Прахосмукачка робот- 19

  • 61 894
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Atanasb, защо е толкова важно да знаете какво прави робота след като изчисти? Не се заяждам или нещо друго. Просто питам. Прави ми впечатление колко много хора следят от къде е минал, как е минал, ама това, ама онова.. За мен е важно да е изчистил качествено и дали няма да му изкочи някой проблем, че отдавна минаха две години. Нали инвестираме в такива машини за да пестим време. Защо трябва да го прекарвам в сърцезание в телефона? Пак казвам- чудя се, не налагам мнение newsm78

# 676
  • Мнения: 214
Atanasb, защо е толкова важно да знаете какво прави робота след като изчисти? Не се заяждам или нещо друго. Просто питам. Прави ми впечатление колко много хора следят от къде е минал, как е минал, ама това, ама онова.. За мен е важно да е изчистил качествено и дали няма да му изкочи някой проблем, че отдавна минаха две години. Нали инвестираме в такива машини за да пестим време. Защо трябва да го прекарвам в сърцезание в телефона? Пак казвам- чудя се, не налагам мнение newsm78
Вие примерно следите ли след като приключите разговор по телефона дали ще се заключи или ще остане с активен дисплей, следите ли след като изключите котлона дали ще се охлади след време или дали лаптопът ви ще заспи за да си пести енергията в батерията, когато не го ползвате? За това питам, защото когато не се ползва 2 дни поред искам да не е активен и батерията да се разрежда и зарежда без никакъв смисъл - по този начин се увеличава животът ѝ, както и загубената енергия от прекомерното зареждане се намалява.

След като зареди, стои известно време в готовност (не съм засичала точно колко). След това заспива – изгасват всички индикатори. Когато го побутнеш или стартираш от телефона – се събужда.
Ще го видя довечера след работа в какво състояние е, ако не е заспал цял ден значи наистина трябва да не е на станцията за да заспи. Което ми се вижда доста глупаво, понеже винаги се връща на станцията след работа за зареждане. Значи трябва ръчно да го махна от там, че да спи 🤔

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 15:45 от Не се сърди, човече

# 677
  • Мнения: 25 899
Ами не, не трябва. Simple Smile

# 678
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Нали затова си купувам "умни" машинки, че да не следя нищо Simple Smile
На първият ми робот, Самсунг, батерията се скапа само след 6 месеца живот, а правих всичко по инструкции. Браваа-та също даде фира след 6 месеца. Колко пъти купувах батерии и за нея. Та, след 5 робота мога да кажа, че малко можем да влияем на живота на батерията. Сегашният ми е китайски, пак карам по инструкции- да стои постоянно на док, и си е жив и здрав вече близо три години. Значи китайците са си свършили работата по батерията, а за мен остава да следвам инструкциите. На док-а да виси постоянно.

# 679
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 118
Продадох си Айробот а, сега се двуомя между S5 и Mi vacuum mop PRO. Става въпрос за ваканционно жилище, мисля, че поне 100 кв ще има да чисти. Ако беше за в къщи, сигурно щеше да е S5, но за там ме блазни цената. Разликите са малко.
Може ли да ми погнете? Simple Smile

# 680
  • София
  • Мнения: 253
Здравейте!
Моля, не се дразнете, ако някъде из многото теми има информация, но не успявам да изчета всичко.
Иде реч за това, дали след като е изчистила роботката, трябва постоянно да си стои на зарядната станция, като станцията е включена естествено? Имам ROOMBA 605 от преди два дни.
Ако някой има желание да ми отговори, ще бъда благодарна.
На другите се извинявам и ви моля просто да ме подминете.

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 10:29 от irena1977

# 681
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 118
Да, трябва. Ако не се ползва повече от седмица примерно, може да я махнете от нея.

# 682
  • София
  • Мнения: 253
Благодаря!

# 683
  • София
  • Мнения: 1 476
Irena1977, трябва да си стои винаги на включена станцията. Единствено при продължително неизползване /повече от седмица/ е желателно да се спре робота и да се извади батерията от него. Аз лично никога не съм го махала от станцията, дори когато не чисти, не съм се съобразявала и с другата препоръка за махане от нея и вадене на батерията /винаги забравям преди почивка и отсъствие да го правя/ и за щастие за момента не му е повлияло на моя, ползвам го повече от 3 години вече с оригиналната му батерия и не е мръднала. Но...това да препоръките и е хубаво да се спазват Simple Smile

# 684
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Продадох си Айробот а, сега се двуомя между S5 и Mi vacuum mop PRO. Става въпрос за ваканционно жилище, мисля, че поне 100 кв ще има да чисти. Ако беше за в къщи, сигурно щеше да е S5, но за там ме блазни цената. Разликите са малко.
Може ли да ми погнете? Simple Smile

Имаше коментари за Pro-то последните страници. Във ФБ групата също доста се коментират. Няма как да помогна с мнение, моя е първа генерация, а китайците напускаха 100 модела. Кой да ги следи?
По-мощна ти трябва ако имаш килими, дом. животни, деца...Батериите и на двата модела  би трябвало да стигнат за квадратите.

# 685
  • Мнения: 25 899
Продадох си Айробот а, сега се двуомя между S5 и Mi vacuum mop PRO. Става въпрос за ваканционно жилище, мисля, че поне 100 кв ще има да чисти. Ако беше за в къщи, сигурно щеше да е S5, но за там ме блазни цената. Разликите са малко.
Може ли да ми погнете? Simple Smile

Виж и този модел, дават го за по-голяма площ:

# 686
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 118
Благодаря Ви!

# 687
  • Мнения: 915
Здравейте, от 3 дни имам и аз роботче xiaomi mi robot vacuum mop 1c. Досега го пускахме вечер след работа, докато сме си вкъщи и бяхме много доволни. Днес обаче мъжът ми го е пуснал като е излизал сутринта и го намерих в спалнята с изтощена батерия, не се беше прибрал при станцията. Някаква идея защо може да е станало така.

# 688
  • софия
  • Мнения: 25 984
Може да се е объркал нещо и да се е изтощил, търсейки станцията. Може да се е заплел в нещо.

# 689
  • Мнения: 25 899
Е, то трябва да е изписало някаква причина за спирането. Проверете си телефоните.

Общи условия

Активация на акаунт