Нямам майчински инстинкти и ме е страх от раждането

  • 1 990
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 715
Сега си попрегледах писанията и съзрях противоречието, което съм написала. Щом някоя жена има страх да не загуби бебето в корема си, пази го и мисли за него, то това е знак, че има майчински инстинкт, който си работи чудесно.

Това, че не примираш от щастие по време на бременността и не си обикнала напълно непознатото човече, не означава че нямаш майчински инстинкт.

# 16
  • Мнения: 1 604
Момиче,
След като изчетох и двете ти теми, ти живееш в един ужас и самото раждане не ти е проблем.  Не знам в Германия как е и как ще се оправиш. Но се събери успокой и при майка ти. Как ще се отървеш е в пъти по спешно и сложно а може да се окаже невъзможно. Реши всичко друго.  Ще видиш че тогава нещата ще се подредят.  Кураж.

# 17
  • Мнения: 672
Страховете ти идват по-скоро от това, че ще си самотна майка, което е обяснимо. Не мисля, че няма да обичаш детето си, в противен случай щеше може би да абортираш веднага. Бих ти препоръчала планирано секцио, няма нищо страшно в него, аз съм мн.доволна, лека и бърза операция. Упойка, после обезболяващи, чиста работа. Но обмисляй отсега как и кой ще ти помага после, за да намалиш колкото може стреса и страха.

# 18
  • Мнения: 12 760
Никой няма майчински инстикнт, поне аз така си мисля. Любовта към бебето се развива. Това с майчинския инстинкт ми е малко измислено.
Ти си подтиснала много емоции и проблеми, много ясно от къде идват паник атаките.
Иди при родителите си и им кажи цялата истина, от А до Я. Помоли ги за подкрепа. Така ще се изправиш среду ситуацията и ще я разрешиш. Нямаш друг път. Съвсем сама, в чужда държава, без близки - няма как да стане. Винаги имаш и възможност да се върнеш в БГ, ако има кой да ти помогне, знам ли, някоя добра леля, сестра или други близки, ако имаш такива.

А за раждането, помисли си: всички хора по улиците са родени от жена. Милиони милиарди раждания. Няма нито един от люпилня. Твоят организъм е пригоден да износи и роди дете. Ще се справиш, с помощта на лекарите.

Виж наистина да си намериш и психолог, малко да се позакрепиш емоционално. Макар че в Германия се чака много, но все някога ще ти дойде редът, даже да не е толкова скоро, и тогава пак ще ти трябва тази професионална подкрепа.

# 19
  • Мнения: 9 652
Моето раждане беше изключително весело! Честно ти казвам! Болеше до упойката, след това вече не.
Никакъв майчинки инстинкт не съм имала. (Аз съм от хората, които не се умиляват от бебета). Дори като сложиха бебето върху мен си помислих "Леле, какво грозно бебе". Никакви фойерверки, нищо. Но... часове по-късно бях готова да убия човек за нея! И с всеки изминал ден я обичам все повече и повече!
Сега ще ти потърся целият разказ от раждането ми и ще ти го изпратя на лични. (Бях пращала и на други съфорумки).

# 20
  • Мнения: 7
И аз бях така 😁
Никакъв инстинкт, и много ме беше страх от раждането... толкова много, че си мислех че ще умра.. и реших да се гримирам( прилично) че поне да умра красива😂.
Но ти обещавам, че просто.... като родиш, от вътре сякаш знаеш какво да правиш! Много е странно.. как да го вдигнеш, как да го наместиш, всичко.
Не е толкова страшно, всичко става бавно и постепенно, то самото бебче те потготвя.

А за раждането, и то не е толкова страшно, да, боли, но не е чак болка за умиране... аз лично просто приех че ще трябва да се случи, че е един ден само!
А след раждането, по голяма гордост няма! Направо се чувстваш като победила сама втората световна. И на следващия ден, все едно всичко е било само един сън! Регенерацията е сууууупер бърза!
Бъди спокойна, хиляди милиони жени са родили.... ти ли няма да се справиш!
Ще си страхотна! И страхотна мама!
Желая ти успех, и много бързо и леко раджане❤

# 21
  • Мнения: 1 306
В 4 месец съм, но нямам майчин инстинкт, привързаност.
Доколкото знам тоя инстинкт се проявява след като се появи бебето. Така че няма как да го очакваш на тоя етап.

# 22
  • Мнения: 46 511
За мен майчинският инстинкт е силно преувеличен.
Повечето хора инстинктивно защитават и се страхуват за близките си, независимо дали са им деца, партньори, родители и т.н., това е съвсем нормално и не е присъщо само на жените.

Докато бях бременна въобще не приемах бебето като човек, едва след като се роди.

# 23
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Успокой се, мила бъдеща мама!
Първо - майчинският инстинкт или го имаш, или го нямаш. Може да е силно или слабо изразен. Второ, ти може да го имаш, но просто още да не се е проявил.


Това не е вярно. Не при всяка жена всичко става като по филмите. Майчинският инстинкт идва с времето при някои.

Няма как да не отчетем и следродилната депресия, която много често се появява под раззлични форми. Просто не всички жени я идентифицират, а други ги е срам да говорят за това.

Към авторката - още си в началото, не се напрягай излишно с раждането. При всяка жена е различно. Казвай си, че хиляди преди теб са се справили и ти ще успееш. Също, има анестезии. Има и леки раждания. Моето, например беше леко. Сумарно от първите контракции до излизането на бебето 2,5 часа.
Не чети истории тежки за раждане преди това.

Много по-важно е след раждането да имаш емоционална и физическа подкрепа от някой друг (пишеш, че си самотна майка). Родители или друг близък човек, защото тогава е по-трудната част. Поне първите 2-3 месеца извикай някой при тебе, не оставай сама.

Ще се справиш.

# 24
  • Мнения: 715
Fam, не ми се спори, но инстинктите са вродени. И общо взето сме на почти едно и също мнение, просто по различен начин изразено. Да, разбира се, че този майчински инстинкт може да се прояви по-късно, и не само към собствени деца, може и към чужди, или пък към кучета.

# 25
  • Мнения: X
всичко ще е наред👏 Аз също нямах майчински чувства,а сега не наричат “майка орлица”
Относно секциото ,деня след операцията изкачвах 6 етажа и след изписването нямах нужда от чужда помощ с гледането на дъщеря ми 😚Без болки изцяло!!
Лека бременност

Общи условия

Активация на акаунт