Зависимост от трамадол

  • 323
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте ,
Някой запознат ли е с болкоуспокояващо лекарство “трамадол” .
Колко е позволеното количество на ден ?

# 1
  • Мнения: 2 484
Аз - пия го при нужда, тъй като имам няколко дискови хернии със страхотни болки понякога, също така са ми го вливали в болница венозно.
Позволените дози на ден са си ясно описани в листовката. Аз лично взимам по 1 на ден, което е далеч от минималното количество, но аз пия и друго лекарство - Лирика, което в комбинация с Трамадол направо ме трупира. Но повече от 5 дни подред не съм си позволявала да го пия, то си е води до зависимост, съответно трябва да се внимава, защото бързо се развива, после искаш да си увеличиш дозата… общо взето наркоманска работа.
Но има ситуации, в които се налага да се пият такива лекарства, затова и трябва стрикно да се спазват указанията на лекаря, който го изписал, то така или иначе без специална рецепта не се продава.
Мога да кажа само, че след венозни вливания като изляза от болница 2 дни ми е нужно да се освестя след него, направо съм като предрусала…
Ако имаш други опции - ползвай тях, аз лично не мога да пия почти никакви други обезболяващи заради гастрит и затова го пия него, едно от единствените позволени ми е, другото е Парацетамол, ама като вия от болки се сещаш колко помага…

Общи условия

Активация на акаунт