Цветята в нашия дом - тема 78

  • 23 817
  • 749
  •   1
Отговори
# 315
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Злодеида, това име на цветето посмъртно няма да го запомня. Flushed

# 316
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Калата не обичаше ли повечко вода?

Орнитогалум не е ли? Или бъркам?

# 317
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Гарвански лук, казано на български.
Много е нежно.

# 318
  • Мнения: 4 303

Изнесох си от вчера това коледниче на южна тераса и резултатът е този - най-младите листенца стоят като изгорели...
Къде греша? Да го прибирам ли вътре? Нали уж е кактус, пък... Confused
Аз когато изнасям изведнъж навън намирам начин да ги аклиматизирам т.е да им направя малко сянка с нещо. Да не е изведнъж да ги изтипосам срещу слънцето. Ако е била и затворена, през стъклата/зависи и какви са/, но става  още по горещо.
Връхчетата са били изнежени и са прегорели според мен. Дано пък да греша.

# 319
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Дидка, чудесен цвят! Yellow Heart

Кажете ми къде бъркам с тази кала? Цветовете се държаха доста дълго време, след това почна да съхне (както се вижда) и не мога да я оправя. Може би не иска пряка светлина?


Калите сега заспиват моята цъфти в момента и в края на месеца вече няма дори зелени листа. Към ноември пак тръгва. Забила съм един прът метален да не ми го изкопаят непосветени градинари.

Последна редакция: ср, 08 апр 2020, 17:31 от danilu

# 320
  • Мнения: 10 697
Че са изгорели връхчетата, така е , за съжаление... Sad
Сега се чудя дали да не си го внеса коледничето отново вътре ( в помещение с южно изложение и добре осветено) или на остъклена северна тераса? Или да си го оставя навън, на южната?

# 321
  • Пловдив
  • Мнения: 40 801
Здравейте!
Да ви се похваля с моя Жасмин Simple Smile мисля да ми ухае на терасата...ако някой има нека сподели как се гледа.

# 322
  • Мнения: 2 231
Ух, че красив. Аз имах стефанотис, много хубаво ухаеше, ама отиде чак юли някъде, докато нацъфти. Иначе беше почнал да залага пъпките от май. Ама искаше да е наистина топло, за да се събуди. А такъв жасмин не съм гледала, тоест имах, но умря и не разбрах защо. Май е по-капризен.

# 323
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Много е красив Simple Smile

Момичета,вие по колко коренчета сакъзи или мушката слагате в едно сандъче от 40 см. примерно?
Ако сложа по 4 много ли са?

# 324
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
И аз с въпрос за сакъзче/мушкато. Simple Smile
Купих си от Т маркет и ги засадих сутринта по три в сандъчета. Да ги изкарвам ли директно навън на южен перваз или да постоят във входа на по-равномерна температура и без слънце? Или няма значение?

# 325
  • София
  • Мнения: 3 026
Ако слагам мушкато бих сложила 3 растения(моите са в самостоятелни саксийки).Сакъзи слагам и по 4 и по 5.

Непокорна, според мен като за начало ги сложи долу на терасата да не ги пече директно,а за през ноща ги прибирай върте.Малко е примък отмък,но според мен още е студено през ноща.Аз моите другата седмица ще изнасям.

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 40 801
Благодаря ви! Simple Smile  
За мушкатото..аз слагам по 2, макс 3...зависи. Мисля уикенда да купя и директно навън ги вадя.

# 327
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Ако слагам мушкато бих сложила 3 растения(моите са в самостоятелни саксийки).Сакъзи слагам и по 4 и по 5.

Непокорна, според мен като за начало ги сложи долу на терасата да не ги пече директно,а за през ноща ги прибирай върте.Малко е примък отмък,но според мен още е студено през ноща.Аз моите другата седмица ще изнасям.
Нямаме тераси, сградата ни е само огромни прозорци без балкони. Имам перваз само. И вариант с носене отпада, защото трябва да обиколя целия апартамент, да се преобувам и събувам, дезинфекцирам и т.н. с ходенето до входа и обратно. Simple Smile Няма как да си го причиня сутрин и вечер.
Трябва или да постоят във входа, или директно на перваза...

# 328
  • Мнения: 904
Аз моите ги изнесох още при първото затопляне. Да ви кажа сняг ги валя, ами изкарват нови листенца. Оставих ги, че от мазето изнесох едни сухи клечки, много се съмнявах дали нещо ще тръгне от тях, но ето че ме изненадаха. Вчера си купих три сакъзчета, цъфтящи. Пресадих ги сутринта и са си навън. Става дума за открит балкон  - югоизточен.

# 329
  • София
  • Мнения: 3 026

Трябва или да постоят във входа, или директно на перваза...
Може и някой друг да се включи с отговор.Ако имаш вътрешен перваз или маса пред прозореца остави ги там за през ноща.Когато писах да се прибират нямах предвид да ги носиш на стълбището ,а просто да са на топло.

Общи условия

Активация на акаунт