с цистити имах ешерихия и уреаплазма уреалитикум. В София в Геника правят точно изследване на уреаплазмите. Аз се оправих с AngocinN, билки за цистити и бактерии в урината, но аз си имах основно цистит. Един гинеколог ми направи почистване на влагалището с някаъв разтвор и от две такива процедури дискомфорта изчезна. Чети и сама си назначавай изследвания, лекарите не ги е грижа, а ако излезнат бактерии тогава ги търси евентуално дано дадат адекватно лечение.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 014
Според мен има голяма вероятност да са гъбички. Гъбичките при хора със по-чувствителна кожа дори и нямат сърбеж. Характерното е странното чувство на парене по външните полови органи и дори при душче със хладка вода отново усещането е некомфортно. Особено се засилват след полов контакт заради протриването, което ги провокира.
Бих препоръчала лечение със 2 спринцовки Гинозал в рамките на 7 дни разстояние една от друга. И Микомакс по схема 1-4-7 ден.

# 8
  • Мнения: 3 488
Възможно е да навлизате в климакс, често жените имат подобни оплаквания.
Носете само памучно бельо и сменете интимния гел или пробвайте само с вода.

# 9
  • Мнения: 99
Аз бях така в продължение на месеци и накрая се намери уреаплазма

# 10
  • Мнения: 220
Също чета че Макмирор ваг. таблетки са подходящи.
Много често микробиология на вагинален секрет не показва бактерии, а всъщност има такива.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 014
Ох и тази Уреаплазма също не се вижда на обикновена микробиология а само ако специално не си я поискаш да изследваш.

# 12
  • Мнения: 99
Аз точно заради това с месеци се лутах от лекар на лекар. Пък и много упорита, един курс антибиотик не ми стигна
Ох и тази Уреаплазма също не се вижда на обикновена микробиология а само ако специално не си я поискаш да изследваш.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 014
Със какви антибиотици лекуваше уреата?

# 14
  • Мнения: 99
С тетрациклинови, макролидни или хинолонови. Мисля имаше и още нещо, но не се сещам. На мен ми бяха изписали Азакс, който е макролиден обаче все още усещам симптомите, така че със сигурност ще ми се наложи да пия още някой антибиотик. В постовете за уреаплазма тук в бг мама доста момичета са се оправили с Доксициклин, който е тетрациклинов.

Със какви антибиотици лекуваше уреата?

Общи условия

Активация на акаунт