Бебче с хрема

  • 413
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, синът ми е на пет месеца и от снощи се появи една лека хрема. С физиологичен разтвор изкарахме нощта, но днес два пъти се буди от нослето-леко хъркат вътре секретчета и не мога да ги извадя с аспиратора, което го тормози. Друго му няма-температура, кашлица и тема подобни. Въпросът ми е възможно ли да е свързано със зъби или да се притеснявам. Някои имал ли е подобен проблем?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
То може да е обвързано със зъбите - пада имунитет и по-лесно се разболяват. Давайте й осцилококцинум е. Ако имате инхалатор ,аз бих направила к някоя друга инхалация

# 2
  • Мнения: 382
Възможно е и да е от зъбоникнене, въпреки че на 5 месеца още е малко детето за зъбки, но пък има и много деца,чиито зъби са излезнали доста рано. 
Както са те посъветвали вече, вземи си инхалатор, върши чудесна работа. А за сополките те съветвам да си вземеш бейби вак. Само това успява да изкара всички секрети и да освободи нослето на бебчето. Моето така, като беше на 4 месеца имаше хрема, от която не можеше да спи. Като взехме и издърпахме с прахосмукачката, веднага заспа спокойно. Първоначално ще реве,но после свикват.

# 3
  • Мнения: 9
Благодаря за съвета. Инхалатор ще взема, за това с прахосмукачката малко се притеснявам, но май няма да имам избор, т.к. ръчното аспираторче нищо не прави. Излиза само това, което е в началото на ноздрите, а се чува, че назад има още.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Моето е с хрема.
Като гмуркач е докато суче: суче, суче, суче, пуска, поема дъх и пак наново 🤪

Лесно, бързо и евтино отпушвам носа с лук: срязвам една глава на 4 и оставям близко до него. След 5 Мин носът е отпушен.
Мирише обаче много. Мъжът ми мрънка много и взе едно мазило с масло от мащерка, но то не помага толкова, колкото лука. Иначе мирише по-добре.
Също го къпем в по-топла вода пак с масло от мащерка. То е на Пенатен, но е 6+ месеца.

Общи условия

Активация на акаунт